Pirinçle Gelen Güzellik. Pirinç Suyunun Faydaları.

pirinc-suyunun-faydalari

Pirinç suyunun uzak doğuda yaygın olarak bakım ürünü olarak kullanıldığını biliyor muydunuz? Pirinç suyu ile gelen güzelliğin püf noktaları.

Uzak doğuda yaygın olarak kullanılan temel bakım ürünleri içerisinde gelen pirinç suyunun faydalarını Netdesin kadın ekibi sizler işin araştırdı. Bir çok derde deva olan pirinç suyunun faydaları.

Pirinç suyunu iki şekilde elde edebilirsiniz. Fakat unutmamanız gereken en önemli madde pirinç suyunu elde ettiğiniz anda tüketmelisiniz. Ben hazırlıyayım sonra kullanırım gibi bir durum pirinç suyu için geçersizdir. İster pirinci suda bekletin suyundan istifade edebilirsiniz. İster pirinci haşlayarak nişastasından faydalanabilirsiniz.

Cilt hücrelerinin yenilenmesini saplayan B vitamini acısından zengin pirinç suyunu cilt güzelliğinizin devamlılığını sağlamak için kullanabilirsiniz. Kaynatarak nişastasını elde ettiğiniz pirinç suyunu cildinize surerek uygulayabilirsiniz.

Saç bakımı için pirinç nişastasından istifade edebilirsiniz. Pirinci haşlayarak elde ettiğiniz pirinç nişastasını saçınıza sürdükten bir müddet sonra yıkamanız şartı ile saç bakım ürünü olarak kullanabilirsiniz. İlk kullanımda saçlarınızın canlanıp parladığını göreceksiniz.

Saç beyazlamasına karşı olarak kullanabilirsiniz. Uzak doğulu kadınları gözünüzün önüne getirdiğiniz zaman çok yaşlılar haricinde saçında beyazlama olan yoktur. Bunun sebebi ise pirinç suyu mucizesidir.

Lif açısından zengin olan pirinç suyu aynı amanda iyi bir karbonhidrat deposudur. Günde bir bardak içildiği taktirde sindirim sistemini düzenleyerek kabızlık sorununa karşı büyük fayda sağlayacaktır.

İçerdiği güçlü antioksidanlar sayesine vücudu kanser riskine karşı koruyacaktır.

Sıfır yağ içeren pirinç suyu kilo kontrolüne karşıda etkilidir. Yüksek kan basıncının düşmesine yardımcıdır.

Pirinç suyu bebeklerin ateşinin düşmesi için de kullanılmaktadır. Ateşli olan bebeğinizin banyo suyuna karıştıracağınız bir miktar pirinç suyu bebeğinizin ateşinin düşmesine imkan sağlayacaktır.

Pirinç suyu vücuda faydalıdır ama Esmer pirincin etkisi çok daha yüksektir. Esmer pirinç işlem görerek beyaz pirince dönüşme esnasında içerdiği vitamin ve mineraller yüzde doksana kadar kaybetmektedir. Bu yüzden uygulamalar esmer pirinç üzerinden verilmiştir

Biliyoz.com Kadın, sağlık, diyet, kariyer, kişisel gelişim, sağlık ve ilişkiler üzerine hizmet veren bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir