Take a fresh look at your lifestyle.

Erkekleri Çekici Gösteren 15 Detay

0 9

Bayağıdır şöyle güzelinden maddesel bir geyik yapmıyordum doğrusu, eh, zamanı geldi dedim ben de. Ne yapayım, ne yapayım diye düşünürken, baktım mütemadiyen çekici kadınlar ortalarda dolanıyor, yok Türk kızları gitsin ruslar (veya brezilyalılar, iskandinavlar, çekler, ispanyollar, uzaylılar) gelsin muhabbetleri filan…

 

Erkekleri Çekici Gösteren Özellikler, Ayrıntılar

Ulen dedim, madem öyle kadınlara bi hayrımız dokunsun, bir de biz tartışalım adamları ne çekici yapıyor, ne yapmıyor. He tabii altta göreceğiniz liste, benim kendi kişisel listem, kadından kadına değişir haliyle.

   

Katılmayanı çok olacaktır tahminen, olsun siz de kendi kriterlerinizi eklersiniz yorumlara, mersi. Ha tabii bi de şunu farkettim ki bana göre ne kadar erkeksi, o kadar da seksi imiş. Tersi de erkekler için geçerli olsa gerek ki, büyük memeler bu kadar prim yapıyor senelerdir. Yine de androjen look’lardan hoşlanan çıkabilir, bende sanırım, biraz daha feriştahvari bi durum var… ahahaha. Buyrun, afiyet olsun sevgili bağyenler…

 

  Not: Yanlış anlaşıldı liste, adamı çekici bulacağız diye 15 özelliğin 15′i de olsun demiyoruz, teker teker bu özellikler çekici kılar adamları diyoruz. Sadece listeden yukarı çıktıkça, özelliğin çekicilik katsayısı artıyor efenim. Buna göre 1 numaradaki özellik haliyle 15′e göre daha çekici eğer adamların diğer her şeyinin aynı olduğunu varsayarsak, evet.

 

15. Oyundaki duruş erkekleri çekici gösterir

Oyun dediğim ebelemeç değil elbette, baya ciddi oyun. Poker mesela, king mesela, tavla ve hatta playstation’da maç… İşte bu oyunların döndüğü ortamlarda adamların tripleri çok eğlenceli oluyor. Oyunların jargonu, o gerilim, hesaplar, kazanınca geçilen dalgalar… Tüm bunlar bazı adamlardaki kendine güven ile birleşince tadına doyulmaz bir kokteyl oluşturuyor. Lakin oyun masasında seksapelin en önemli kuralı, kaybedince mızmızlanmamak, kavga çıkarmamaktır efenim. Eh ne de olsa zaten aşk-meşk, flört tüm bunlar birer oyun değil mi? O yüzden önemli oyundaki duruş, dikkat etmeli.

 

14. Sigarayı yakıştırmak erkekleri çekici gösterir

Sigara kötü, iğrenç, evet, pek fena ama bazılarına da ne biçim yakışıyo be arkadaşım. Tamam herkese değil ama bazı adamlar sanki sigara içmek için doğmuşlar. Misal Red Kit, ne zamanki sigarayı bırakıp saman çöpüne geçti, adamın karizma da dağıldı. Böyle tutuşundan mıdır, içerkenki gözlerini kısıştan mıdır, nedendir bilmem de içmesini bilende ohh wunderbah. Puro, pipo ise no no.

13. Şövalye ruhu erkekleri çekici gösterir

Şimdi efendim eşitlik vs… tamam, benim de çok bi beklentim yok. Araba kapıları açılsın, evime bırakılayım filan istemiyorum, hatta bunlardan hiç hoşlanmıyorum. Ama biri bana hakaret ediyorsa mesela, adam da beyaz atlı plensim gibi gelip beni koruyorsa, o adama bayılıyorum, elimde değil. Ya da ne bileyim kaza yaptık arabayla diyelim, adam mızmızmız diye etrafta dolanıp, ne yapacağını bilemeden duruyorsa kıl oluyorum.

Gel gör ki adam oraya telefon, buraya bilmemne iş bitiriyorsa, vaşşş demek durumunda kalıyorum, haliyle. O beğenmediğim adam, gözümde birden “acaba?” oluyor. He bu arada, maço severim demiyorum bak, “onu giyme, bunu giyme” kıskançlığındaki, kısıtlayıcı adamların gözümde değeri sıfır, geç çekiciliği filan…

 

12. Takım elbise erkekleri çekici gösterir

Takım elbiseyi erkekler sevmez pek, rahat olmadığından kelli sanırım ama lise yılları neden herkes için cennettir sorusunun cevabıdır takım elbise. Sizin lise üniforma fantaziniz vardıysa sayın erkekler, o kravatlı, ceketli üniformalarınız bizim de gözlerimizi bayram ettiriyordu ne yalan söyliim.
Yakışan adamda çok severim, tiril tiril takım elbiseyi. Smokin, yelek, frak asla ama takım elbise, gömlek ve kravat (nadiren de papyon) üçlüsü çirkin adama bile karizma katar nazarımda, değerini bilin.

 

11. Oturuş erkekleri çekici gösterir

Şöyle kendine güvenli, olaya hakim bir oturuş mesela? Hafiften yaramaz, hafiften saygısız hatta belki. Bir abi var mesela çevremde bi yerlerde, adamın oturuşuna herkes ölüp bitiyor, zira adam otururken hani nasıl diyeyim, tüm mal varlığını ortaya koymaktan çekinmiyor ama bunu da ayıca bir şekilde değil, gayet usturuplu yapıyor. Zor iş, frikiği saygın bir şekilde vermek azizim.
Bu arada çatala kesinlikle karşıyım, oturup kalkarken çatallar görünmesin lütfen. Dünyanın en yakışıklısı gelse, çatal seksi değil, işte o kadar. Çatalınıza hakim olun yani.

 

  10. İçki adabı erkekleri çekici gösterir

İçki ama özellikle rakı. Neden? Çünkü Rakı sofrasını severim, muhabbetini, raconunu. İşte bu sofrada adamın adabıyla içmesini, racona uymasını takdir ederim. Rakı kadehini tutuşuna da bakarım ayrıca, böyle bir havalı tutuş şekli var, burda tarif edemeyeceğim şimdi ama işte onu severim. Öyle tutuyorsa, puandır, kazanır. Ayrıca genel olarak, içmesini bilmek önemli tabii… İçip de kusanı, ağlayanı, mızmızlananı, agresifleşeni, ona buna saranı sevmem. İçmeyen adam da sevmem. Çok aşırı içeni de sevmem. Adam dediğin içecek ama içti mi ağır ağır oturacak sofrada, en fazla gülecek, eğlenecek, kimse kusuruma bakmasın. Kadında daha toleranslıyım ama adamda sarhoş muhabbeti çekmem. öyle de ayrımcı bi insanım.

 

09. Omuzlardan geren tişört erkekleri çekici gösterir

Her zaman takım elbise gitmiyor tabii, işte o zamanlarda da tişört olayı var neyse ki. Lakin tişörtte seksapel belli koşullara bağlı. Bir kere, açıkça söyleyeyim üzerinde “ay fak on först deyt” türü mesajlar yazan tişörtler seksi olamaz, ancak geek veya umutsuz durur. Rock gruplarının logoları riskli… Fazla resim iyi değil. Makulu ne bunun peki? Normal boyutlarda bir desen olabilir, bu desen hafif aranmış da bulunmuş tarzı tasarım kokulu bi şey olursa daha iyi, ne çok bol ne çok dar olacak, omuzlara hafifçe oturacak.
Omuz demişken, geniş omuzların tişörtü germesi ve altından sergilenen güzel kollardır tişörtü seksi yapan.
Baklavadan filan daha önemli yeri vardır nazarımda. Renk ise, biraz tutucuyum o konuda sanırım, cart renkli tişört sevmem; klasik renklerden, siyah, beyaz, gri, lacivert, hakiden şaşmayın derim. Solmuş siyah, hafif eskimiş tişört ise favoridir.

 

08. Kısık ses erkekleri çekici gösterir

Erkekte ince ses sevmem, istediği oktava çıksın banane. Harika, kusursuz ses de sevmem. Ben severim, böyle hafif kısık, sankim de ıkınırcasına çıkan, iç gıcıklayıcı ses. Klişe olacak ama Okan Bayülgen misal. O ses yerine, al ciyak ciyak bi ses koy, olur muydu adamda bunca karizma? Peeh… Ama bu haliyle, alo dese, kadınlar titrer mi karşısında, titrer evet. Ses önemli ne edeceksin.

 

07. Araba kullanışı  erkekleri çekici gösterir

Araba deyince hemen hah kadınlar ve araba mevzusu demeyin. Küçük pipili adamların son model spor arabalarını bağırta bağırta dolanmaları bana zerre kadar seksi gelmiyor. Araba başlığında anlatmak istediğim, araba kullanışı, markadan bağımsız. Hız yapmak, arabayı böğürttürmek, el freniyle kalkmak, pati yapmak da değil olay. Mevzu sakin sakin arabayı kullanmakta. İsterse külüstür bir anadolda, trafikte sıkışmış olsun, adam şöyle koltuğunda hafifçe geriye doğru oturmuş, tek el direksiyonda, çok da umrumda değil tarzıyla kullanıyorsa o arabayı, bir de geniş omuzlar varsa hikayede, ah işte bundan bahsediyorum. Yalnız belirteyim, istediği kadar havalı çevirsin o direksiyonu, otomatik vites ilen seksapel olmaz. Araba dediğin düz vites olur, otomatikle kimse karizma yapmaya kalkmasın bence. Bakınız Brad’e.

06. Dans erkekleri çekici gösterir

İşte çok tartışmalara yol açacak bir madde! Zira, dans eden erkek sevmem diyecek 1 milyon kadın bulabilirim size. Ben severim. Güzel dans edenini çok severim. Amma velakin seksi bulmam illa ki. Benim burada bahsettiğim seksapel, bildiğiniz Türk halk oyunları. Hepsi değil ama horon, ama efe, ama roman… Bunları hakkıyla yapan adamlara hastayım. Hele ki efe. Hele ki o yere diziyle vurup, rakıyı yerden alma hareketi yok mu? Daha erkeksi bir şey düşünemiyorum. Zaten dikkat ederseniz, bu dansların bir takım “erkeksi yönleri” hayli öne çıkarttığını da göreceksiniz.   Neyse demem odur ki, sıkıcı düğünlerde az biraz eğlenme sebebi işte. Zaten dansöz de severim bak, erkek olsam, kesin hasta olurdum dansözlere. Ne kadar aristokrat olsam da, özümü inkar edemiciim ahahaha. En sevdiğim laf: You can take the girl out of the country but you can’t take the country out of the girl. Ahan da o hikaye.

 

  05. Vücut detayları erkekleri çekici gösterir

Şimdi herkesin ayrı fetişi var. Kimi popoya, kimi ön cepheye, kimi baklavaya bakar. Ben kendim ise, geniş omuz severim zaten dedim, bir de el ve özellikle ama özellikle diş olayım var. Güzel bir gülüş, bembeyaz dişler… Hoşlanıyorum bunlardan. Elde ise küçük el sevmem, bende sinsi bir insan izlenimi uyandırır. ne alaka demeyin, öyle. El dediğin güzel böyle, temiz, uzun parmaklı, kemikli olacak… öyle pespembe miniminicik eller, fırçalanmamış dişler direkman turn off, çok afedersiniz.
Bir de burun var ki takıntılı değilim burun hususunda ama burun delikleri böyle açık açık ise, yani önden bakınca deliklerin içi görülebiliyorsa, yine güvenmem o insana.
Böyle garip takıntılarım var ne bileyim niye. Dediğim gibi işte, farklı farklı vücut detayları farklı insanlara çekici gelebiliyor.

 

04. Komiklik frekansı erkekleri çekici gösterir

Kadınlar güldüren adam sever derler, doğrudur ama bende durum biraz farklı seyrediyor. Ben kendim genelde ortamın şaklabanı olduğumdan ve kendi kendimi güldürdüğüm için, adam güldürmese de olur, beni anlasın yeter. Eğer adama mütemadiyen espri açıklamak zorunda kalıyorsam, o adamı çekici bulmam, bulamam. Nokta.

 

03. Kendine güven erkekleri çekici gösterir

Ahmet Altan’ı pek sevmem yazar olarak ama şöyle bir laf etmişti, yatakta kendini düşünmeyen, iyi sevişemez diye. Takdir etmiştim. Sürekli “iyi misin, nasılsın” değil de, “ben işimi iyi bilirim” tavrı yani. Sadece yataktan da bahsetmiyorum, genel, hayat duruşu olarak. Özgüven mühim mesele, sen inanırsan, karşı taraf haydi haydi inanıyor çünkü. O yüzden ezik duruşlu, yakışıklı adam olmaz olsun. Şöyle bir baktım mı dağları deviririm tavrı gerek. İşte bu yüzdendir ki, başkalarını küçümsemeden, kendi içinde bir ukalalık severim misela ben. Konuma hakimim, bu olayı bilirim duruşu güzel. “Sen bi boktan anlamazsın, ben bilirim” duruşu değil. Ha ama tabii, balon olmayacak adam, o kendine güvenin içini dolduramıyorsa ne anladık bu işten, öyle ya. Ayrıyeten ancak bu resmi bulabildim konuyla ilgili, pardon.

02. Parfüm erkekleri çekici gösterir

Parfümün üzerimde ve hatta tanıdığım pek çok kadın üzerinde tuhaf bir etkisi var. Ahan da bu zaafımızı buradan açıklıyorum. Adamı fiziksel olarak çok çekici bulmasam bile, eğer ki güzel bir parfümü geliyorsa burnuma, bana bi haller oluyor, adamla flört edesim filan geliyor. “Oo ben parfüm sevmem, sabun en iyisi, ten kokusu harika” diyen erkeklere, güzel kokunun afrodizyak etkisini daha nasıl anlatabilirim.

 

01. Zeka erkekleri çekici gösterir

Ahan da işte erkeğin özü. Ben ne adamlar gördüm ki yakışıklılıkta on numara ama konuşmaya gelince fosss… yok arkadaşım aptal olsun, bizim olsun bana göre değil. Sıkıntıdan ölecek gibi oluyorum öyle olunca, ne çekiciliği, direk itici. Ben derim ki adam zeki olsun, konuşmasıyla, esprileriyle, fikirleriyle bir şekilde kendini çekici kılacak bir yol bulacaktır.

 

Evet sayın seyirciler, tabii işin özü geyik, öyle bi adam gelir ki insanın karşısına, her tür lafı yer yutarsın vallaha. Hayatta büyük konuşmamak gerek. Bu arada bu özelliklerinin hiçbirinin tek başına yeterli olmadığını da vurgulamakta fayda var, anlatmaya çalıştığımız adamları bir an için gözümüzde çekici yapan tripler, detaylar, şeyler… Yoksa tabii sırf güzel parfümü var diye bi şey demek değil tabii ki. yani, heralde değildir, sanırım…

Leave A Reply

Your email address will not be published.