Kahvaltı Yaparken Hızlıca Kilo Verin

kahvaltida-kilo-verin

Kahvaltı yaşamımızı sağlıklı sürdürebilmek için en önemli öğünlerden biridir. Peki kahvaltı yaparken kilo vermenize yardımcı olabilecek yiyeceklerden haberiniz var mı?

Tüm uzmanlar uyarıyor rejim de yapsanız kahvaltının öneminden insan sağlığı açısından değerinden bahsediyor. Peki hem sağlığımızı korumak için kahvaltımızı yapmak hem de kilo vermemize yardımcı olabilecek besinler var mı? Evet var Netdesin ekibi sizler için kahvaltımızı eksiksiz yaparken aynı zamanda kilo vermemize yardımcı olacak besin maddelerini araştırdı.

Kilo vermek için de en önemli öğün kahvaltı olarak nitelendirilir. Gece boyunca uyuyan metabolizmanın harekete geçmesi kahvaltı ile sağlanır. Kahvaltıyı atlamak veya geciktirmek kilo vermemizi sağlamak yerine aksine daha fazla kilo almamıza sebep olabilir. Malesef ki bir çok çalışan düzenli bir şekilde kahvaltı yapmak yerine ya kahvaltıyı geciktiriyor yada pastaneden aldığı sağlıksız besin maddeleri ile midesini şişiriyor. Peki kahvaltıda hangi besin maddeleri kilo verdirir.

Kahvaltıda kilo verdiren yiyecekler.
Kırmızı Elma İle Kilo Verme

Dünya üzerinde hemen hemen her bilim adamının desteklediği ve insan sağlığı açısından önemli yer turan kırmızı elma aynı zamanda kilo vermeye ve zayıflamaya yardımcı bir besin maddesidir.
Kahvaltıda bir adet elma tüketmek hızlı bir şekilde kilo vermenize olanak sağlayacağı gibi içerisinde bulunan vitamin ve minerallerden ötürü yaşlılarda ve özellikle menopoz dönemindeki kadınlarda kemik erimelerine karşı büyük önem taşıdığı kanıtlanmıştır.

Sarı Leblebi İle Kilo Verme
Sarı leblebi metabolizmanızın çalışma hızını resmen ikiye katlamaktadır. Her sabah kahvaltıda bir avuç tüketilen sarı leblebi metabolizmanın hızlanmasından ötürü kilo vermenize yardımcı bir besin maddesidir. Aynı zamanda sarı leblebi bağırsak kanserini korumaya karşı etkili bir besin maddesidir.

Tarçınlı Su
Kahvaltıya başlamadan önce veya sonrasında içeceğiniz bir bardak tarçınlı su hem metabolizmanızın hızlanmasına hem de vücudun kan şekerini düzenlemesine olanak sağladığından dolayı size tokluk hissi vererek kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Biliyoz.com Kadın, sağlık, diyet, kariyer, kişisel gelişim, sağlık ve ilişkiler üzerine hizmet veren bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir