Tırnak Eti Bakımı

 Tırnak Eti Bakımı

Zaman içerisinde kuruyup sertleşme gösteren tırnak etlerine nasıl bakım yapılır? Tırnak eti temizleyici evde nasıl hazırlanır?

Kütikül yani tırnak etlerine bakım yapma zamanınız mı geldi? Tırnak etleri için temizleyici mi yapmak istiyorsunuz? biliyoz.com kadın ekibi sizler için işin uzmanlarından tırnak etleri ile ilgili bilinmesi gereken bilgileri araştırdı.

Zaman içerisinde kuruma ve sertleşme etkisi göstererek kötü bir hale bürünen tırnak etleri için belirli dönemlerde bakım yapılmasına ihtiyaç duyulmaktadır. Gerekli bakımın yapılmaması halinde kötü görünümün yanı sıra bir yerlere takılarak kanama ve acıların oluşmasına hatta enfeksiyona bile sebep olabilmektedir. Bu gibi durumların yaşanmaması için evde ufak dokunuşlar ile hazırlayacağınız kür ile tırnak etlerine bakım yapmanız uzmanların tavsiyeleri içerisindedir. Peki tırnak bakım kürü nasıl hazırlanır.

Tırnak Bakım Yağı
Malzemeler:

– 1 yemek kaşığı zeytinyağı,
– 1 yemek kaşığı aloe vera yağı,
– 1 tatlı kaşığı limon suyu

Hazırlanışı:
Zeytinyağı, aloe vera yağı ve limon suyunu temiz bir kap içerisinde karıştırın. Tırnak etlerinizi bu karışımın içine batırın veya ovalayarak masaj yapın. Sonrasında elinizi ılık su ile yıkayarak nemlendirici sürün.

Tırnak etlerinin bakımı için en uygun zaman duş sonralarıdır. Sıcak su ile yumuşayan tırnak etleri hem hazırlamış olduğunuz kürü daha kolay emecektir hemde yumuşayan tırnak etlerine manikür işlemi kolaylaşacaktır. En iyi sonucu almak için işlem sırasında tırnak bakım kalemi ile tırnak etlerinizi ittirmeniz önerilir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın