Biz Biliyoz

Aşık Olduğumu Nasıl Anlarım? Aşkın 20 Belirtisi

Aşık Olduğumu Nasıl Anlarım? Aşkın 20 Belirtisi

Buyrun, size taze bir aşk içerisindeki ilk semptomlar. Aşık olunca hissedilenler En vahim 20 aşk semptomu  20 tane yani aşkın belirtileri

 

Aşkın belirtileri nelerdir?

  20. Aşkın Belirtisi Duyu kaybı Aşık kişimiz, öncelikle duyularını kaybeder. Etraftaki diğer güzel insanları gözü görmez, kafa sürekli meşgul olduğundan, konuşulanları duymaz, öyle kendi dünyasına çekildiğinden onsuzken hayattan pek tat da almaz.

Koku duyusuna bir şey diyemeyeceğim ama başka birilerine dokunmak da iğrenç geleceğinden, dokunma da kaybolur diyebiliriz.

19. Aşkın Belirtisi Uykusuzluk Sürekli o kişi düşünülür, eve gidip yalnız kalsam da bi baştan itibaren yaşadıklarımızı gözden geçirsem denir.

   

Yatağa yatınca da aynı şekilde, rewind’a basılır, ilk tanışılan andan ilk öpücüğe her şey bi kafada taranır, bi iç geçirilir, uykular haram olur. Olsun uleayn!

18. Aşkın Belirtisi Yerinde duramama Aşıksan, yerinde duramazsın, içinde bi huzursuzluk olur, hep aşkının obcesiyle olmak istersin, gün bi bitse de buluşsak, yarın bi gelse de görüşsek dersin. uzak mesafe ilişkilerde bu bekleyiş tabii daha bi acılı olur.

  17. Aşkın Belirtisi Duygusallaşma Aşıkken, bi duygusallık ve de buna bağlı, bi dengesizlik gelir insana. Bi böyle bi sevgi doluluk, bi ağlamaklılık, bi sulugözlülük… Yani ne bileyim, parkta bi çift görürsünüz, TV’de kavga eden aşıklar görürsünüz, aklınıza gelir, bi fenalaşırsınız, bi gözleriniz dolar. Sonra bi koyun gülümsemesi (bkz. madde 16) yerleşir suratınıza, böyle hülyalı hülyalı… Bi öyle bi böyle takılırsınız işte.

  16. Aşkın Belirtisi Koyun gülümsemesi Dedik ya koyun gülümsemesi diye yukarda, ahan da bu işte. Böyle bi hülyalı hülyalı, bi dalgın, bi bön bön gülümsemeler… Ortada fol yok yumurta yokken, suratına yerleşiveren o hafif şaşkoloz sırıtma. Direk aşk belirtisi.

15. Aşkın Belirtisi Ateş basması Eneemmm ne boktan şey bu be… Düşünürsünüz, ateşler basar, yanaklarınız kızarır. Sevdiğiniz kişi güzel bi şey söyler keza öyle. Zaten kendisiyle konuşurken sürekli bi ateşler içindesinizdir. Tevekkeli tüm aşk şarkıları, yanmaktan, yakmaktan, ateşlere atmaktan bahsediyo, ne sanmıştınız? He ya, ateşle barut… Ayıp şeyler bunlar. Cık cık cık.14. Dalıp gitmeler Aşık insan dalar gider. Öyle durup dururken bi noktaya sabitler. Ayy gözüm daldı der ama esasında o, o esnada sevdiği kişinin bi şeylerini düşünüyodur, ki bu parmağının şeklinden yüzündeki yara izine, ettiği bir laftan yaptığı bi jeste her şey ama her şey olabiler. Boşverin, bırakın uyusun, uyandırmayın. nasılsa, çok sürmiycek bu cicim ayları.

 

  13. Aşkın Belirtisi Göz parlaması Çünkü aşk havuçtur, göze sıkılmış bir limondur, gözleri parlatır. İstediği kadar saklamaya çalışsın gözdeki o salak parıltı ele verir aşık insanı. Gerek sevgilisine bakarken, gerekse kendi kendine dururken o gözler hep bi garip garip, bi böyle ılık ılık parlar işte. Sevgilisine bakarken tabi parlaklık iyice bi coşar. Vücuda ne garip şeyler yapıyon sen, ey aşk.

 

12.  Aşkın Belirtisi Asosyalleşme Çok kınanan ama kınanmaması gereken bi semptomdur zira aşık kişi, sevgiliyle birlikte olmaktan başka bi bok düşünemediğinden, aşkın ilk demlerinde herkesi eker. Onunla değilse, eve gidip düşünmek ister. E tabi insanlar da kızar, “birini buldu, bizi sattı göt möt” derler arkanızdan ve hatta önününüzden. Ama demesinler çünkü dedim ya, bu da geçer, hayat normal seyrine döner sonunda. Biraz sabır…

  11. Aşkın Belirtisi Tazelenen ego “Yaşasın beni de seven biri var, lay lay lay, çatlasın düşmanlar, benim de bir sevgilim var” duygusu. Ayrıyeten aşık olunan kişi bir idol olarak görüneceğinden öyle bir adam veya kadınla aşk yaşama fikri de egoya tavan yaptırır. Kendine güven duygusu bi coşar. Sonra tabii, aşkın demleri geçince, “aa bu pek de öyle dünyalar harikasi degilmis” dense de, bu karamsar laflara hiiiç gerek yok bence şu anda. Ha bir de, yeni aşk, her zaman umut dolu bir sezonun başlangıcıdır, eski aşkların yaralarından kurtulunur, “aa benim için de umut var hala” denir. Bu da egoya iyi gelir tabii, gelme mi?

10. Aşkın Belirtisi İfade ihtiyacı Ne diyelim? “Seviyoruuum uleaaaayn!” İfade ihtiyacı budur. Etrafla paylaşma, aşkın obcesiyle paylaşma, sokaktaki insanla paylaşma, çiçekle böcekle, kediyle köpekle paylaşma isteği. Genelde kontrol mekanizmaları devreye girer tabii, bunun da en iyi çaresi alkoldür efenim. Aşığa alkol veriniz, gönlünce ekspresyonist takılabilsin, yazıktır.

 

9. Aşkın Belirtisi Karakter kayması Kuul kuul insanlar aşık olur, “miniktavşanım” diye konuşmaya başlar. Çiçek, kelebek sevmeyenlerin içine pembe bi sıcaklık yayılır. Herkese daha bi sempati duyulur falan filan. “Ya ben takmam, özgür ruhluy um” diyen nice yiğitler, bi şaşkoloza döner, “miniğim ben tuvalete gittim, şu 5 dakkada seni çok özledim” telefonları başlar. Bi romans isteği vurur dalga dalga. Normalde yapılmayacak şeyler yapılır, allah allah denir. Hem siz kendinize, hem çevredekiler size şaşırır.

 

8. Aşkın Belirtisi Coşan hayal gücü, negatif İnsan bu kurar, aşıkken daha çok kurar. Eski sevgililer, onun eski sevgilileri, sorular, nedenler, niçinler, ihtimaller, ya öyle olursa’lar, ya beni beğenmiyosa’lar ve bilumum manyaklıklar… Kurar da kurar, kendi kendine dolar, sonuçlara varır. Sonra bi bakar ki hepsi koca bi senaryoymuş, boşuna yemiş adamı ya da kadını. Olur öyle yahu, aşık olunca kafa direk psikopata bağlıyo zira.

 

7.Aşkın Belirtisi Coşan hayal gücü, pozitif Neyse ki hayal gücü sadece kötüye çalışmaz. Bi de böyle salak salak hayaller kurmaya yol açar ki bunun sonuçları genelde iyidir. Ama tabii bazen karşı tarafı korkuttuğu olubilir. Misal sizin isminiz Mahmure Fırıldak, onun da ismi Ahmet Celalbület iken, siz hemen Mahmure Celalbület imzalarını pratik etmeye başladıysanız, adam bi tırsabilir. Yavaş gidin azcık. Hassas insan aşıklar, korkutmayın.

 

6. Aşkın Belirtisi Birden mana kazanan şeyler Normal bi şarkı dinlersiniz, birden hayatınızın şarkısı olur, “aa aynı bizi anlatıyo” dersiniz. Film seyredersiniz, “aa bu filmdeki adamın kolunu kaldırış şekli aynı sevgiliminki gibi, ne kadar da bizi anlatıyo” olur. Rüya görürsünüz, “aa bu kesin işaret” denir. Fal… Zaten belli. E yani, çevrenizde olup biten her şey ama her şey size ve aşkınıza bi gönderme yapıyomuş gibi gelir, dünyanın endeksi normal bi endeksten sizin aşkınıza kayar. Tabii sizin kafanızda olur bu. Zira aşıkken bana sorarsanız, ciddi akıl hastalıklarında olduğu gibi bi gerçeklikten kopma yaşarsınız. Ama yahu, ne de güzel olur.

 

5. Aşkın Belirtisi Salaklaşma Bu kadar saçma belirtiyi, hangi bünye ful randıman bi zekayı koruyarak yaşayabilir ki. Bi yandan karakter kaymış, bi yandan hayaller coşmuş, bi gözü doluyo, bi gülüyo… Napsın salağa bağlamayıp da? Aptal aşık işte. Düşmeyin üstüne fazla yahu, mutlu o bu halden.

 

4. Aşkın Belirtisi Kalp pırpırı İşte bir fiziksel belirtimiz daha, kalp pırpırı yani nabız manyaması, aşıkken olur. Kalp küt küt küüüt diye atarken, kütkütkütküt diye atmaya başlar. O yüzden de, erken yaşta bir kalp krizi yaşamak istemiyorsak, aşkın ömrünün 4 yıl olması hepimiz için daha iyidir. Yoksa kimse 40′ı göremezdi vallaha, o kalp çarpıntısına ömür boyu hangi bünye dayanır, Herkül mü?

3. Aşkın Belirtisi Düşünce odağı kaybı Salaklaşma türevi bi şey ama biraz daha spesifik olarak, konsantrasyon kaybı da diyebiliriz buna. Kafa sürekli, aşkta meşkte olduğundan işmiş dersmiş, kasımpaşa’ya doğru bi kayar tabii. Eli işte, gözü oynaşta hesabı yani.Dikkat dağılır, uzun cümleleri dinlemekte zorlanma başlar, sevgiliyi içermeyen hiçbir şey yapılmak istenmez. İlginç yani, aşk hayat motivasyonunu artırırken, bana sorarsanız, işe yönelik olanını düşürür, süründürür.

 

2. Aşkın Belirtisi Karın kelebeği Hani lunaparkta trene bineriz ya, hani o tren en dik yerden bir anda aşağıya inmeye başlar ya… İşte o anda karnımız bi hoplar ya. Benim için aşkın en güzel tanımı budur, o karın hoplaması. Sürekli karnınızda bir yumruk, bir hop hop, hem hoş hem değil, bu ne be, noluyor bana duygusu… Bence aşk kalpte değil, karın boşluğunda yaşanır en önce.

1. Aşkın Belirtisi Sürekli bi mutluluk hissi Abilerim ablalarım, nasıl mutlu olmasın efenim bu arkadaş? Resmen kafası güzel yahu! Baksanıza semptomlara! Mutlu olmıcak da nolacaktı. Normal, normal, çok normal. Keşke hep mutlu kalınsa, hayat bayram olsa.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ