Sedanur’dan kahreden haber!

sedanur-guzel

Sedanur Güzel’den kahreden haber tüm ülkeyi yasa boğdu. Kars’ın Kağızman ilçesinde 7 gündür kayıp olan küçük Sedanur’un cansız bedenine ulaşıldı.

9 yaşındaki küçük Sedanur’un dan tüm ülkeyi yasa boğan. Yine mi çocuk cinayeti dedirten haber geldi. Küçük kızın cansız bedenine Paslı köyü yakınlarında üzeri taşlarla örtülü olarak ulaşılırken ailenin feryatları yürekleri dağladı. Açı haberi alan baba Abdullah Güzel olay yerinde fenalaşarak baygınlık geçirdi.

Tutuklanan Komşunun Tekrar Evi Arandı.
Sedanur Güzel’in kayıp olmasından sonra tüm güvenlik, atama kurtarma ve jandarma ekipleri köyün her noktasını aramışlardı. Aile Sedanur’un bulunması için Müge Anlı’nın programına başvurdu. Müge Anlı’nın ekipleri Sedanur’un en son gören kişi Ertan Bozkurt’un çelişkili ifadeler verdiğini ortaya çıkartması üzerine Ertan Bozkurt göz altına alınarak sorgulandı. Sahte kimlik kullanan ve cezaevi firarisi olan Ertan Bozkurt’un evi didik didik arandı.

Sedanur Güzel’in İzine Rastlanmadı.
Ertan Bozkurt’un evi ve evinin önünde bulunan saman yığını Jandarma ve arama kurtarma ekiplerince arandı. İş makineleri devreye girdi. Sedanur’a ait herhangi bir ize rastlanmadı.

Ertan Bozkurt’un Yakınları İfade Verdi.
Emniyet güçleri Ertan Bozkurt’un anne ve kardeşinin hatta bazı komşularının ifadelerine başvurdu.

Küçük Sedanur’un Cansız Bedeni Bulundu.
Sedanur’un arama çalışmaları ne yazık ki kötü bir haberle son buldu. Minik Sedanur’un cansız bedenine köyün yakınlarına taşların arasına gizlenmiş şekilde bulundur.

Kars Valisi Rahmi Doğan’ dan açıklama
Kars Valisi Rahmi Doğan 7 gündür kayıp olan 9 yaşındaki Sedanur Güzel’in Kars’ın Kağızman ilçesi Paslı köyü yakınlarında cansız bedenine ulaşılması üzerine “Küçük Sedanur’un nasıl öldürüldüğüne dair şuanda net bir iz yok ama öldürülmüş olduğu kesin. Bunu yapanlar mutlaka iz bırakmışlardır. Tutuklu olan kişinin daha önceden bir takım sabıkaları var almış olduğu cezalar var gerekli olan her şey yapılacaktır.” dedi

Yapan kişiler en ağır şekilde cezalandırılmalı.
Sedanur’un cesedinin bulunmasından sonra yakınları ve köylüler tepkisini “Herkesin çocuğu var, ceset 200 metre aşağıda AFAD ekipleri tarafından dere kenarında bulundu. Sedanur bizimde evladımız. 9 yaşındaki çocuğa bu yapılır mı? İdam istiyoruz.” diyerek dile getirdi.

Biliyoz.com Kadın, sağlık, diyet, kariyer, kişisel gelişim, sağlık ve ilişkiler üzerine hizmet veren bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir