Saçları Hacimli Göstermenin Pratik Yolları

saclari-hacimli-gosterme

Paylaş

Genelde ince telli saçların saçın ağırlığından dolayı hacimli göstermek biraz sıkıntılıdır. İşte saçları hacimli göstermenin pratik yolları.

Netdesin ekibi olarak saçların nasıl hacimli gösterilebileceğini sizler için araştırdık. Eğer ince telli saçlara sahipseniz ve saçlarınızı dolgun göstermekte zorlanıyorsanız işte sizler için pratik bir kaç bilgi.

Saçlarınızı hacimli göstermek için pratik bilgiler

– Saçlarınızı yanlardan ayırın ortadan kesinlikle ayırmayın
– İnce telli saçların daha hacimli gözükmesi için saçınızı kendinize göre kısaltabileceğiniz en üst düzeyde kestirin. Çünkü saçınızın kendi ağırlığı sacınızı aşağıya çekerek daha düz durmasını sağlayacak.
– İnce telli saçları kat kat kestirmek saçlarınızın daha hacimli gözükmesini sağlayacaktır.
– Saçlarınızı olduğundan daha hacimli göstermenin diğer bir yolu ise ıslakken saçınızı geriye doğru resmen yapıştırarak tarayıp kendi kendine kurumasını beklemek. Bu sayede saçlarınız fön çekilmiş gibi bir görünüme bürünecektir. Eğer saç kurutma makinesi ile kurutacaksanız başınızı öne eğerek aşağıdan yukarı doğru kurutun.
-Saçınızı kestirirken düz kestirmek yerine haraketli modeller ile kestirmeniz daha hacimli gözükmesine sebep olacaktır.
– Saçlarınıza renk hilesi yapın aynı rengin birkaç tununu kullanarak saçlarınız daha hacimli gösterilebilir ama bu işi uzmanına bırakın kendiniz uygulamayın.
– Biyotin kullanın. Saçlarınızı daha gür ve hacimli göstermek için biyotin içerikli ürünler kullanın.
– Saçlarınız ıslakken ters yönden tarayın ve kendi kendine kurumasına izin verin. Kuruduktan sonra sacınızı düzelttiğinizde olduğundan çok daha hacimli görünecektir.

Biliyoz.com Kadın, sağlık, diyet, kariyer, kişisel gelişim, sağlık ve ilişkiler üzerine hizmet veren bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir