Samsung Note 9 Dayanıklılık Testi

note-9-dayaniklilik

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un yeni telefonu Galaxy Note 9 dayanıklılık testi yayınlandı. Tüm detaylar yazımızda saklı.

Samsung Galaxy Note 9 diğer modellerinin aksine bir durumla piyasaya sürüldü. Diğer modellerinde telefon piyasaya çıktıktan sonra dayanıklılık testi kullanıcılarla buluşurken Note 9 da ise iş farkı yürüdü. Önce dayanıklılık testi yayınlandı sonra telefon mağazalardaki yerini aldı.

6.4 inc büyüklüğündeki ekrana sahip 1440×2960 piksel çözünürlükte olan Samsung Galaxy Note 9 için dayanıklılık testi bu işin uzmanı olan JerryRigEverything isimli YouTube kanalı tarafından yayınlandı.

Samsung Galaxy Note 9 dayanıklılık testi videosu

İlk olarak ekran dayanıklılık testi ile başlayan Samsung Galaxy Note 9 Gorilla Glass 5 ekranı ile çizilmelere karşı beşinci seviyeye kadar dayanıklılık göstermiş olup altıncı seviyede çizilmeye başlamıştır. Note 9 un kapakları ve kameraları dayanıklılık testinden tam not alırken kasa ve parmak izi okuyucu için aynı şeyleri söylemek pekte mumkun değil. Diğer cihazlarda da olduğu gibi bıçak ile hasar görüyor. Fakat parmak izi okuyucu yine de çalışmaya devam ediyor.

Kasa bıçak testine dayanıklılık gösterirken tuşlar yerinden ayrılıyor. Bükülme testinden de tam not alan Galaxy Note 9 kasasının sağlamlığını da kanıtlamış oluyor. Ateşe karşı ekran gücünü göstererek ilk başta ekranda siyahlıklar oluşsa da kendi haline dönmeyi başarıyor.

Biliyoz.com Kadın, sağlık, diyet, kariyer, kişisel gelişim, sağlık ve ilişkiler üzerine hizmet veren bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir