Biz Biliyoz

Kadınların Birbirine Yapmaktan Vazgeçmesi Gereken Davranışlar

Kadınların Birbirine Yapmaktan Vazgeçmesi Gereken Davranışlar

Aynı yolda yürüyerek birbirine çelme takmak çok ironik bir durum olsa gerek.

İşte kadınların birbirlerine yapmaktan vaz geçmesi gereken davranışların listesi.

Bazı kadınların birbirlerine yaptıkları tavır ve davranışları gerçekten çok anlamsız ve gereksiz. Neden se bu davranışların sonucunda ya kendi hemcinslerini ya da kendilerini kırıp üzüyorlar. Tüm kadınların birbirine güzel davranması dileğiyle

Kadınların Kadınlara Yapmaktan Vazgeçmesi Gereken Davranışlar

Başarıları kıskanmayın.

Genelde kadınların en çok sinir oldukları şeyden biri kendilerini başkalarının başarısının altında başarısız burmaktır. İçten içe “ben neden yapamadım” diye kendilerini yer dururlar. Hemcinslerinizin başarısı için ona kin gütmek yerine onunla gurur duyun destekleyin ve sizde o başarıya nail olmak için sadece çalışın. Çok çalışın.

Fiziklerini kıskanmayın

Kadınların birbirlerine yapmaktan vazgeçmesi gereken davranışlar listesinde fiziki kıskançlıklar bulunmaktadır. Karşınızdaki sizin cinsiniz, sizin dostunuz gerçekten saçma ve gereksiz bir yorum gereksiz bir kıskançlıktır. Allah size neyi verdiyse onunla yaşarsınız.

İlginizi çekebilir: Kadınlar hakkında ilginç bilgiler

Alaycı olmayın

Karşınızdakinin kiloları ile dalga geçmeyin veya onu ezmeye çalışmak için “Ben bu günlerde kilo mu aldım?” diye sormayın. Biz anlıyoruz ne demek istediğinizi.

Saçma eleştirilerde bulunmayın

Her kadının kendi seçimi kendi tercihleri vardır. Saçma sapan eleştirilerle kendi cinsinizin canını sıkmayın. Arkadaşınız dostunuz olabilir size tercihlerine saygı göstermek düşer. Yorum yapma vazifesini üslenmenize gerek yok.

Başkasının aşkını çalmayın

Sırf gıcıklık olsun diye onun aşık olduğu adama yaklaşmaya çalışmak sizi sadece aciz bir kadın yapar. Siz karşınızdaki kadının duygu ve isteklerine saygı duyun ki oda sizin duygu ve düşüncelerinize saygı duysun. Unutmayın sizin de en büyük düşmanınız yine kendi cinsiniz olabilir.

Belki zamanı yoktu

Bir kadının saçı ile ilgili eleştiri yapmak veya alaycı olmak size yakışmaz. Sırf sataşmak için “Senin saçın daha kısa mı olsa?” veya “Bugün saçların ne kadar güzel olmuş.” gibi ezmeye çalışırcasına konuşmayın. Gün olur devran döner keser döner sap döner.

Dedikodu yapmayın

Kadınların birbirlerine yapmaktan vazgeçmesi gereken davranışlar listesinin başını çekmesi gereken konulardan biri de dedikodudur. Vallahi bırakın artık Ayşe şunu yapmış, Hatice bunu yapmış demeyi siz kendinize bakın kimsenin bekçisi değilsiniz. Sizdeki akıldan onda da var.

İlginize Çekebilir: Topuklu ayakkabıyla nasıl yürünür?

Yapmacık olmayın

Dürüst olun yapmacık davranmayın. Hele karşınızdakine bayılıyormuş gibi yalandan havayı öpmeyin. Kendi çıkarlarınız uğruna başkasının yüzüne gülüp arkasından kuyusunu kazmayın.

Konuşmaktan kaçınmayın

Varsa bir durum yapın açık oturum misali sadece konuşun. Unutmayın ki insanlar konuşa konuşa hayvanlar koklaşa koklaşa anlaşır.

Yarışmayın

Siz aynı takımda oynuyorsunuz. Eğer siz birbirinizle yarışırsanız karşınızdaki takımla kim ilgilenecek.

Olduğu gibi kabul edin

Karşınızdaki kişi belki konuşmayı çok seviyordur. Arkasından buda benim sinirlerimi bozuyor car car konuşuyor demeyin. Kimse mükemmel değildir.

Kaş göz bahane etmeyin

Dağ dağa küsmüş dağın haberi yok misali davranmayın. Karşınızdaki ile didişmek için armudun sapı üzümün çöpü moduna girip te kendinize takışacak bir şeyler çıkartmaktan vazgeçin. Azıcık mantık yahu.

Beğenin ama saçma yorum yapmayın.

Şu sosyal medya sizin gömme alanınız değildir. Birbirinize paylaşımlarınızla laf sokmaktan vazgeçin. Veya yaptığınız yorumlarla ezmeye çalışmayın. Dışarıdan çok komik gözüküyorsunuz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ