Biz Biliyoz

Beyaz Çamaşır Nasıl Bembeyaz Olur

26.01.2019
29
Beyaz Çamaşır Nasıl Bembeyaz Olur

Beyaz Çamaşır Nasıl Bembeyaz Olur Sararan veya grileşen çamaşırlar bir çok kadının en takıntılı olduğu konular içerisindedir. Peki beyaz çamaşır nasıl bembeyaz olur? Çamaşırlar nasıl beyaz olur buyurun hep beraber inceleyelim.

Bir çok kadın için resmen kadınlığın şanından şerefindendir beyaz çamaşırların bembeyaz, kar gibi olması belki de geçmişten gelen takıntıdır bu durum ama kimin hoşuna gitmez ki giydiği veya serdiği çamaşırların daha da beyaz olmasını. Şahsen ben bile isterim ışıl ışıl parlamasını.

Bu yazımızda sizler için biliyoz kadın ekibi ufak bir araştırma yaptı. Beyaz çamaşır nasıl bembeyaz olur, beyaz çamaşırlar için karbonat kullanımı nasıl olmalıdır, hep beraber inceleyelim çamaşırlar nasıl beyaz olur.

Beyaz çamaşır nasıl bembeyaz olur

Çamaşırlar zaman içerisinde dış etkenlerden ötürü sararır veya grileşir çamaşırlarımızın rengini kaybetmemesini sağlayacak bazı pratik bilgiler bulunmaktadır. Çamaşırlar nasıl beyaz olur? Çamaşır beyazlatmanın doğal yolları? Beyaz çamaşırlar nasıl bembeyaz olur? İşte tüm sorularınızın cevabı.

Öncelikle var olan çamaşırlarımızın renklerini korumak için beyaz çamaşırlarımızı yine aynı renk çamaşırlarla yıkamalıyız. Bu konudaki en büyük hata düz beyaz çamaşırlar ile beyaz üzerine çok hafif desenlide olsa renk farklılığı içeren çamaşırları aynı makinede yıkamaktır. Küçük bir renk farklılığı bile beyazlarınızın renk değiştirmesine az da olsa olanak sağlayacaktır.

Beyaz çamaşırlarınızı yıkadığınız makineyi fazla doldurmayın. Giydiğimiz beyaz çamaşırlar dış etkenlerden ötürü kirlenmiş veya yağlanmış olacaktır. Ferah olan makinede çamaşırlarınızın rahat hareket etmesi onların daha iyi temizlenmesini sağlayacaktır.

Beyaz çamaşırlarınızı kurutma makinesine atmayın. Kurutma makineleri sıcak hava verdiğinden ötürü ısı kaynaklı olarak beyazlarınız sararabilir.

Beyaz çamaşırlar nasıl bembeyaz olur diye düşünen kişilerin en sık yaptığı hatalardan biride yoğun olarak çamaşır suyu kullanılmasıdır. Çamaşır suyu her ne kadar ağartıcı olarak kullanılsa da içerisinde kullanılan kimyasal maddelerden ötürü fazlası sarartıcı etkiye sahiptir.

İlginizi Çekebilir: Siyah noktalardan kurtulmak için 7 pratik çözüm

Çamaşırlar nasıl beyaz olur?

Doğal yollarla beyazlık sağlayın kimyasal ürünlerden uzak durun limon suyu doğal bir beyazlatıcıdır özellikle hassas kumaşlar için en etkili yöntem limon suyu kullanmaktır. Beyazlığını korumak istediğiniz ürünleri sıcak suda bir saat bekletin ve içerisine yarım limon sıkın. ( suyunuzun sıcaklığı ürününüzün içerisinde yazan sıcaklığa uygun olmalıdır aksi taktirde ürününüz çekebilir sertleşip keçeleşebilir )

Beyaz çamaşırlarınızı yıkarken çamaşır makinenizin içerisine sirke ve limon suyu sıkmak çok akıllıca bir yöntemdir.

Beyaz çamaşırlar için karbonat

Beyaz çamaşırlar için karbonat kullanın. Beyaz çamaşırlarınızı yıkarken deterjanın üzerine bir tatlı kaşığı karbonat ekleyin. Karbonat çok etkili bir beyazlatıcıdır. Eğer inatçı ve çıkmayan lakeler mevcutsa beyazlarınızda leke olan yere limon suyu ile karbonatı karıştırarak sürün kısa süre beklettikten sonra çamaşır makinenizde yıkayın.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.