Bilgisayar tamirciden genç kadına şantaj

200920181813

Sıla B. adındaki genç kadın bilgisayar tamircisi tarafından fotoğraflarının kopyalanarak şantaj yaptığı gerekçesi ile tamirci Erol A. ya dava açtı.

İstanbul’da yaşayan Sıla B. diz üstü bilgisayarının tamir edilmesi için gittiği iş yeri sahibi ile mahkemelik oldu. İddia’ya göre kendi şahsi diz üstü bilgisayarındaki yazılım sal sorunlardan ötürü arkadaşının tavsiye ettiği bilgisayar tamircisine götüren Sıla B, tamir edilen bilgisayarını vermiş olduğu tamirciden bir gün sonra aldı.

Sosyal Medya Hesabım Çalındı
15 gün sonra bilinmeyen bir numaradan aranan Sıla B. mail hesabının, sosyal medya hesaplarının arayan kişide olduğunu öğrendi. Arayan kişi özel fotoğrafların var çok güzelsin seninle arkadaş olmak istiyorum demesi üzerine Sıla B. tarafından terslendi.

İzinsiz Resimlerim Çalındı
Sıla B. paylaşmadığı fotoğraflarını sosyal medya hesabından arayan kişinin yayınlaması üzerine sosyal medya şifrelerini değiştirerek erişime kapattı. Sıla B. durumdan şüphelenmesi üzerine bilgisayarı götürdüğü tamirciyi aradı durumu anlattı. İşletme sahibi Erol A. yaptığını inkar etmeyerek Sıla B ile birlikte olmak istediğini söyledi.

Sıla B.’nin şikayeti üzerine Erol A savcılıkta Kötü niyetim yoktu. Amacım şantaj değildi dedi. Savcılık Erol A. hakkında “Kişisel verileri hukuka aykırı şekilde ele geçirme yayma” suçundan 2 yıldan 4 yıla kadar hapis cezası istedi.
.

Biliyoz.com Kadın, sağlık, diyet, kariyer, kişisel gelişim, sağlık ve ilişkiler üzerine hizmet veren bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir