Take a fresh look at your lifestyle.

Güneş Yanığına Ne İyi Gelir? Bitkisel Doğal Ürünler.

0 6

Yaz aylarının en çok karşılaşılan problemlerinden biri olan güneş yanığı bazı kişiler veya sıcak bölgelerde yaşayan kişiler için adeta çekilmez bir dert haline dönüşmektedir. Kimileri için tatilini rezil eden kimileri içinde gündüz dışarıya çıkmayı kabus haline getiren güneş yanığına ne iyi gelir bitkisel ürünler nelerdir? Güneş yanığı acısı nasıl geçer?

 

Yaz sezonunun yaklaşmaya başladığı tatil programlarının hızlanıp şimdiden rezervasyonların yapıldığı bu dönemde diğer bir hazırlığın ise tatili veya güneşi adeta bir dert haline getiren güneş yanığı ile ilgili aradığınız tüm soruların cevapları bu yazımızda. Peki güneş yanığı izi nasıl geçer? Güneş yanığı kaç gün sürer? İşte bu yazımızda tam olarak şu soruların cevaplarını bulacaksınız.

Güneş Yanığına İyi Gelen Doğal Ürünler

  • Güneş yanığı kaç gün sürer?
  • Güneş yanığı izi nasıl geçer?
  • Ayaktaki güneş yanığı nasıl geçer?
  • Yüzdeki güneş yanığı nasıl geçer?
  • Güneş yanığına ne iyi gelir?
  • Güneş yanığı acısı nasıl geçer?
  • Güneş yanığına ne iyi gelir bitkisel doğal ürünler.
  • Güneş yanığına iyi gelen kremler nelerdir?
  • Güneş yanığı için krem önerileri.

Güneş yanığı kaç günde geçer?

Güneşten etkilenen bir cilde sahip olanların kışın bile yaşadığı sorunlar arasında olan güneş yanığı kaç gün sürer sorusunun cevabını vermek aslında oldukça zordur. Çünkü güneş yanığı cildin güneşe ne kadar maruz kaldığı, cildin yapısı, bulunan ortam, cildin nem dengesi gibi faktörlerden dolayı değişiklik göstermektedir. Hiçbir hastalıkta olmadığı gibi güneş yanığı içinde bir süre vermek mümkün değildir. Güneş yanığı kaç gün sürer sorusundan çok güneş yanığına ne iyi gelir gibi soruların cevaplarını aramak çok daha doğru bir seçimdir.

Güneş yanığına ne iyi gelir?

Güneş yanığına karşı geçmişte uygulanan doğru bilinen bir çok yanlış yöntem bulunmaktadır. Güneş yanığı oluştuktan sonra her ne yapılırsa yapılsın geçmesi bir kaç gün alacaktır. Çekilen sancı veya güneş yanığı acısı nasıl geçer? Yanan bölgeyi sürekli nemli tutmak derinin gerilmemesini sağlayacak ve açının etkisini azaltacaktır. Yanan bölgenin gergin olması çekilen acının çoğalması anlamına gelmektedir. Güneş yanığına ne iyi gelir bitkisel ürünler nelerdir diye merak edenler, güneş yanığı için krem önerisi isteyenler, güneş yanığına iyi gelen kremler nelerdir diye merak edenler işte adadığınız sorunların cevapları.

Güneş yanığı acısı nasıl geçer?

Güneş yanığına krem önerileri

Güneş yanığı olan bölgedeki derinin gerilmesinden ötürü bu bölgedeki gerilimin azaltılması için yanık bölgenin nemlendirilmesi ve yumuşak tutulması gerekmektedir. Güneş yanığına iyi gelen krem önerileri içerisinde bol yağlı olan kremler gerekli yumuşamanın sağlanması adına etkilidir. İsteyenler güneş yanığı için kremi kendi evlerinde de tamamen bitkisel ürün kullanarak üretebilirler. Peki Güneş yanığına ne iyi gelir bitkisel doğal ürünler nelerdir?

Güneş yanığına ne iyi gelir bitkisel doğal ürünler.

Güneş Yanığına İyi Gelen Patates

patates

2 adet salatalığı yarım patates ile blender dan geçirin suyunu süzdükten sonra içerisine 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ve birkaç damla elma sirkesi ilave edin. Ayaktaki güneş yanığı nasıl geçer diye düşünenler için mükemmel bir karışımdır bu karışımı yüzdeki güneş yanığı nasıl geçer diye merak edenlerde kullanabilir. Karışımın içerisindeki zeytin yağı derinin gerilmemesini sağlarken salatalık ve patates içerisindeki vitaminler cildinizin beslenmesine yardımcı olacaktır.

Güneş Yanığına İyi Gelen Zeytinyağı

zeytinyagı

Güneş yanığı olan bölgeye gece çok az zeytinyağı sürmeniz bile acınızı büyük ölçüde azaltacaktır. Dikkat zeytinyağı uygulanan tariflerde yağı vücudunuza sürdükten sonra güneşe kesinlikle maruz kalmayın. Yağın güneşi çekme özelliğinden ötürü yanık olan bölge çok daha fazla acıyacaktır.

Güneş Yanığına İyi Gelen Salatalık

salatalık

Salatalık fazla oranda doğal vitamin ve su içerir. Yüzdeki güneş yanığı nasıl geçer? Ayaktaki güneş yanığı nasıl geçer? Diye merak edenler için ideal bir yöntemdir. 1 Salatalığı kabukları ile birlikte rendeleyin ve suyunu sıktıktan sonra bir çay kaşığı zeytinyağı ilave ederek yanık olan bölgeye sürün.

Güneş Yanığına İyi Gelen Yoğurt

yogurt

Sanırım bilinen en klasik yöntemlerden birisidir. Ama gerçekten yanığa iyi gelmektedir. Birçok yerde soğuk olarak uygulayın dense de soğuk ve sıcak yanık acısını arttıracaktır. Bu sebeple ılık yoğurdu yanık bölgeye uygulayın,

Güneş Yanığına İyi Gelen E vitamini

E vitamininin cilt üzerindeki etkisini sanırım bilmeyen yoktur. Yanık bölgeye 1 kapsül e vitamininin uygulanması yanığın hızlıca geçmesine olanak sağlayacaktır.

Ender Saraç kremi çok etkili

Güneş yanığına iyi gelen kremler içerisinde bulunan bu tarifi mutlaka denemelisiniz. 1 Adet bepanthene krem, 1 parça saf zeytinyağı, 1-1,5 tatlı kaşığı saf aloe vera Bütün malzemeleri karıştırıp bir krem yapın.

Güneş Yanığına İyi Gelen Hindistan Cevizi

Hindistan cevizi yağı güneş yanığına iyi gelir mi? Kesinlikle Hindistan cevizi yağını direk güneş yanığı olan bölgeye uygulayabilirsiniz. Fakat az bir Hindistan cevizi yağı, e vitamini ve salatalık karışımı ile evde elde edeceğiniz yağ muhteşem bir krem olacaktır. Denemenizi tavsiye ederiz.

Güneş yanığı izi nasıl geçer?

Güneş yanığı izinin geçmesi için yukarıda verilen tüm yöntemler kullanılmaktadır. İzler kalıcı olmayacaktır. Fakat kantaron yağının ameliyat izlerini bile geçirdiğini unutmamanızı tavsiye ederiz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.