Take a fresh look at your lifestyle.

Erkekler Kadınların Göğüslerine Neden Bakar?

0 60

Evet merak edilen bir soru yanlış anlaşılmasın. Erkekler kadınların göğüslerine neden bakar ve neden erkekler kadınların göğüslerini çekici bulurlar?

Tabii ki ilk akla gelen çekicilik. Tabii ki cinsel insanda olan dürtüler. Belki bu bazıları için bu alışkanlık olabilir. Bilemiyorum bu bir gerekçi midir?  

Bunun Nedeni İki Şekilde Açıklanabilir

Göğüslerin seksi bulunmasını iki şekilde açıklayabiliriz. Bunun ilk kısmı biyolojik kısım. Bu yazının altında bahsedilen bazı konuların dışında göğüslerin sağlıklı görünmesinin o kişinin sağlığının doğrudan yansıması olması var.  

Eğer göğüsleri düzgün değilse sağlıksız olma ihtimali var demektir, ve sağlıksız -dişi ya da erkek- bir bireyin üreme şansı düşer. Burada göğüslerin büyük olması da gerekmiyor, o kısım fetişe kayıyor. (Bknz; cinsel seçilim)

Amerika Emory Üniversitesinin Psikiyatri Bölümü’nde Profesör olan Larry Young’a göre çocuğun emzirme sürecinde bebekte birtakım nöral ağlar oluşuyor. Zaman geçtikçe farklılaşarak ergenlik çağına giren erkeklerde cinsel dürtülerin de etkisiyle kadın göğsüne karşı ilginin artmasında bunun etkisi olabilmektedir.

Buna göre bir erkek, kadın memeleri gördüğü zaman ilk başta görsel bir uyarı ile iç dünyasındaki meme imajıyla bağlantı kuruyor. Bu uyarı ile beyinde bulunan güdülerin ve çocukluk zamanına ait bilinç dışı kayıtlarının bulunduğu alana ulaşır.

Beyin bilinç olarak değil bebeklik zamanındaki meme imajını hatırlatıyor. Bu hisler hormonsal salgılar ve sinirsel sistemler ile harekete geçiyor. Sonrasında memeler dürtülerle cinsel bir imgeye dönüşmeye başlar.

İkinci kısım ise psikolojik kısım, ve bu biraz daha büyük bir etken. Çünkü Afrika kabilelerinde göğüsleri açıkta dolaşan kadınlar normalden daha tahrik edici bulunmuyor.  

Pek çok modern toplumda göğüslerin kapatılıyor olması asıl etken. Çünkü tahrik ile gizem arasında bir ilişki var. Bir şey ne kadar gizlenip sakınılıyorsa bu o kadar merak uyandırıyor. Ve eğer olay cinsellik ile ilişkili ise o şey tahrik edici oluyor.

Yani göğüslerin çekici olmasının nedeni büyük oranda saklı olmalarında yatıyor. Ekonomideki arz talep ilişkisi bunu çok güzel açıklar, arz düştükçe fiyat (değer) artar.  

Ayrıca Erkekler Kadınların Göğüslerine Neden Bakar? sorusunun cevabı kısa olarak denilebilir ki kadın göğsüne olan ilgimizin cinselliğe olan düşkünlüğümüzden desek yanlış olmaz.

İnsanlar Neden Evlenir? Evliliğin 10 Gerçek Sebebi konusunda bilgi almak için linke tıklayınız.

Leave A Reply

Your email address will not be published.