Take a fresh look at your lifestyle.

Bebeklerde kabızlık nasıl giderilir? Bebeklerde kabızlık çözümü

0 4

Hemen hemen tüm bebeklerin yaşadığı kabızlık sorununu gidermek için evde uygulanabilecek pratik yöntemleri biliyoz.com ekibi olarak sizler için araştırdık.

Bebeklerde kabızlık nasıl giderilir? Bebeklerde kabızlık çözümü ve bebeklerde kabızlık nasıl geçer?  İşte detaylar.

Anne ve babaların gözlerinden sakındığı bebeklerinin en ufak bir sorunu olması tüm aileyi büyük bir huzursuzluk içerisine sokar. Bebeklerin ise en çok yaşadığı sorunlardan biri de kabızlık problemidir. Çoğu zaman bebeklerin sürekli ağlamalarına sebep olan kabızlığın belirtileri nelerdir? Bebeklerde kabızlık nasıl giderilir? Bebeklerde kabızlık çözümünü sizler için araştırdık.

Bebeklerde Kabızlık Belirtileri?

bebeklerde kabızlık belirtileri

Bebeklerde kabızlık sorununu anlamak için aslında alim olmaya gerek yoktur. Bebekler günde 2 ila 4 kere arasında kaka yapmaktadır. Bu eylemin gerçekleşmemesi demek bebeklerin kabızlık sorunu yaşadıklarına veya yaşayacaklarına dair net bir işarettir. Diğer belirtiler ise şu şekilde sıralanabilir.

  • Bebeklerin karın kaslarında gerginlik
  • Sürekli ağlamaklı ve huzursuz olmaları
  • Kesik kesik uyuma. uykuya dalamama. uykudan sürekli uyanma
  • Parça parça dışkılama
  • Dışkılamadaki sertlik
  • Koyu renkli siyah ve gri tonlu dışkılama

Bebeğinizin kabızlık sorununun geçebilmesi için evde uygulanabilecek doğal yöntemlerin olduğunu biliyor musunuz? Dikkat edilmeyen, umursanmayan, uzun süreli olabilecek kabızlık sorununun bebeklerde cerrahi müdahaleye bile sebep olduğunu unutmayınız.

Bebeklerde kabızlık nasıl giderilir?

Bebeklerde kabızlık nasıl geçer sorusunun cevabını arayan ebeveynler işte evde doğal yöntemlerle bebeklerdeki kabızlık sorununu gidermenin yolları.

Anne Sütü

Bebeklerde kabızlık çözümünün belki de en net cevaplarından biride anne sütüdür. Bebekte oluşabilecek bir çok probleme karşı anne sütü koruyucu bir besin maddesidir. Anne sütü bebeğin sert olan kakasının normale dönmesini sağlayarak bağırsak hareketlerini hızlandırır.

Zeytinyağı

Zeytinyağı kabızlığa iyi gelir mi sorusunun cevabı internet üzerinde yaygın olarak aranmaktadır. Kulak çubuğunu ile uygulanan bu yöntemde çok dikkat edilmesi gerekir. Kulak çubuğu zeytinyağına batırılır ve makat bölgesine ileri geri ve dairesel hareketlerle masaj yapılır. Bu işlem için uzman doktor tavsiyesi önemlidir. Doktor tavsiyesi olmadan gelişi güzel yapılan zeytinyağı masajı bebeğe zarar verebilir.

Bisiklet Sürme Egzersizi

Bebeklerde kabızlık nasıl geçer diye düşünenlere işte bir pratik yöntem daha. Bebek sırt üstü yatırılarak bacakları bisiklet sürüyormuş, pedal çeviriyormuş gibi hareket ettirilir.

Masaj Yöntemi

Bebek sırt ustu yatırılıp göbek deliğinin çevresine saat yönünde masaj yapılır. Bir süre saat yönünde masaj yapıldıktan sonra aynı işlem ters yöne doğru uygulanır.

Su

Eğer bebeğim su tüketimine uzman doktor tarafından izin verilmişse ılık su içmesi sağlanır. Su bebeklerde kabızlık nasıl giderilir sorusunun cevaplarından biridir

Duş

Bebeklerde kabızlık nasıl geçer sorusunun cevaplarını ele aldığımız bu makalemizde ılık duşu atlamamak gerekir. Makat bölgesinin rahatlaması için bebek ılık su içerisinde oynatılır veya duş alması sağlanır.

Evde doğal yöntemler ile bebeklerde kabızlık çözümü nasıl olmalıdır dikkatlice araştırdık. Sizlerde bu konu hakkındaki deneyimlerinizi altta bulunan yorum bölümünden diğer okurlar ile paylaşabilirsiniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.