Biz Biliyoz

Nasırdan Kurtuldum. Nasır Tedavisi Domates Yöntemi

Nasırdan Kurtuldum. Nasır Tedavisi Domates Yöntemi

Nasır tedavisi domates yöntemi. Nasırdan domates yöntemi ile nasıl kurtulduğumu öğrenmek ister misiniz? İşte nasırdan kurtulma yolları.

Nasır genelde el ve ayaklarda bulunan deriye uygulanan baskı sonucu vücudun kendini savunmaya geçmesi sunucu oluşan bir savunma mekanizmasıdır.

Peki nasırdan nasıl kurtulduğumu öğrenmek ister misiniz? İşte nasır tedavisinde domates yöntemi.

Nasır tedavisi domates yöntemi ile ilgili detayları anlatmadan önce “Nasır nedir?” “Nasıl neden olur?” sorularının cevaplarını öğrenelim. Önce düşmanınızı tanıyın ki tekrar tekrar aynı dertle uğraşmak zorunda kalmayın.

Nasır Nedir?

Nasır genellikle deri yüzeyine oluşan baskıya karşı cildin kendini korumaya alması olarak tanımlanır. Deri üzerindeki baskı sebebinden ötürü baskının oluştuğu bölge sertleşir. Kalın ve ölü bir deri tabakasının oluşmasıdır nasır.

Genellikle ayakaltı, serçe ve baş parmak kenarları, ortada kalan 3 parmağın ön ve üst yüzeyleri, avuç içi gibi yerlerde çıksa da vücudun sürekli baskı gören tahriş olan diğer bölgelerinde de nadiren olsa gözükmektedir. Hemen herkes ömrü boyunca bir kerede olsa nasır denen illetten payını alır. Peki nasır neden olur?

Nasır neden olur?

Nasır genel olarak sürtünmeden kaynaklı olarak vücudun verdiği tepkidir. Ayaklarda oluşan nasırın genel sebebi ise yine sürtünmeye bağlı olarak kullanılan ayakkabının sağlıksız, büyük veya küçük olması, sürekli ayakta durmak ve yüksek topuktan kaynaklı olarak değerlendirilir.

Ellerde oluşan nasır ise genellikle inşaat işçisi, marangoz, demir işleri ile uğraşanlar, boksörler ve özellikle otobüs, minibüs ve taksi gibi sürekli direksiyon kullanan kişilerde yaygın olarak gözlemlenmektedir. Peki nasırın belirtileri nelerdir.

Nasırın belirtileri nelerdir?

Nasır özellikle ayak bölgesinde oluşması durumunda insanın hayat standartlarını olumsuz yönde etkileyen bir rahatsızlıktır. Genel olarak nasırın belirtileri arasında yer almaktadır.

 • Yavaşça sertleşmeye başlayan deri.
 • Derinin sertleşmeye başladığı yerde iltihap.
 • Cilt üzerinde acı, yanma veya hassasiyet hissi.
 • Cilt üzerinde belirli noktada kalınlaşmış sertleşmiş deri.
 • Kuruyarak pullar halinde dökülmeye başlayan cilt.

Nasırdan kurtulma yolları nelerdir?

Geçmişten günümüze kadar gelen en basit kurtulma yolları arasında nasır bantları yer almaktadır. Fakat nasır bantları da %100 çözüm değildir. Farklı şekillerde tasarlanmış olan nasır bantları genel olarak bölgeye olan sürtünmeyi azaltarak zaman içerisinde iyileşmesini sağlar. Peki ben nasırdan nasıl kurtuldum sizlerle paylaşmak isterim.

Nasırdan kurtuldum

Giydiğim çok sert deriye sahip bir ayakkabıya serçe parmağımın sürtünmesi sonucunda oluşan nasırdan kurtulmak için gerçekten çok çaba harcadım. Farklı farklı nasır bantları denedim. Önce normal yara bandı şeklindeki bantlardan kullandım evet acıyı biraz da olsa hafifletti fakat ayakkabının uyguladığı baskıyı ortadan kaldıramadığımız için hala ciddi anlamda acı çekiyordum. Yürümekte zorlanıyordum.

Sonra ortası delik şeklinde olan bantları denedim. Nasır tam deliğin arasında kaldı. Ayakkabının sürtünmesi azaldı fakat acı tam olarak dinmedi. Kesin bir çözüm bulana kadar ortası delik şeklinde olan bant ile idare ettim.

Mağazacılık yaptığım için işim sürekli ayakta durmaktı. Sürekli baskı, sürekli hareket ve geçmeyen nasır artık iyice belimi bükmeye başlamıştı. Bana nasırdan kurtulmak için daha kesin bir çözüm lazımdı. Eczanede, aktarda ne varsa denedim ama sonuca ulaşamadım. En sonunda bu sorunu herkese anlatmaya karar verdim. Önüme gelen herkesle serçe parmağımda nasır olduğunu bu yüzden acı çektiğimi anlattım. Mutlaka bu sorunla yüzleşmiş ve çözüm bulmuş kişiler karşıma çıkacaktı ki öylede oldu.

Nasır tedavisi domates

nasır tedavisi domates

nasır tedavisi domates

Bir gün bir tanıdığımdan tavsiye geldi nasır için serçe parmağına domates sar dedi. Doğrusu şaşırdım nasır tedavisi için domates ve denemeye karar verdim. Domatesi uygun şekilde kestim nasır olan yere yerleştirdim. O zamanlar streç film gibi bir şeyde yoktu hayatımızda domatesi mendille sardım. Ezilip yatağa suyu çıkmasın diye de üzerine başka bir bez daha sardım. Gece yatıp uyudum.

Sabah uyandığımda sonucu çok merak ediyordum. Heyecanla sardığım bezleri açtım ve gördüğüm manzaraya gerçekten şaşırdım. Nasır büyük ölçüde yerinden yükselmiş düştü düşecek. Tekrar yeni bir domates parçası ile sarma işlemini tekrarladım.

Akşam olduğunda nasırdan eser yoktu. Ne nasır ne acı. Bir iki gün yine dikkat etmek için nasır olan bölgeyi vazelin ile yağlayarak yumuşak tutmaya çalıştım ve o gün bu gündür bir daha nasır sorunu ile karşılaşmadım.

 

Ayak parmağımda olan nasırdan bu şekilde kurtuldum. Daha sonra nasır tedavisi için domates yöntemini başkalarına da tavsiye ettim. Dürüst olmak gerekirse tavsiye ettiğim kişilerden büyük çoğunluğu nasırdan bu sayede kurtuldu. Fakat kurtulamayanlar da olduğunu belirtmek isterim.

Kim ne derse desin nasır için domates yöntemi benim sorunumu 24 saatte çözdü.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. sibel dedi ki:

  Çok pratik ve üstelik ekonomik….
  Teşekkürler editör yararlı bilgi için

  1. Biliyoz.com dedi ki:

   Çok teşekkür ederiz

BİR YORUM YAZ