Biz Biliyoz

Ayak Detoksu Nedir? Evde Nasıl Yapılır?

Ayak Detoksu Nedir? Evde Nasıl Yapılır?

Son zamanların trendlerinden olan ayak detoksu nedir? Ayak detoksu nasıl yapılır. Sağlık ve bakımlı görünmek için Ayak detoksu evde nasıl yapılır sizler için araştırdık.

Ayak masajına olan büyük ilgiden sonra yeni trend ise Ayak Detoksu. Beden ve ayak sağlığı açısından olmaz sa olmaz demesek bile yine de önemli olan ayak detoksu aynı zamanda ayaklarının bakımlı görünmesini isteyen kişiler için önem arz etmektedir.

 

Ayak detoksu nedir?

Ayak detoksu her detoks ve detoks türevlerinde olduğu gibi zararlı toksinlerin dışarı atılmasını hedeflemektedir. Ayak detoksu farklı şekillerde uygulanmaktadır. Birçok kadın ayaklarının bakımı görünmesi içinde ayak detoksu yaptırmaktadır. Ayak detoksu ayak maskeleri, Ayak ped leri, akupunktur veya iyonik detoks cihazları ile yapılsa da mineral ve vitamin içeren su yardımı ile de yapılabilmektedir.

Tüm vücudumuzu taşıyan ayaklarımız için zaman zaman ayak detoksu yapmak veya yaptırmak bağışıklık sistemimizden. kan şekerini düzenlemeye hatta kalori yakmamıza kadar imkan sağlayacaktır. Ayak detoksu şeker hastalarının karşılaştığı ayak şişmeleri içinde birebir etki göstermekledir. Vücudumuzda bulunan damarların ayağımızdan geçtiğini düşünürsek ayak bakımının veya ona ne kadar nazik davranmamızın gerektiğini bir kere daha hatırlamış oluruz.

 

Evde Ayak Detoksu Nasıl Yapılır?

Ağız gargarası ile ayak detoksu
Su dolu bir kabın içerisinde dökeceğiniz ağız gargarası iyice karıştırdıktan sonra ayağınızı yarım saat içerisinde bekletin. Tüm ayak ağrılarınızın azaldığını ayağınızın dinlendiğini hemen hissedeceksiniz.

 

Tuz veya karbonat ile ayak detoksu

Evde kullanılan en eski ve birçok kişi tarafından bilinen bir yöntemdir. Su dolu kabın içerisinde atacağız tuz veya garbonat hem ayagınızı dinlendirecek. Hem de mantardan ayak yaralarına, nasırdan iltihaba kadar iyi gelecektir.

 

Epsom tozu ile ayak detoksu

1 çorba kaşığı epsom tuzunu bir litre su dolu kabın içerisinde. İki yemek kaşığı sirke ilave ettiğiniz su içerisinde ayağınızı yarım saat kadar bekletin.

Dedelerimizin bile geçmiş dönemde bir kabın içerisine tuz ilave ederek ılık suda ayağını bekletmesi o zamanlarda tam idrak edemesek bile detoks muş. Demek ki ayak detoksunun mucitleri dedelerimizmiş. Dedelerimizden öğrenecek çok şey var.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ