Bedelli Askerlik Üç Haftalık Eğitim Programı

bedelli-askerlik-egitim

21 gün yapılacak olan bedelli askerliğin eğitim programı belli oldu. Eğitim programı ile ilgili kelime kelime tüm detaylar.

2018 yılı için 500 bini aşkın bedelli askerlik başvurusu ardından ilk grup 15 Eylül’de ikinci grup ise 6 Ekim’de birliklerine teslim olacak. 21 gün yapılacak olan bedelli askerlikte eğitim programı belli oldu. İşte bedelli askerliğin 21 günlük eğitim programı detayları.

Bedelli Askerlik Gün Gün Eğitim Programı:
Birinci Hafta Eğitim Programı

1. Gün Cumartesi: Sevk Ve Katılış İşlemleri.
2. Gün Pazar: Sevk Ve Katılış İşlemleri.
3.gün Pazartesi: Kalk Şahsi Temizlik Ve Kahvaltı Sabah Yoklaması Ve Eğitim Hazırlığı, Askerler Ve Rütbeler, Esas Duruş Rahat Vaziyetlerini Yapmak, Tekmil Almak Ve Vermek, Selamlama, Şınav, Mekik, Akşam Yemeği Ve Dinlenme,
4. Gün Salı: Disiplin, Kalk Şahsi Temizlik Ve Kahvaltı Sabah Yoklaması Ve Eğitim Hazırlığı Astın Vazifeleri, Amirin Vazifeleri, Hedef Küçültme Ve Hareketleri, Öğle Yemeği Ve Dinlenme, Tam Siper Ve Düşmanın Görerek Ateşlerinden Korunmak, Tüfekli/ Tüfeksiz Hareketler, Akşam Yemeği Ve Dinlenme
5. Gün Çarşamba: Kalk Şahsi Temizlik Ve Kahvaltı Sabah Yoklaması Ve Eğitim Hazırlığı Emir, Kendini Takdim Ve Emir Tekrarı, Adımlar Ve Yürüyüşler, Öğle Yemeği Ve Dinlenme, Adımlar Ve Yürüyüşler, 2.400 Metre Koşu,Akşam Yemeği Ve Dinlenme.
6. Gün Perşembe: Kalk Şahsi Temizlik Ve Kahvaltı Sabah Yoklaması Ve Eğitim Hazırlığı, İzin Müracaat Ve Şikayetler, Yerinde Saymak, Yerinde Dönüşler, Öğle Yemeği Ve Dinlenme, Yürüyüş Kararı Sayma, Çökmek Ve Kalkmak, Tüfekli/ Tüfeksiz Hareketler, Akşam Yemeği Ve Dinlenme.
7. Gün Cuma: Kalk Şahsi Temizlik Ve Kahvaltı Sabah Yoklaması Ve Eğitim Hazırlığı, Askerlerin Silah Kullanmak Yetenekleri, Mevzi Almak Mevzi Değiştirmek, Örü Ve Gizleme, Öğle Yemeği Ve Dinlenme, Ateş Taksimi Disiplini Ve İdaresi, Şınav, Mekik, Akşam Yemeği Ve Dinlenme.

İkinci Haftanın Eğitim Programı
8. Gün Cumartesi: Kalk Şahsi Temizlik Ve Kahvaltı Sabah Yoklaması Ve Eğitim Hazırlığı, Şınav/ Mekik, Tüfekli/ Tüfeksiz Hareketler, Şınav, Mekik, Öğle Yemeği Ve Dinlenme, Şınav, Mekik, Şınav, Mekik, 2.400 Metre Koşu, Akşam Yemeği Ve Dinlenme.
9. Gün Pazar: Serbest Zaman.
10. Gün Pazartesi: Kalk Şahsi Temizlik Ve Kahvaltı Sabah Yoklaması Ve Eğitim Hazırlığı, Temel İnsan Hakları, Örtü Ve Gizleme, İşaretlerle Sevk Ve İdare Öğle Yemeği Ve Dinlenme, Görmeyerek Ateşlere Karşı Hareket, Tüfekli/ Tüfeksiz Hareketler, Akşam Yemeği Ve Dinlenme, Ses Işık Koku Ve Çöp Disiplini/ Gece İlerleme Kuralları.
11. Gün Salı: Kalk Şahsi Temizlik Ve Kahvaltı Sabah Yoklaması Ve Eğitim Hazırlığı, Kurtuluş Savaşı Ve Atatürk, Mesafe Tahmini, Hedef Tarifi, Öğle Yemeği Ve Dinlenme, Hedef Tarifi, Yön Tayini, 2.400 Metre Koşu, Akşam Yemeği Ve Dinlenme
12. Gün Çarşamba: Kalk Şahsi Temizlik Ve Kahvaltı Sabah Yoklaması Ve Eğitim Hazırlığı, Kurtuluş Savaşı Ve Atatürk, Piyade Tüfeği Tanımı Parçaları Sökülüp Takılması Kullanıcı Bakımı Şarjör Çıkarma Boşaltma Ve Emniyete Alma, Öğle Yemeği Ve Dinlenme, Doğru Nişan Almak Ve Nişan Noktası Seçmek, Üç Köşe Teşkili Akşam Yemeği Ve Dinlenme.
13. Gün Perşembe: Kalk Şahsi Temizlik Ve Kahvaltı Sabah Yoklaması Ve Eğitim Hazırlığı, Kurtuluş Savaşı Ve Atatürk, Harp Silah Ve Araçları Sergisi, Öğle Yemeği Ve Dinlenme, Harp Silah Ve Araçları Sergisi, Akşam Yemeği Ve Dinlenme.
14. Gün Cuma: Kalk Şahsi Temizlik Ve Kahvaltı Sabah Yoklaması Ve Eğitim Hazırlığı, Çevrenin Korunması, Tüfeğe Hakimiyet Esasları Ve Nişan Vaziyetleri, Öğretim Atışı Ve Hataların Düzeltilmesi, Öğle Yemeği Ve Dinlenme, Öğretim Atışı Ve Hataların Düzeltilmesi, Akşam Yemeği Ve Dinlenme.

Üçüncü Haftanın Programı
15.gün Cumartesi: Kalk Şahsi Temizlik Ve Kahvaltı Sabah Yoklaması Ve Eğitim Hazırlığı, Şınav / Mekik, Tüfekli/ Tüfeksiz Hareketler, Şınav, Mekik, Öğle Yemeği Ve Dinlenme, Şınav, Mekik, Şınav, Mekik, 2.400 Metre Koşu, Akşam Yemeği Ve Dinlenme.
16. Gün Pazar: Serbest Zaman.
17. Gün Pazartesi: Kalk Şahsi Temizlik Ve Kahvaltı Sabah Yoklaması Ve Eğitim Hazırlığı, Kuvvet Komuntanlarına Ait Görev Fonksiyon Alanlarının Tanıtılması, Gözetleme Dinleme Etki – Tepki Ve Raporlama, Nöbet Yerinde Nöbetçilerin Hareket Tarzı, Öğle Yemeği Ve Dinlenme, Parola Ve İşaret Kullanılması, El Yapımı Patlayıcı Ve Çeşitleri Ve Bileşenleri, 2.400 Metre Koşu,Akşam Yemeği Ve Dinlenme, Gece Hareket Tarzı Gece Ateş Etme Tekniği.
18.gün Salı: Kalk Şahsi Temizlik Ve Kahvaltı Sabah Yoklaması Ve Eğitim Hazırlığı, Kuvvet Komuntanlarına Ait Görev Fonksiyon Alanlarının Tanıtılması, Çökmek Ve Kalkmak, Yatmak Ve Kalkmak, Öğle Yemeği Ve Dinlenme, Dağılmak Ve Paydos Etmek, Selamlamak, Silahlı Esas Duruş Ve Rahat Vaziyeti, Akşam Yemeği Ve Dinlenme.
19.gün Çarşamba: Kalk Şahsi Temizlik Ve Kahvaltı Sabah Yoklaması Ve Eğitim Hazırlığı, Kuvvet Komuntanlarına Ait Görev Fonksiyon Alanlarının Tanıtılması, Silahlı Yerinde Dönüşler, Hizaya Getirme Ve İstikamete Bakmak, Öğle Yemeği Ve Dinlenme, Tüfek Çatmak Tüfek Almak, Tüfek Kayışını Ayarlamak, Tüfeği Taşıma Vaziyetleri, Tüfeği Doldurma Ve Kapama, Akşam Yemeği Ve Dinlenme.
20.gün Perşembe: Kalk Şahsi Temizlik Ve Kahvaltı Sabah Yoklaması Ve Eğitim Hazırlığı, Tüfeği Muayene Etme, Sayı Saymak, Yürüyüş Ve Koşma Çarklar, Öğle Yemeği Ve Dinlenme, Tören Provası, Akşam Yemeği Ve Dinlenme.
21.gün Cuma: Yemin Töreni, Öğle Yemeği Ve Dinlenme, Terhis İşlemleri

Biliyoz.com Kadın, sağlık, diyet, kariyer, kişisel gelişim, sağlık ve ilişkiler üzerine hizmet veren bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir