Biz Biliyoz

Bakirelik Erkekler İçin Neden Önemlidir?

Bakirelik Erkekler İçin Neden Önemlidir?

Erkeklerin bakirelik takıntısının sebepleri nelerdir?

1.) Kıyaslanma Korkusu;

Erkekler cinsel performansının kıyaslanmasından (ki kadın istemeden kafasında bir kıyas yapmış olacaktır) korkarlar. Toplumda erkeklerin bu konuda başarısına gereğinden fazla anlam yüklendiği için, erkekler bu konuda her zaman en iyisi olma isteği içindeler. Böylelikle eşinin gözünde en iyi-en başarılı erkek olacaklarını düşünürler.

 

Bu kıyaslanma korkusu günümüzde internet ile birlikte dahada artmıştır zira evlilik öncesi binlerce kez kötü filmler izlemiş olan erkekler, kendilerini izledikleri videolarda ki erkeklerle kıyaslamış ve yetersizlik duygusuna kapılmışlardır.

 

 

2.) İçgüdüsel Sebebler (İçgüdüsel Tiksinti)

Hemen hemen pek çok toplumda görülmesi bunun sadece kıyaslanma korkusu olmadığını ve içgüdüsel bazı sebeplerede dayandığını gösteriyor. Doğada Kadın, anneliğinden %100 emindir çünkü doğan çocuk bizzati kendisinden çıkmaktadır.

 

Fakat erkekler için bu durum öyle değil. Bir erkek çocuğun babasının kendisi olup olmadığını %100 bilemez.

Bu yüzden erkekler doğuştan gelen, diğer erkeklere karşı bir alarm sistemine sahiplerdir.

 

Cinselliğin çok özgür yaşandığı ülkelerde yine biyolojik babaların farklı kişiler çıkmasının oranı çok yüksek. (Bir makalede bu konu hakkında istatistik okumuştum ama oran çok fazla geldiği için bana inandırıcı gelmedi)Bu probleme karşı, yani başkalarının çocuklarına babalık yapma riskinden dolayı, başka erkeklerle birlikte olmuş kadınlara karşı içgüdüsel bir tiksinti duyarlar.

 

Doğası erkeği o kadından uzak durması konusunda uyarır. Zira kadın yanına geldiği zaman hali hazırda hamile olarak gelmiş olabilir, ve 9 ay sonra çıkacak çocuğu kendisine kilitleyebilir. Tabi günümüzde hiç bir erkek bu şekilde saçma bir mantık yürütecek kadar aptal değildir.

 

Fakat başlıkta dediğim gibi bu içgüdüsel bir süreçtir, erkek bu durumda sadece tiksinti yada öfke duyduğunu hissedebilir ve bunun nedeni sorulduğunda bunu cevaplayamaz. adın erkeğe ben senden önce 100 kişi ile birlikte oldum dediği andan itibaren, bu alarm sistemini devreye sokar.

Erkek bu durumda kadına karşı içgüdüsel olarak öfke ve tiksinti duymaya başlayabilir.

 

Bakirelik takıntısı kimlerde görülür?

Her millete, her kültürde görülebilir. Fakat ortak bazı özellikleri kabaca sıralayabiliriz.

  • -Özgüven eksiliği yada mükemmeliyetçi kişiliğe sahip olan erkeklerde,
  • -Baskıcı ve dindar bir çevrede yetişmiş olan erkeklerde,
  • -Evlilik aşamasına gelene kadar, kız arkadaş edinememiş yada çok az deneyime sahip kişilerde daha sık görülür.

 

Erkeklere uyarılar;

Evlilik için eş seçerken, çok daha farklı kriterlere öncelik vermeniz gerekir. Hayat kısa ve mutlu olacağınız kişiyi seçmeye gayret edin. Bu konuda takıntınız varsa süleyman demirel’in dediği gibi ”Meseleleri mesele etmezseniz ortada mesele diye bir şey kalmaz.” Yazıyı baştan sona okuduğunuz zaman ne kadar gereksiz bir takıntı olduğunu zaten anlamışsınızdır.

 

Kadınlara uyarılar;

Takıntı oranı yüksek ve bunu bir şekilde belli eden erkeklerden uzuk durulmalı. Bu takıntı farklı davranışlarında sinyalini verir. İlişkinin devamında şiddet uygulama,uyumsuzluk ve aşırı kıskançlık gibi davranışlar sergileyebilir. Tabi bunun tam tersi %100 genişliğe hatta eş paylaşımını v.s normal gören kişilerden yine uzak durulmalı.

Hiç bir şekilde sahiplenme hissetmeyecek ve sorumluluk almaktan ilerleyen zamanlarda kolaylıkla vazgecebilecektir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ