Biz Biliyoz

Anlatıyorum. Camide Nasıl Dayak Yedim?

Anlatıyorum. Camide Nasıl Dayak Yedim?

Cemaat Bozucu Biri miyim?

Bir insan neden camide dayak yer? Anlatayım… Bayram öncesi, ben daha 11-12 yaşlarımdayım. Bizde saçma bir gelenektir; kuzenler falan il dışında okuduğu için her Bayram ya da tatil öncesi toplaşılıp bir evde kalınır. Akşam eğlendik ettik -eğlenceden kastım da şu: bunlar anlatıyor ben gülüyorum- sabaha karşı da uyumuşuz, tabii bir de içti bunlar.

 

Evet ben de içtim ama sayılmaz benim içtiğim, damlalıkla verdiler.

 

Sabah dürtüklenerek uyandırıldık, amcam tarafından. Camiye gidip bayram namazını kılmamızı istedi, gözümüz iki cemaat görsünmüş. İkna olduk. Daha doğrusu emir emirdir modundaydık daha çok, ikna etmesine gerek kalmadı. “Eh madem birlikte gidelim baba” dedi kuzen, amcam da “sizinle gözükmem ben cemaate, hem ben büyük camiye gidecem” dedi…

 

Neden bizimle gözükmek istemiyor, açıklayayım:

 

Saçlar uzun, küpeli ve çoğunda dövme var.
Tipler eşkal, sakallar örülü.
T-Shirtler metal grubu isimleri ve albüm kapaklarıyla dolu.

 

Evde abdest aldık, vardık camiye. Ayakkabıları çıkartıp dolaba koyduk, görüntü şu şekilde: Kundura, kundura, kundura, kundura, convers, convers, vans, convers, vans, vans, kundura, kundura, kundura… Umarım anlatabilmişimdir, bu görüntüye gülüp dalga geçmemizden dolayı içeri biraz geç girdik. Bütün saflar dolu ama tam ortalarda, safın da ortasında bazı boşluklar var.

Oraya kaynadık, sağımız solumuz tanımadığımız hacı amcalarla doluydu yani.

 

Hacı dayılar her selam verdiklerinde 2-3 hikkat garibesi görüp sıçrıyorlardı, bir tanesi deccal diye bağırmasa bence bütün cemaat bize girişmezdi. Giriştiler ama biz hızlıydık, çabuk kaçtık. Tabii koşarken sağdan soldan yağan kunduralardan bir kaç damage aldık ama bununla geçmiş olsun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ