Biz Biliyoz

Kredi Kartı Borcundan Kurtulmak İçin 8 Yol

Kredi Kartı Borcundan Kurtulmak İçin 8 Yol

Kredi kartınız var mı? Peki ya bankaya borcunuz. Bıkmadınız mı hala bankalara sürekli borçlu olmaktan. İşte size kredi kartı borcundan kurtulmak için 8 yol.

Hemen hemen herkes huzursuzdur borçlu olmaktan sürekli borç ödemekten. Hele ki bu borçlar bankalara ise iliğiniz kemiğiniz kurur zamanla. Sizin için uzmanların görüşlerini derleyip toparladık. Kredi kartı borcundan kurtulmak isteyenler bu yazımızı dikkatlice okumalılar.

Kredi kartı borcundan kurtulmak için öneriler.

Tek kart kullanın

Bir çok kişinin yaptığı hataların başında birden fazla kart kullanmak yatmakta. Hepsinin ödeme tarifi başka hepsinin uyguladığı faiz başka. Eğer ki kartlarınız sonuna kadar dolu değilse borçlanmayı tek bankaya yapın bu sayede fazladan faiz ödemekten kurtulacaksınız.

Aynı zamanda eğer ki kendinize güvenemiyorsanız ben harcadıkça harcarım diyenlerdenseniz kart limitinizi aşağıda düşürün. Bu sayede bankaya fazla borçlanmaktan kurtulacaksınız.

Asgari tutar ödemeyin

Belki ilk günlerde biraz zorlanacaksınız ama kredi kartı borcundan kurtulmak istiyorsanız asgari tutar ödemekten kaçının. Asgari olarak ödediğiniz tutarın büyük bir kısmı faize gidecek yani ana borcunuz resmen yerinde kalacak. Eğer aylık borcunuzun tamamını ödemekte güçlük çekiyorsanız kartı kullanırken bilinçsiz ve sanki geri ödemeyecekmiş gibi davranmanızdan kaynaklanıyor.

 

kredi-kartı

Elinizde kalan tüm parayı yatırın

Aylık ekstre borcunuzun tamamını ödeyebilecek durumdasınız ve elinizde de bir miktar fazladan paranız kaldı. Fazladan kalan paranızı da kredi kartınıza yatırın böylelikle toplam borcunuz azalacaktır. Her ay düzenli olarak bu işlemi gerçekleştirirseniz var olan borcunuz günü gelmeden bitecektir.

Kendinize hedef koyun

Fazla ödeme yapmanızdan bahsetmiştik ama kimsenin bu konuda yapabileceği fazla bir şey yoktur buna eminiz fakat fazladan bir aidat yatırmanız gerektiğini veya faturalarınızdan birinin planladığınızdan daha yüksek geldiğini düşünün. Kredi kartı borcundan kurtulmak için çaba sarf etmeniz gerektiğini unutmayın.

İlginizi Çekebilir: Uçak Korkusunu Yenmenin Yolları

Abonelikleriniz varsa kurtulun

Bazı kişilerin bazı aktivitelere katılmasa bile aylık abonelikleri vardır. Mesela spor salonu, veya resim kursu, veya dergi aboneliği. Devir hesap devri fuzuli olabilecek her türlü harcamanızdan kurtulun. Eğer abonelikleri iptal etmek istemeyen olursa ki olacaktır yasal haklarınıza başvurun. Kimse almadığınız bir hizmeti parasını sizden zorla alamaz.

Azimli olun

Bakın sevgili okurlar ben dahil hepimiz bu yoldan en az bir kere geçtik. Kredi kartı borcundan kurtulmak istiyorsanız bu konuda azimli olun Tüm özel zevklerinizden vazgeçin. İnterneti kapatın, Tv aboneliklerini iptal edin. Birkaç ay boyunca yemeyin içmeyin. Aksi taktirde çok uzun dönemler tüm zevklerinizden mahrum kalacaksınız. Gerekirse bir tanecik sakız almak için 2 kere düşünün.

Hesap yapın

İlk maddede söylediğimiz gibi borcunuzu tek karta düşürdüyseniz oturup bir ay sonrasının ödeme planını çıkartın. Ayağınızı mutlaka bu plana göre uzatın.

Bankadan destek alın.

Eğer ki kendinize güvenebiliyorsanız sonunda o kredi kartını kullanmayacağınıza eminseniz bankanızdan destek alın. Var olan borcu yapılandırmasını veya taksitlendirmesini talep edin. Fakat bu işlem sonucunda elinizdeki kredi kartından mutlaka kurtulmalısınız yoksa nur topu gibi ikinci bir borcunuz olacak.

 

Kredi kartı borcundan kurtulmak için hemen kolları sıvayın evet bizim verdiğimiz öneriler belki bir çok kişiye uymayabilir fakat teoride gerçek olan önerilerdir. Bir çok kişi zamanında bu yoldan geçti kimi bilinçsizlikten kimi de kendine hakim olamamaktan.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ