Teff Tohumu Nedir? Tef Tohumu İle Hızlı Kilo Verme

 Teff Tohumu Nedir? Tef Tohumu İle Hızlı Kilo Verme

Son dönemlerde popüler hale gelen hızlı kilo vermeye sebep olan Teff Tohumu nedir? Tef Tohumu ile nasıl kilo verilir?

Tv haberlerine konu olan Teff Tohumu nedir? Teff ile 2 ayda 23 Kilo veren kadın neler söyledi? Teff Tohumunun faydalı nelerdir? Teff Tohumunun zararları varmı hepsini biliyoz.com kadın ekibi sizler için araştırdı. Teff ile ilgili bilmeniz gereken her şey bu yazımızda.

Teff Tohumu Nedir?

Kimilerinin tadını kestaneye kimilerinin ise kuşburnuna, fındık veya cevize benzettiği aromatik bir yapıda olan Teff Etiyopya, Mısır, Avustralya, Birleşik Devletler ve Kanada yetişen bir tahıl gurubunda bir bitkidir. Kahverengi, beyaz ve kırmızı olmak izere 3 çeşidi bulunmaktadır. Buğday gibi toprağa tohumlarının serpilmesi ile üretilmektedir. Teff bitkisi genel olarak buğday’ a benzemektedir. Senede 2 hasadı bulunan teff bitkisi sonbaharda ekilip yaz başında hasat edilir Hasat sonrası Haziran ayında tekrar ekilen bitki sonbaharda tekrar tohumlarını vermektedir.

Teff Tohumu Vitamin Deposu

Son dönemlerde özellikle kilo vermek için ülkemizdede yaygınlaşan bu tohumlar Demir, Lif, Fosfor, Magnezyum, C vitamini, Kalsiyum ve Protein deposudur.

Teff Tohumunun Faydaları Nelerdir?

1 – Amino asit Kaynağıdır.
2 – Ken şeker ve kan dolaşımını düzenler.
3 – Vitamin, Pretein ve Mineral acısından zengindir.
4 – Antioksidan yapısına sahiptir.
5 – Metabolizma ve yağ yakımını hızlandırır.
6 – Hızlı ve sağlıklı kilo verilmesini sağlar.

Teff Tohumu Nasıl Kullanılır?

teff tohumu

Genelde bir bardak suya 1 tatlı kaşığı karıştırarak yemeklerden önce içilmesi halinde tokluk hissinı arttıran yemek yeme ihtiyacınızı aza indirgeyen Teff Tohumu yoğurt’ a karıştırılarak ta kullanılmaktadır. Bazı kişiler bu tohumundan ekmek yaparak ta istifade etmektedir.

Teff Tohumunun zararları Teff Tohumunun yan etkileri

Bilimsel olarak Teff’in kanıtlanmış zararı veya yan etkisi bulunmamaktadır. Fakat kararında tüketilmeyen her yiyecek veya içecek gibi bir takım olumsuz etkiler verebilir. Suyun bile fazlasının zararlı olduğu dikkate alınmalıdır. Özellikle Gebe ve Emziren kadınların doktor kontrolünde kullanılması önerilir.

İlginizi Çekebilir: Teff Tohumu Yoğurtla Nasıl Tüketilir.

Teff tohumu ile 2 ayda 23 kilo verdim.

2 Ayda 23 Kilo veren Kadının Açıklamaları 10.07.2018 tarihi Atv öğlen haberlerinde yapılan yayında Tef tohumu ile ile hızlı kilo verme ile ilgili haberde, 2 ayda 23 kilo veren kadının açıklamaları şu şekilde olmuştur. Açık hissimi ortadan kaldırdı, tatlı krizlerim yok oldu 2 ayda tam 23 kilo vererek hayal ettiğim kiloya ulaştım dedim.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın