Biz Biliyoz

Varisten Kurtulmak İçin At Kestanesi Yağı

Varisten Kurtulmak İçin At Kestanesi Yağı

Erkeklere nazaran kadınlarda çok daha fazla görülen varisten kurtulmak çok zor olabiliyor.  Varisi gidermenin doğal yollarından biri olan at kestanesi yağı nasıl hazırlanır? Kadın ekibi sizler için varis riskini azaltan at kestanesi ile nasıl yağ hazırlanabileceğini araştırdı.

Varis nedir?

Varis genelde kadınların bacaklarında oluşan toplar damar genişlemesi sonucunda ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Genişleyen damarlar özellikle estetik açıdan görüntü bozukluklarına sebep olsa da zaman zaman bu rahatsızlık ciddi ağrılara sebep olabilmektedir. Varis için gerek kimyasal gerekse doğal olan bir çok formül bulunmaktadır. Fakat doğal formüllerinin kullanımı diğer ilaçlara göre günümüzde çok daha yaygındır.

Varisten Kesin Kurtulmanın Yolu

At kestanesi yağı varis sorunlarını ortadan kaldırmak için etkili çözümlerden biridir. At kestanesi varis yağının nasıl hazırlanacağını anlatmadan önce sizlere daha önce sitemizde yayınladığımız doğal varis kreminden bahsetmek isteriz.

Daha önce doğal varis kremi tarifi olarak önerdiğimiz krem bir çok kişi tarafından denenerek olumlu sonuçların olduğu kesinleşmiş bir formüldür. Tamamen doğal ürünlerden üretildiği için hiç bir yan etkisi bulunmamaktadır. İçeriğinde sadece doğal yağların kullanıldığı Doğal Varis Kremi tarifi adlı yazımıza Ev Yapımı Doğal Varis Kremi ulaşabilirsiniz.

At kestanesi varis kremi nasıl yapılır

Yaklaşık 20 adet at kestanesi toplanıp veya satın alındıktan sonra rendelenerek toz haline getirilmelidir. At kestanesi biraz sert bir ürün olduğundan dolayı rendelemesi biraz zahmetli olabilir. Bu işlem için robot veya kıyma makinesi kullanılabilir. Arzu edenler at kestanesi kremi yapmak için at kestanesini toz halinde aktardan da temin edebilirler fakat tavsiyemiz her zaman taze ürünlerin kullanılmasıdır.

 

at-kestanesi

 

20 adet yani yaklaşık bir su bardağı rendelenmiş toz halindeki at kestanesi yarım litre sızma zeytin yağı ile derin bir kavanoz içerisinde iyice karıştırın. Eğer güneş varsa 15 gün boyunca her gün 1 saat hazırladığınız karışımı güneşte bekletin.

 

Eğer güneş yoksa bir tencere içerisinde su kaynatın. Kaynayan suyun altını kapattıktan sonra benmari usulü kavanozu kaynayan su dolu tencere içerisine koyun. Bu işlemi 15 gün boyunca tekrarlayın. 15 gün sonunda yağı süzün ve hazırladığınız yağı istediğiniz her yere kullanabilirsiniz.

 

Peki “at kestanesi varise iyi gelir mi?” diye düşünenler için bu tarif uzun zamanlardır kullanılan bir çok kişinin olumlu sonuçlar almış olduğu tariftir. Yüzde yüz doğal olduğu için herhangi bir yan etkici bulunmamakla birlikte kullanılması tavsiye edilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ