Biz Biliyoz

Sağlıklı Beslenmede Diyetin Yeri

Sağlıklı Beslenmede Diyetin yeri nerededir ? Sağlıklı Diyet Nasıl Yapılır?

  • 29 Mart 2020
  • 134 kez görüntülendi.
Sağlıklı Beslenmede Diyetin Yeri

Sağlıklı beslenme, insanın 24 saatlik zaman dilimi içinde besini vücudunun ihtiyaç duyduğu kadarını yemesidir. Bu bağlamda vücudun ihtiyaç duyduğundan fazla yenmesi yağlanmaya ve doğal olarak kilo alımına sebep olmaktadır.

Bir insan vücudu günlük olarak alması gereken enerji miktarı ortalama 150 gram şeker olarak belirlenmiştir. 150 gram şekerden fazla alınması şeker hastalığı diyabet hastalığı ile karşı karşıya gelinebilir bu konuda daha dikkatli olunmalıdır.

 

Sağlıklı Beslenmede Diyetin Önemi Nedir?

Sağlıklı beslenme de kişinin kaç kilo olduğuna, Boyuna, Yaşına ve Metabolizmasına bağlı olarak değişir. Örnekle açıklanması gerekir ise 150 gram şekere ihtiyacı olan bir insanın alması gereken miktardır. Şekeri fazla aldığında insan vücudu depolamaya geçmekte ve buda yağlanmaya sebep olmaktadır.  İnsan vücudu alınan şeker miktarını azaltarak depolanan şekeri yakması ve sağlıklı incelmenin yolu açılmış olur. Sağlıklı beslenmek için bir insan diyet yapma ihtiyacı yoktur.

 

Sağlıklı Beslenme

Sağlıklı Beslenme de Diyetin yeri

 

Diyet, Sağlıksız olarak nitelendirebileceğimiz bir durumdur ve insanlar sağlıksız olduğunu bildiği halde diyet yapmak isterler. Sağlıklı beslenerek incelmenin yolları disiplini sağlamaktan geçer sabah kalktığınızda bal,kaymak,şekerli çay, kızartma vb. İş yerinizde nasıl hazırlandığını bilmediğiniz bir yemeği yemek elbette sağlıklı olmayacaktır.

 

Diyet yaparken mutlaka çantanıza bir adet elma, muz, portakal gibi ürünleri gün içerisinde tüketmek sağlıklı ve neşeli gün geçirmenizi sağlayacak ve vücudunuz mutluluk hormonları olan Dopamin, Serotonin, Oksitosin ve Endorfin sağlayacaktır.

 

Kilo vermek için aç kalmamanızı önerir, sağlıklı günler dileriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ