WhatsApp’ta Reklam Dönemi Başlıyor

whatsapp-reklam

Dünya genelinde en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’tan üzücü haber. WhatsApp kullanıcıları artık reklamlarla karşılaşacak.

Facebook bünyesinde barınan Whatsapp bundan böyle kullanıcılarına reklam göstermeye başlayacak. Dünya üzerinde 1,5 milyardan fazla kullanıcıya sahip olan WhatsApp anlık mesajlaşma uygulamasında reklamlar ilk önce durum ekranında belirecek.

Çıktığı günden bu yana ücretsiz ve reklamsız bir uygulama olması sebebi ile dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp kullanıcılarını huzursuz edecek olan yeni bir döneme başlıyor. WhatsApp bundan sonra reklamlı olacak. Milyarlarca kişi artık mecburen reklamları görmek zorunda kalacak.

Uzun süredir reklamlar üzerinde konuşan ve bunun çalışmalarını başlatan WhatsApp’ta reklam döneminin başlayacağı şirket yönetimi tarafından doğrulandı. WhatsApp’ın Başkan Yardımcısı Chris Daniels reklamların kısa süre içerisinde tanıtılacağını açıkladı. Şimdilik durumlar sekmesinde yayınlanacak olan reklamlar en azından şimdilik sohbet bölümünde kullanıcılarının karşısına çıkmayacak.

WhatsApp Kurucusu Brian Acton Karşı Çıkmıştı.
2014 yılı içerisinde Facebook’a 19 milyar dolara WhatsApp’ satıp şirket bünyesinde kalan Brian Acton, reklam ve gelecekteki stratejinin değiştirilmeye çalışmasından ötürü 2017 yılında şirketten ayrılmıştı

Biliyoz.com Kadın, sağlık, diyet, kariyer, kişisel gelişim, sağlık ve ilişkiler üzerine hizmet veren bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir