Biz Biliyoz

Evde Hızlı Kilo Vermek İçin Yapılması Gerekenler

 • 10 Nisan 2019
 • 194 kez görüntülendi.
Evde Hızlı Kilo Vermek İçin Yapılması Gerekenler

Yaz yaklaşıyor kilo vermeye başlamanın tam zamanı. Vermeyi düşündüğümüz fazla kilolarınız mı var? İşte hızlı kilo vermek için yapılması gerekenler. Evde kilo vermenin yolları.

Her dönem olduğu gibi yaza yaklaştığımız bu günlerde de en çok aranan sorular içerisinde hızlı kilo verme yolları bulunmaktadır. Peki sıkı bir diyet yapmadan fazla kilolardan nasıl kurtulursunuz? Hızlı kilo vermek için yapılması gerekenler nelerdir? Evde kilo vermenin yolları nelerdir?

Evde çok hızlı kilo nasıl verebilirim?

Hızlı kilo vermek için özellikle yeme alışkanlığınızı değiştirerek biraz da hareket ederek nasıl evde nasıl kilo verebileceğinizi anlatacağız.

Evde kilo vermek için su için

hızlı kilo vermek için su için

hızlı kilo vermek için su için

Evde kilo vermenin yolları arasında su içmek bulunmaktadır. Su her soruna cevap veren yaşam kaynağımızdır. Suyun direk yağ yakma özelliği yoktur fakat metabolizmanın daha hızlı çalışmasına yardımcı olduğundan vücudun yağ yakma oranını hızlandırmaktadır. Normal bir insanın günde ortalama 3 litre su içmesi gerekmektedir. Gün içerisinde tükettiğimiz sıvılar su içme isteğinizi azaltmaktadır. Örneğin fazla kahve veya fazla çay tüketen biri günde bir litre bile saf su tüketmemektedir. Günde 4 en fazla 5 litrenin üzerine çıkmayacak şekilde var olan su alışkanlığımızı arttırmamız vücudumuzun kilo vermesine yardımcı olacaktır.

Hızlı kilo vermek için şekerden uzaklaşın

hızlı kilo vermek için şekeri bırakın

hızlı kilo vermek için şekeri bırakın

Sadece kullandığımız şekeri azaltmamız bile başlı başına kilo verme sebebidir. Ama hayatımızdaki şeker sadece çay içerken kullandığınız şeker değildir. Yediğiniz bir çok maddenin içerisinde gizli şeker bulunmaktadır. Dondurulmuş yiyecekler, ekmek hatta kullandığınız hazır satılan bir çok ürünün içerisinde şeker bulunmaktadır.

Özellikle hazır tatlılar içerisinde bulunan şeker şurubu olan madde normal kullandığınız şekerden çok daha tehlikelidir. Bu sebeple özellikle hazır gıdalardaki şeker ile birlikte hayatınızdaki şekeri yok etmek direk kilo vermeye başlamanıza sebep olacaktır.

Ekmeği azaltın

hızlı kilo vermek için ekmek yemeyin

Hızlı kilo vermek için yapılması gerekenler listesinde üzülerek söylemek isterim ki milletçe aşık olduğumuz biricik besin maddemiz ekmek bulunmaktadır. Ortalama bir kişi hemen her öğünde en az yarım ekmek tüketmektedir. Ekmek vücudun yakmayı zorlandığı ürünler kategorisinde yer almaktadır. Yarım ekmek yemek yerine 1 veya en fazla 2 dilim ekmek ile kendinizi kısıtlamanız direk kilo vermenizi sağlayacaktır.

Şu ana kadar sadece 3 madde verdik. Su tüketimi çoğaltın, şeker tüketimini sıfırlayın ekmeği olabildiğinde azaltın. Ortalama 80 – 90 kilo olan bir kişi sadece bunları yaparak bir ay içerisinde 3 ila 5 kilo civarında kilo vereceğini bilmenizi isteriz. Şimdi devam edelim ve fazla kendinizi yormadan evde hızlı kilo nasıl verilir öğrenelim.

Hızlı kilo vermek için taze yiyecekler tüketin

hızlı kilo vermek için taze gıda

hızlı kilo vermek için taze gıda

Yazımızın başında yemek alışkanlığınızı değiştirerek nasıl kilo verebileceğinizden bahsetmiştik. İşte tam da bu noktadayız. Günümüzde binlerce kişi çalıştığından ötürü taze gıdalar yerine hazır gıdalara yönelmektedir.

Hazır gıdaların taze kalmasından ötürü içerisine kullanılan maddeler tamamen metabolizmayı uyutarak yenileni yakmaya engel olmaktadır. Özellikle Fast Food tüketiminden uzaklaşmamız bunun yerine günlük pişirilen özellikle ev yemeklerini tüketmemiz gerekmektedir. Anlıyorum çalışıyorsunuz dışarıda zaman geçiriyorsunuz ama etrafınızda da bu yemekleri yapan bir çok yer olduğunu biliyoruz.

Hareket edin

hızlı kilo vermek için haraket edin

hızlı kilo vermek için haraket edin

Hızlı kilo vermek için yapılması gerekenler nelerdir tek tek öğreniyorsunuz. Aslında hepsini biliyor ama bir türlü uygulamaya geçiremiyorsunuz. Evet katılıyorum kilo vermeye çalışmak çok can sıkıcı ve yemek çok daha keyifli ama sağlığınızı sadece kendini için değil sizi sevenler için düşünmek zorundasınız.

En azından yürüyün. Yürümek kalori kaybetmenin en pratik yolları içerisinde yer almaktadır. Yürüme alışkanlığınızı ikiye katlayın var olan yürüme alışkanlığınızı bünyeniz bir rutin gibi görecektir. Kademeli olarak var olan hareket alışkanlığımızı arttırmak vücudun yağ yakma oranını ciddi bir şekilde hızlandıracaktır.

Alkol tüketiminden uzak durun

hızlı kilo vermek için alkol içmeyin

hızlı kilo vermek için alkol içmeyin

Alkollü içeceklerin içerisindeki boş kaloriyi bilmeyenimiz yoktur. Kullanan kişilerin ivedilikle bu alışkanlıklarından vazgeçmesi boşa alınan kalorinin vücuda girmemesini sağlayacaktır.

Uyku düzeninize dikkat edin

hızlı kilo vermek için uyku düzeni

hızlı kilo vermek için uyku düzeni

Uyku düzenindeki bozukluğun kilo alma ile doğrudan orantılı olduğu uzmanlar tarafından kanıtlanmıştır. Özellikle geç yatan kişilerin daha fazla kilo aldıkları gözlenmektedir. İnsan oturdukça tüketimi artmaktadır.

Uyku düzenindeki problemle birlikte artan tüketim kilo almanıza fırsat verecektir. Günümüzde uyku probleminin en büyük sebeplerinden bir tanesinin tablet, telefon bilgisayar gibi teknolojik aletler olduğunu unutmayın bunlardan uzaklaşmanız bile kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Şimdi gelelim kendi deneyimime. Burada yazan maddelerin alkol tüketimi hariç hepsi bende bulunmakta idi. Günlük ekmek tüketimim ortalama 1 ekmek günlük çay içiminde aldığım şeker oranı ortalama 10 kesme şeker. Spor veya hareket oranım yok denecek kadar az 200 metre ötedeki markete araba ile giden bir kişiliktim.

Tam olarak 110 kilo da bir tatil sürecim oldu tatilde çektiğim bir resimle resmen kendimden iğrendim ve harekete geçmem gerektiğini fark ettim.

Aynı zamanda kiloya bağlı uyku apnesi hastalığım bulunmakta, bu hastalık ise uyku düzenini ciddi anlamda bozmakta. Uyku apnesi için de yazacağım yazıyı mutlaka okumalısınız. Uyku apnesi ile gelen tıkanıklık ve ataklardan nasıl kurtulduğumu anlatacağım.

Evde hızlı kilo vermek için neler yaptım

Günde ortalama bir ekmek tüketen bir insandım ve ekmek tüketimimi yarıdan daha aşağıya indirdim. Her öğünde iki dilim ekmekten fazla yemedim. Haftada bir kaç gün sabahları börek poğaça açma gibi maddeleri tüketirken o tüketimi ortadan kaldırdım.

Çok fazla kahve tükettiğimden ötürü su içme alışkanlığım günde 3 – 4 bardağı geçmezken 2 litreye çıkarttım.

Kahvede kullandığım süt tozu yerine süt kullanmaya başladım ve çay da kullandığım şekerden vazgeçtim.

Çocuğumu okula araba ile götürüp almak yerine yürümeye başladım. Mesafe ortalama 600 Metre git gel 1,2 Km ve bu şekilde 110 kilodan bir kaç ay içerisinde 94 kiloya kadar düştüm.

Sizlere de tavsiye ederim. 🙂

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Ebru dedi ki:

  Merhabalar,

  Öncelikle emeğinize sağlık. Birçoğumuz virüse karşı tedbir amaçlı evlerde olduğumuz şu günlerde yediklerimize, içtiklerimize dikkat etmezsek kilo alabiliriz. Bu nedenle hem beslenmemize dikkat ederek hem de düzenli egzersiz yaparak kilo kontrolü yapabiliriz.

  Güzel okumalar dilerim,
  sağlıkla kalın.

  1. Biliyoz.com dedi ki:

   Değerli fikirleriniz için teşekkür ederiz.

 2. bayram dedi ki:

  bu değilde şu siteye tıklıyarak haftada 10kilo verirsiniz yazıyordu denedim 12 kilo verdim bence kullanın sizin işinize yarar https://ay.live/kilo10

BİR YORUM YAZ