Safiye İnci’ye 2 yıl 6 ay hapis ve tahliye

safiye-inci-davasinda-karar

Ulu Önder Mustafa Kemal Atarürk’e hakaret eden Safiye İnci 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldıktan sonra hakim hükümle birlikte tahliyesine karar veridi.

Anıtkabir önünde Mustafa Kemal Atatürk’e çektiği video üzerinden ettiği hakareti sosyal medya hesabından paylaşan Safiye İnci’ye Atatürk’ün hatırasına alenen hakaretten dolayı 4 yıl 6 aya kadar hapis cezası istemi ile dava açılmıştı.

Davanın 2. celsesi bugün yapıldı. İnci Atatütk’ün hatırasına alenen hakaretten ötürü 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme Safiye İnci’nin tutuklu kaldığı süreyi ve hükmin niteliğini dikkate alarak tahliyeye karar verdi.

Ankara 28. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen davanın duruşmasına tutuklu yargılanan sanık Safiye İnci ile avukatı Bülent Demir ve Ankara barosundan çok sayıda avukat katıldı. Mahkemede son sözü alan İnci Çok pişmanın herkes den özür diliyorum dedi.

Hakim, yapılan savunma ardından İnci’nin 3 yıl hapis cezasına çarptırıldığını, sabıkasız olması ve duruşma esnasındaki tutumunu dikkate alarak 2 yıl 6 aya indirdiğini açıkladı. Mahkeme, İnci’nin tutuklu kaldığı süreyi ve hükmün niteliğini dikkate alarak tahliyesine karar verdi.

Biliyoz.com Kadın, sağlık, diyet, kariyer, kişisel gelişim, sağlık ve ilişkiler üzerine hizmet veren bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir