Karındaki selülitler nasıl gider? Göbek selüliti

 Karındaki selülitler nasıl gider? Göbek selüliti

Selülit deri altındaki genetik veya beslenme bozukluğu sayesinde oluşan düzensiz ve aşırı yağ birikimidir. Adeta bir portakalı andıran görünüme sahiptir. Özellikle kol bacak ve kalçalarda oluşan selülit aynı zamanda karın yani göbek bölgesinde de gözlemlenmektedir. Sizin de karın bölgesinde oluşan selülitler varsa yazımızın devamını okumanızı tavsiye ederiz. İşte size göbek selüliti eritme, karındaki selülitler nasıl gider?

Çoğunlukla kadınlarda gözlemlenen selülit. erkeklerde Östjojen seviyesinin kadınlara oranla daha az olmasından dolayı pek fazla gözlemlenmemektedir. Selülit kilo ve obeziteye bağlı bir oluşum değildir. Hemen hemen hiç karnı olmayan bir kadında bile selülit görülebilir. Selülit tamamen yaşam şekli, hormon ve genetik yapı ile alakalı bir yapıdır.

Bu yazımızda genel olarak selülit için neler yapabileceğinize dair fikirler edinerek göbek selüliti eritme ve karındaki selülitler nasıl gider öğrenmiş olacaksınız. Selülit oluşumunu doğal yollarla engellemek veya var olan selüliti yok etmeye çalışma biraz zaman, biraz emek ve gayret isteyen bir iştir. Kesinlikle imkansız olmayan selülit dünya sağlık örgütüne göre tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır.

Selülit oluşumunun nedenleri:

Karındaki selülitler nasıl gider veya göbek selüliti eritme yöntemlerine geçmeden önce selülit oluşumunun nedenleri nelerdir incelemekte fayda görüyoruz. Eğer selülitin neden oluştuğunu bilir kendinizi gözlemlerseniz en azından ilerlemesini hiç bir şey yapmadan bile engelleyebilirsiniz.

 • Fazla kilo
 • Genetik bozukluk
 • Hızlı kilo alıp verme
 • Dar kıyafetler giyip vücudu rahatsız etme
 • Östrojen hormonun fazla salgılanması
 • Yanlış, sağlıksız ve düzensiz beslenme
 • Yaşlanma
 • Kullanılan ilaçların yan etkisi
 • Hareketsizlik

Selülit Masajı

Selüliti gidermek için doğal yöntemler arasındaki en etkili yöntemlerden biride selilüt için masajdır. Aynı zamanda selilit masajı göbek selüliti eritme ve karındaki selülitler nasıl gider? Sorularının da tam olarak cevapları arasındadır.

Selülit, masaj yöntemi ile şekle girebilen zaman içerisinde azalma gösterebilen bir yapıya sahiptir. Masajdaki esas amaçlardan biri yağ yakıcı yağlarla, masaj hareketleri birleştirerek deri altınca birikmiş olan yağı ısıtarak kırılmasını, parçalanmasını veya erimesine destek olmaktır. Selülit masajı tek bir yağ ile uygulanabileceği gibi birkaç yağın karışımı ile de yapılabilir. Hatta birkaç yağın karıştırılarak yapılan selülit masajı amaca hızlı ulaşmak için çok daha etkilidir.

Alerjik bir yapıya sahip olan kişilerin masaj için kullanacakları yağdan etkilenip etkilenmediklerini anlamak için tenin küçük bir yerine sürüp birkaç saat bekletilerek kullanacağı yağa karşı bir alerjisi olup olmadığını test etmelerinde fayda vardır. Göbek selüliti eritmek için kullanılabilecek yağlar nelerdir?

Selülit masajı için kullanılabilecek yağlar.

 • Zambak yağı
 • Yasemin yağı
 • Portakal yağı
 • Buğday yağı
 • Anason yağı
 • Nane yağı
 • Çemen yağı
 • Limon yağı
 • Biber yağı
 • Ozon yağı

Selülit Masajı Nasıl Yapılır.

Karındaki selülitler nasıl gider sorusunun ilk cevabının masaj olduğunu ve masajda kullanılabilecek yağları sizlerle paylaştık. Şimdi ise göbek selüliti eritme için selülit masajı nasıl yapılır. Selülit masajı ne sıklıkla yapılır sorularını cevaplamaya.

Tek veya karıştırılmış olan yağ bir miktar ele alındıktan sonra 2 ele sıvanmak sureti ile yer çekiminin zıttına yani aşağıdan yukarı doğru bastırarak ve ovarak yapılmalıdır. Göbek bilgesindeki selüliti eritmek için masaj yaparken oturur pozisyonda bu masajın yapılması selülitli olan bölgeyi avuçlarınız içinde kavramak adına daha etkilidir.

Aşağıdan yukarı doğru basarak yapılan sıvazlama işleminden sonra resmen yoğurma dediğimiz işleme geçilmelidir. Selülit in oluştuğu bölge parmaklar arasında sıkıştırarak ve bastırarak yoğurulmalıdır. Selülit masajları genelde ters yönde yapılmalıdır. Aşağıdan yukarı ve içten dışa doğru. Parmaklar arasında sıkıştırma sıvazlama yoğurma ve tekrar sıvazlama şeklinde gelişmesi yağ dokunun parçalanmasını hızlandıracaktır. Peki sizce selülit sporla geçer mi?

Selülit sporla geçer mi?

Karındaki selülitler nasıl gider? Göbek selüliti eritme yöntemler arasında spor kesinlikle en etkili tedavi yöntemleri arasındadır. Bol yürüyüş ve koşma zaten her insanın sağlık için yapması gereken bir aktivitedir. Fakat göbek bölgesinde oluşan selülitlerin engellenmesi ve yok edilmesi için yapılacak her hareketin size faydası olduğunu unutmamanızı öneririz.

Selülit için diğer yöntemler.

Göbekteli selüliti eritmek için kullanabileceğiniz diğer yöntemler arasında radyo frekans ve vaser yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemler uzmanlar tarafından klinik ortamlarda uygulanan ve biraz maliyetli yöntemlerdir.

Size ufak bir sır verelim mi? Belki günlük yaşam içerisinde zaman bulamayabilirsiniz veya bu aktiviteleri yapmak için keyfiniz olmayabilir fakat Oynamak (göbek atmak) vücudun hemen her bölgesini çalıştıran, formunuzu korumanıza destek olan, fazla kiloları atmanıza olanak sağlayan, selüliti eritmenize yardımcı olan en etkili yöntemler içerisindedir. Size vereceği eğlence ve mutluluktan hiç bahsetmiyoruz bile.

İlginizi Çekebilir: Bitkisel Çaylar ve Özellikleri

bitkisel-caylar-ve-yararları

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın