Take a fresh look at your lifestyle.

Ev Yapımı Doğal Varis Kremi

0 18

Genellikle kadınlarda görülen varisler için doğal varis kreminin tarifini  kadın ekibi sizler için araştırdı. Denenmiş olan bu tariften 2 aylık süreçte yüzde 40 civarında olumlu sonuç alınmıştır.

Bir çok kadının en büyük sorunlarından biri olan varisler için denenmiş, etkili ev yapımı doğal varis kreminin tarifi bu sayfada.

 

Varis kremi yapımına geçmeden önce sizleri varis hakkında kısa da olsa bilgilendirmek isteriz.

 

Varis Nedir?

Genellikle kadınlarda rastlansa da bazı erkeklerde de görülebilen varis tam olarak toplar damarın genişlemesidir. Şişmanlık, sürekli ayakta durmak, gebelik, hormon tedavisi, doğum kontrol hapları, kabızlık, yaşlılık, menapoz gibi faktörler varis oluşma sebepleri arasında başı çekmektedir.

 

Varis Belirtileri

Varis’in başlıca belirtileri şu şekilde sıralanabilir.
– Bacaklarda gözüken geniş ve mavi mor şişlikler
– Ayakta durma esnasında bacaklarda ağrı
– Yorulma ve harekete bağlı olarak ağırlık hissi
– Bacak bölgesinde şişlik
– Bacak ve ayakta uyuşma
– Kaşıntı

Evde Varis Kremi Tarifi

Malzemeler:
2 Yemek kaşığı saf vazelin
1 Yemek kaşığı üzüm çekirdeği yağı
1 Yemek kaşığı ozonlanmış kantoron yağı
1 Yemek kaşığı limon çekirdeği yağı
1 Yemek kaşığı at kestanesi yağı

Evde Varis Kremi Hazırlanışı:

2 Yemek kaşığı saf vazelini bir kap içerisinde benmari usulü eritin. Eriyen saf vazelin içerisine 1 Yemek kaşığı üzüm çekirdeği yağı, 1 Yemek kaşığı ozonlanmış kantoron yağı,1 Yemek kaşığı limon çekirdeği yağı ve 1 Yemek kaşığı at kestanesi yağını ilave ederek karıştırın. Hazırladığınız karışımı soğumaya bırakın ve doğal varis kreminiz hazır.

 

Not: Tarifini verdiğimiz tamamen doğal ürünler ile hazırlanmış olan varis kremi bazı takipçilerimiz tarafından denenmiş ve tavsiye niteliğinde bize gönderilmiştir. varis kremi bir takipçimiz tarafından düzensiz olarak 2 ay denenmiş ve % 40 civarında olumlu sonuç alınmıştır. Farklı bir takipçimiz ise yine yaklaşık oranlarda olumlu sonuç almış ve ağrılarının geçtiğini bildirmiştir. Bir başka takipçimiz ise varis kremini geceleri yatmadan uygulayıp üzerine varis çorabı giymiştir.

 

Varis çorabı ve varis kremi sayesinde yaklaşık % 50 oranında varislerinde azalma olduğunu ve ağrılarının kalmadığını bildirmiştir. içerisinde bulunan ürünlere karşı herhangi bir alerjisi olan kişilerin kesinlikle kullanmaması tavsiye edilir.

Kreminizin güzel kokması için içerisine bir kaç damla gül yağı da damlatabilirsiniz. Sağlıklı Günler.

Leave A Reply

Your email address will not be published.