Kalıcı Günlük Makyaj Önerileri ve Ürünleri

 Kalıcı Günlük Makyaj Önerileri ve Ürünleri

Sabah evden çıkarken yapılan makyajın gün ortasında kalıcılığını yitirmesi makyaj severler için can sıkıcı bir durumdur. Kalıcı günlük makyaj önerileri ve önerilen makyaj ürünleri adlı makalemiz oldukça hoşunuza gidecek bir paylaşımdır.

Özellikle çalışan kadınların makyaj tazeleme hissi ile sürekli ayna karşısına geçmesi iş verimliliği düşürmektedir. Aynı sorun makyaj sever çalışmıyan ve gezen kişiler içinde geçerlidir. Evden çıkarken yapılan makyaj bir süre sonra etkisini kaybetmektedir.

Hele havaların ısınmaya başladığı, vücut ısısının yükseldiği dönemlerde şah veya şahpaz olmak tamamen uygulanan stiller, kullanılan teknik ve ürünlerle alakalıdır.

Kalıcı Günlük Makyaj Önerileri

Kalıcı Günlük Makyaj
Kalıcı Günlük Makyaj

Bazı kadınlar için makyaj bir tutkudur. Adeta bir yaşam şeklidir. Hani hepimizin bir dönem dilinde olan bir sözü vardı Mashar Alanson’ un “Şapkasız çıkmam abi” işte aynen öyle bazı kadınlar da makyajsız çıkmazlar.

Kısa bir işleri dahi olsa bir rimel, bir eyeliner, pudra, BB Krem, CC Krem, oje, ruj artık neyi seviyorlarsa veya kendilerini nasıl mutlu hissediyorlarsa sürüp geçerler. Fakat herkesin bildiği üzere bu yapılan makyajlar herek cilt yapısı gerek dış etkenlerden dolayı çok kalıcı olmuyor.

Kalıcı günlük makyaj için bazı ana kurallara dikkat edilmesi hem günü kurtarıyor hem de uzun vadede çok daha avantajlı oluyor.

Kalıcı Günlük Makyaj Ürünleri

Günlük kalıcı makyaj
Günlük kalıcı makyaj

Seçilecek olan kozmetik ürününe çok dikkat edilmesi gerekiyor. Özellikle makyaj yapmaya yeni başlayan gençler kendi cilt tiplerine uygun ürünü seçmesi gerekiyor.

Bunun için gerekirse bir cilt analizi yaptırmak hem cildinizin yıpranmamasına hem de kozmetik ürününe ayıracağınız bütçenin boşa gitmemesine fayda sağlıyor.

Yanlış kozmetik ürünleri kullanmak belki anlık olarak sorunlara neden olmasa bile zaman içerisinde cildin erken yaşlanmasına neden oluyor.

Kalıcı günlük makyaj için dikkat edilmesi gereken diğer önemli bir husus ise kullanılan ürünlerin kalitesi.

Hemen her yerde satışa sunulan kozmetik ürünlerinin güvenilirliği çok önemli bir nokta. Bir çoğumuzun unuttuğu bir ata sözü var “Ucuz etin yahnisi yavan olur” diye geçen işte aynen öyle. Ucuz kozmetik ürününün de kalıcılığı maalesef yavan oluyor.

Oysa düşündüğünüz zaman kalitesiz ve ucuz ürüne verilen para, kalıcılığı, o ürünün dayanma süresi ve tekrar ne zaman aldığınızı belki de pahalı olan kendini kanıtlamış ürünler daha ucuza geliyor. Peki uzmanlar tarafından önerilen makyaj ürünleri hakkında bir fikriniz var mı?

Önerilen Makyaj Ürünleri

Önerilen Makyaj Ürünleri
Önerilen Makyaj Ürünleri

Kalıcı günlük makyaj için önerilen esas konu cildin sağlıklı olmasıdır. Makyaj öncesi cildi güzel bir kremle nemlendirmek rutin bir işlem haline gelmelidir.

Mevsim geçişlerinde ve özellikle sonbahar-kış aylarında makyaj yapılıp yapılmayacağına bakılmaksızın düzenli olarak nemlendirici krem kullanılmalıdır. Nemlendirici krem yüze sürülürken parmak uçlarıyla masaj yapılarak yedirilirse makyaj öncesinde yüz kasları dinlendirilmiş olur.

Dudak Kalemleri Yine Yeniden Çok Moda!

Dudak Kalemleri
Dudak Kalemleri

Önerilen makyaj ürünleri içerisinde dudak kalemleri oldukça etkili bir rol oynamaktadır. Eski moda trendlerinden biri olan ve gün geçtikçe yine yeniden popüler olmaya başlayan dudak kalemleri, günlük makyajın kurtarıcı silahı haline gelerek her renk ve çeşitte piyasaya sürülmektedir.. Şöyle ki gün içinde rujlar en çabuk dağılan, silinen makyaj malzemesidir.

Sürekli olarak ruj tazelemek çözüm olsa da maalesef kısa süreli bir çözümdür. Gün boyu makyajı sabitlemek, rujun uçmasını engellemek için rujla aynı tonlarda dudak kalemi kullanmak gerekir.

Dudağın çevresi kalemle kapatıldığında sürülen ruj içilen çay-kahveye rağmen dağılmaz, etkisini yitirmez. Üstelik rujdan önce dudağın iç kısımları dahil olmak üzere kalem dudağa güzel bir şekilde sürüldüğünde ruj etkisini yitirse dahi kalem sayesinde canlılığını korur, dudakları güzel gösterir.

Farklı bir görünüm elde etmek isteyenler, rujla aynı renk fakat birkaç ton koyu dudak kalemi kullanarak renk geçişi yapabilir.

Makyaj Bazı Olarak BB Krem

Makyaj bazı BB Krem
Makyaj bazı BB Krem

Makyajdan önce cilde sürülen baz makyajın gün içinde dağılmasını ve uçmasını engellerken aynı zamanda cildi korumaktadır. BB Krem gibi cilde zarar vermeyecek kozmetik ürünlerini makyajdan önce cilde sürmek cildi makyaja hazırlar. Kremden birkaç dakika sonra makyaj yapılması önerilir.

Waterproof Kozmetikler ile Daha Dayanıklı Makyajlar

Waterproof Su Bazlı Kozmetik
Waterproof Su Bazlı Kozmetik

Waterproof suya dayanıklı makyaj malzemesi demektir ve artık çoğu markanın suya dayanıklı ürün serisi bulunmaktadır. Kış aylarında Waterproof ürünler kullanarak makyajın günlük saat ömrünü uzatmak mümkündür.

Güzellik kadın ile özdeşmiş bir kelimedir. Unutulmaması gerekir ki makyaj yapsın veya yapmasın her kadın güzeldir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın