Burç Tarihleri ve Burcunuzun Herkesi Kıskandıracak Özellikleri

burc-tarihleri-ve-ozellikleri

Astronomi il ilgilenen kişilerin her zaman merak konusu olan burçların tarihleri, burçlar hakkında merak edilenler ve burcunuzun herkesi kıskandıracak özellikleri.

Burçların temel özelliklerinin baz alındığı yazımızda 12 burcu tek tek ele alacağız. Burçların oluşturduğu kuşakları ele alan Zodyak’a göre 12 burcun tek tek tarihleri ve temel özellikleri Zodyak takvimine göre inceleyeceğiz.

Zodyak nedir?

Zodyak, kelime anlamı olarak zoidion kelimesinden gelmektedir. Zoidion Yunanca bir kelimedir. Zoldion ise zoion kökünden üretilmiş bir kelimedir. Kelime ayrıştırıldığında zoe hayat anlamını içerirken ion ise yer anlamına gelmektedir. Zoion kelime anlamı olarak hayat yeri demektir.

Zodyak dünyadan uzaya bakıldığı zaman büyün gezegen ve yıldızların oluşturduğu gök kubbe perspektifidir. Güneş te bu perspektife dahildir. Zodyak kısaca içinde gezegen, yıldız, güneç ve yörüngelerinin yer aldığı gökyüzündeki bir dairedir. Her biri 30 ar derecelik açı ile toplam 360 dereceye tekabül eden 12 kısımdan oluşan döngüdür. 12 kısmın her biri sembolik olarak Zodyak burçlarını temsil eder.

1- Koç Burcu (21 Mart- 20 Nisan)

koç burcu

Burçlar döngüsünün ilk burcu olan koç kişiler ile olan güçlü iletişimleri ve sağlam durak kişilikleri ile büyük amaçlara hizmet ederler. İnatçı yapıda olan koç burçlarına boyun eğdirmek imkanızdır. Cesur oluşları, dinamik duruşları, sabırsız ve maceracı ruhları sayesinde iyi bir takım lideridirler.

2- Boğa Burcu (21 Nisan- 21 Mayıs)

boga burcu özellikleri

Zodyak listesinin ikinci burcu boğadır. Adından da anlaşıldığı üzere güçlü bir yapıya sahiptirler. Nazik, samimi ve hassas olsalar da genel olarak sert bir mizaca sahiptirler. Vazgeçmeyi sevmeyen boğa burçları arzu ettikleri şey için yanıp tutuşur ve onu ede edinceye kadar büyük bir hırs ile çabalarlar.

3- İkizler Burcu (22 Mayıs- 22 Haziran)

ikizler burcu özellikleri

Burçlar listesindeki üçüncü burç olan ikizler genel olarak kararsız bir yapıya ve ikizler doğalarından ötürü farklı bakış açılarına sahiptirler. İletişim yetenekleri güçlü olan ikizler bulundukları çevrede popüler olmayı iyi becerirler. Enerjik, konuşkan ve meraklı yapıları sayesinde ilgi odağı olmayı başarırlar.4- Yengeç Burcu (23 Haziran- 22 Temmuz)

yengeç burcu özellikleri

Yengeç burçları Zodyak’ın dördüncü burcudur. Duygusallıkları ile ön plana çıkan yengeçlerin sert duruşları vardır. Perdelerini kaldırdığı zaman kedi gibi olan yengeç burcu insanlarının kalpleri oldukça yumuşak ve merhamet doludur. Madalyonun öteki yüzünde ise canlarını yakanı incitmekten kaçınmazlar. Mizah duyguları gelişmiş, eğlenmeyi be eğlendirmeyi seven yengeçler bir çok kişi tarafından kıskanılan özelliklere sahiptir.

5- Aslan Burcu (23 Temmuz- 22 Ağustos)

aslan burcu özellikleri

Ormanların kralı aslan kişileri kendilerine hayran bırakmaktan ve sevilmekten en çok sevk alan burçların en başındadır. Kaybetmeyi asla göze almak istemeyen aslanlar, her alanda başarıyı kovalamaktan keyif duyarlar. En büyük zevkleri ilgi odağı olmaktır. Bir ortam içerisinde herkesin kendisine ilgi göstermesini isteyen yüksek egolu bir burçtur.

6- Başak Burcu (23 Ağustos- 22 Eylül)

basak burcu özellikleri

Kendi hayatları ile ilgili karar alma esnasında sürekli tereddütte olan başaklar Zodyak listesinin altıncı sırasında yer almaktadır. Entelektüel yapıya sahiptirler. İletişim ve etkileşim konusunda çok başarılı olan başak burcu insanları ilgi çekmek konusunda da oldukça başarılıdırlar. En önemli özellikleri içerisinde güven ve mantık gelmektedir.7- Terazi Burcu (23 Eylül- 22 Ekim)

terazi burcu özellikleri

Aktif olma konusunda terazilerin eline kimse su dökemez. Denge kurma yeteneklerini zorluklarla karşılaştıklarında ön plana çıkaran teraziler bu özellikleri ile herkesi kendilerine hayran bırakırlar. İyi iletişim kurma yetileri güçlü olan teraziler aynı zamanda arkadaş canlısı ve sanatçı ruhludurlar.

8- Akrep Burcu (23 Ekim- 21 Kasım)

akrep burcu özellikleri

Burçlar arasında en tehlikeli burç olarak görülen akrepler, ileriyi görebilme kabiliyetleri, kararlılıkları ve entelektüel tarzları ile dikkat çekerler. Her istediklerini elde edebilen akrep burcu insanları çok kıskanılan burçlar arasındadır.

9- Yay Burcu (22 Kasım- 21 Aralık)

yay burcu özellikleri

En pozitif ve en rahat burçlar arasındadır. Kendilerine karşı sürekli dürüst olan yay burçları, eleştirilere karşı açıktırlar. Aktif ve duşa dönük olan yaylar genelde herkesin sevgisini kazanan burçlardan biridir.10- Oğlak Burcu (22 Aralık- 21 Ocak)

oglak burcu özellikleri

Amaçlarına ulaşmak adına bencil davranan oğlak burcu mensupları toplum içerisinde en üstte olmayı seven egoları yüksek burçlar arasındadır. Hırı ve kudreti severler. Sürekli çalışan azimli ve kendilerini motive etme konusunda ustadırlar.

11- Kova Burcu (22 Ocak- 19 Şubat)

kova burcu özellikleri

Koca burcu insanları özellikle hassas ve kırılgan yapısı ile kendilerini gösterirler. Yalnız kalmayı seven kovalar, hayal kurma konusunda başarılıdırlar. Sanatçı ruhları işe dikkat çeken ve sevilen kişilerdir.

12- Balık Burcu (20 Şubat- 20 Mart)

balik burcu özellikleri

Zodyak takımının son burcudur. Duygusal olmaları ile ön plana çıkarlar, Üretmeyi seven, yaratıcı, konuşkan olan balık burcu mensupları çok hırslı kişilikler değildir. İdealist yapılası sayesinde dikkat çeken burçlar arasındadır.

Biliyoz.com Kadın, sağlık, diyet, kariyer, kişisel gelişim, sağlık ve ilişkiler üzerine hizmet veren bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir