Biz Biliyoz

Birinin Size Yalan Söylediğini Gösteren 8 İşaret

Birinin Size Yalan Söylediğini Gösteren 8 İşaret

Her hangi birinin size yalan söylediğini nasıl anlarsınız? Çok kolay bu 8 işarete dikkat edin. Karşınızdaki kişi size yalan söylüyor mu anlayacaksınız.

Yalanın Belirtileri Nelerdir?

Herhangi birisinin size sürekli yalanlar söylediğinden mi şüpheleniyorsunuz. Anlaması çok kolay kendisini takip edin. Size verdiği cevaplar ve beden dili ile bas bas bağıracaktır ben yalan söylüyorum diye. Bazen yalancının mumu yatsıya kadar bile yanmıyor.İşte yalan söyleyeni anlama teknikleri.

Yalan Söyleyeni Nasıl Anlarız?

Yalanın Belirtisi Reddetme
Yalan söyleyen biri suç üstü yakalansa bile ısrarla reddederek kendisini masum göstermeye çalışır. Ben oraya gitmedim arabayı arkadaşa vermiştim. Ben kimle ile görüşmedim. Ben onu aramadım gibi sürekli yaptığı şeyi inkar eder.

Yalanın Belirtisi Sürekli Tekrar
Yalan söyleyen birine konu ile ilgili bir soru sorduğunuzda sizin sorduğunuz soruyu tekrarlar. Sen bugün Ayşe ile mi görüştün? “Ben mi Ayşe ile mi görüştüm. Yok ya ben Ayşe ile neden görüşeceğim.” gibi amacı zaman kazanarak kendisine üretecek bir yalan bulmaktır. Çok acizce bir yaklaşım.

Yalanın Belirtisi Gözlerinize Bakamaz
Klasiktir yalan söyleyen kişilerin çoğu psikolojik olarak göz temasından kaçınır sanki gözleri kendisini ele verecekmiş gibi. Kendisini yalan konusunda profesyonelleştirenler ise bu taktiği iyi bilirler. Normalde hiç bakmadıkları kadar uzun ve gözlerinizin tam içine bakarlar. Amaçları sizi yalan söylemediğine ikna etmektir bak ben gözlerimi kaçırmıyorum der gibi.

Yalanın Belirtisi Ses Tonunda Değişim
Normal ses tonundan çok farklı bir ses tonuna bürünürler. Aynı zamanda ses tonlarında bir endişe, tereddüt ve korku sezersiniz. Bu kişilerin yalan söylediklerinden kesinlikle emin olabilirsiniz.

Yalanın Belirtisi Ayakların Şekli
Bilirsiniz kişinin normal oturma tarzını. Yalan söyleyenlerin çoğunun ayakları dışa doğru yönelir. Buda bir an önce orayı terk etmek istediğine işarettir. Vücut dilleri bas bas bağırır ben yalan söylüyorum diye ama siz duymazsınız.

Yalanın Belirtisi Masal Anlatma
Yalan söyleyen kişi size konuyu anlatırken bir güzel ballandırır. Amacı elbette detay vererek sizi yalan söylemediğine inandırmaktır. İyi dinleyin ve bir kere daha anlatmasını isteyin göreceksiniz ki bir çok yerde eksik var o anda yazdığı hikayeyi stresle unutmuş olacak ve size daha farklı anlatacaktır. Detayları atlayacak yerine başka detaylar ekleyecektir.

Yalanın Belirtisi Gelecek ve Geçmiş
Normal şartlardan bir insan gelecekten bahsederken gözlerini sağa, geçmişten bahsederken ise sol tarafa doğru yöneltmesi gerekir. Fakat yalan söyleyenlerde bu durum tam tersidir.

Yalanın Belirtisi Üst Baş Düzeltme
Yalancıları ele veren konulardan biri de orası burasıyla oynamasıdır. Üstünü başını düzeltir. Elini koyunu yoyacak yer bulamaz. Saçı başı ile oynar. Bu tam da tüy dikmek noktasıdır.

3 kişiden korkma;
Annenden
Babandan
Kardeşinden
3 şeyden şaşma
Kuran’dan
İmandan
Duadan
3 şeyi yapma
Yalan söyleme
Riyakar olma
Zina yapma
3 şeyden kaçın
Gıybet etmek
Kötü söz söylemek
Kalp kırma
3 şeyi dinle
Baba sözü
Ata sözü
Usta sözü
3 şeyi gütme
Kin gütme
Küsme
Sövme
3 şeye sahip ol
Eline
Beline
Diline

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ebru dedi ki:

    Merhabalar,

    Öncelikle emeğinize sağlık. Yalanı yakalama konusunda dikkat etmemiz gereken noktalardan en önemlisi sözlerden çok beden dili hareketleridir. Beden dili hareketleri, karşımızdaki insanın niyetini anlamamız için bize birçok ipucu verir.

BİR YORUM YAZ