Take a fresh look at your lifestyle.

Cam Cilt Bakımı Hakkında Tüm Merak Edilenler

0 2

Cam cilt koreli kadınların kullandığı cilt bakımı uygulamaları arasında yer almaktadır. Peki cam cilt nedir? Cam cilt makyajı ve cam cilt bakımı nasıl yapılır?

Uzak doğulu kadınların mükemmel ciltlerinin altında yatan sırları hiç merak ettiniz mi? Koreli kadınlar kendilerini tanımaya başladıkları andan itibaren ciltlerine oldukça fazla önem gösteriyorlar. Makyaj yapmak bir çok kadın için önemlidir ancak Koreli kadınlar makyajdan daha fazla cilt bakımlarını önemsiyorlar.

Cam cilt “Glass Skin” adı verilen uygulamalar sayesinde pürüzsüz ve parlak bir cilde sahip oluyorlar. Sizde pürüzsüz bir cilde sahip olmak ister misiniz? İşte 10 adımda cam cilt “Glass Skin” rutinleri.

 

Cilt temizleme ve cildi tüm pürüzlerden arındırmak için uygulanacak olan cam cilt yöntemlerini tüm açıklamaları ile vermeden önce hangi adımların izleneceğini sıralayalım.

Yeni trend cam cilt “Glass Skin” adımları

  1. Cildi temizleyerek arındırma
  2. Gözeneklerin içini arındırma
  3. Tonikle cildi arındırma
  4. Cilt maskesi
  5. Esans
  6. Cilt serumu
  7. Cilt üzerindeki gözenekleri sıkılaştırma
  8. Göz çevresi bakımı
  9. Cildi nemlendirme
  10. Güneşin zararlı ışınlarından korunma

Cam Cilt Kore Bakımı Nasıl Yapılır?

cam cilt bakımı

1- Cildi temizleyerek arındırma

Cam cilt rutininde ilk yapılması gereken işlem cildin temizlenmesi olmalıdır. Temiz bir cilt üzerine yapılacak olan diğer işlemler daha etkili olacaktır. Bu işlem için gereken yoğun bir cilt temizleyiciden başka bir şey değildir. Bir çok kadının evinde bulunan yoğun cilt temizleyici ürün ile cildinizi 3-5 dakika arasında ovuşturmak cilt üzerinde kalan kir, yağ ve makyaj kalıntılarını tamamen ortadan kaldıracak cildinizin arınmasını sağlayacaktır. Yapılan uygulamadan sonra cildinizi kullandığınız cilt temizleme ürününden de arındırmanız gerekir. Bu işlem için ise bol miktarda ılık su size yardım edecektir.

2- Gözeneklerin içini arındırma

Gözeneklerin içlerinin yağ ve kimyasal maddelerle dolu olması demek cildinizin hiç bir zaman parlak ve sağlıklı olmaması anlamına gelir. Kirlenen gözenekler sayesinde cilt gerekli oksijeni alamaz ve zaman içerisinde canlılığını ve sağlığını kaybeder. İhtiyacınız olan şey hafif ve minik tanecikler içeren bir peeling tir. Burada dikkat etmeniz gereken şey ise kullandığınız malzemenin cildinize zarar vermeyecek yapıda olmasıdır.

3- Tonikle cildi arındırma

Peeling ten sonra tonikle yapılacak olan cilt arındırması derinlemesine bir temizlik sağlayacaktır. Elinizde gerçekten iyi olduğunu düşündüğünüz bir toniğiniz varsa bu işlem için kullanabilirsiniz. Pamuk yardımı ile yüzünüze dairesel hareketler ile incitmeden yapacağınız arındırma işlemi cildinizi rahatlatacaktır.

4- Cilt maskesi

Cildinize uyguladığınız arındırma işleminden sonra yapacağınız nemlendirici bir maske cildinize yaptığınız bakımın gerekliliği için şarttır. Bol malzemeli, besleyici ve ıslak maskeler cildinizi nemlendirmekle kalmayacak aynı zamanda yumuşatacaktır.

5- Esans

Bu terim özellikle Kore’den hayatımıza giren cilt bakım adımları içerisinde yer almaktadır. Ne tonik olarak adlandırılır nede serum gibi yoğundur. İkisinin arasında bir etkiye sahip olan esans cam cilt için önemli adımlar arasında olan bir bakım ürünüdür. Cildin esansı tamamen içerisine emmesi bu adımda hedeflenen en önemli kuraldır.

6- Cilt serumu

Cam cilt için uygulanan adımlar doğru bir düzenleme ile daha etkili olacaktır. Başta tonik, arada esans ve şimdide serum. Yapılan bakımda inceden yoğunlaşmaya doğru giden bir yol bulunmaktadır. Derinlemesine yapılan temizlik ve bakımda birinden kaçan en ufak bir husus diğerine mutlaka yakalanmaktadır.

Cildinize serum uygularken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise serumun masaj yaparak cilt yüzeyine yayılmasıdır. Kore ve uzak doğulu kadınlarım büyük bir çoğunluğu serum esnasında masaj aleti kullanmaktadır. Yapılan bu bakım sayesinde makyajsızken bile mükemmel görünmek yapılan işlemlerin sürekliliğin sağlanması ile mümkün olacaktır.

7- Cilt üzerindeki gözenekleri sıkılaştırma

Cam cilt bakımı nasıl yapılır soruları internette çığ gibi büyümektedir. Cam cilt “Glass Skin” uygulamalarının diğer bir hassas noktası ile gözeneklerin sıkılaşmasıdır. Mantık olarak düşünülürse gözeneklerin geniş olması cildin daha girintili çıkıntılı olmasına neden olacaktır. Sıkılaşan gözenekler ise cildinizi oldukça pürüzsüz gösterecek adımlar arasındadır.

Cilt sıkılaştırıcı ürünler ilk etapta cildinizin biraz matlaşmasına neden olabilir. Jel olarak satılan ve gerçekten bu konuda kendini kanıtlamış ürünler kullanmanız durumunda her makyaj cildiniz üzerinde mükemmel bir etkiye sahip olacaktır.

8- Göz çevresi bakımı

Tüm yüzünüze ve alnınıza gerekli bakımları uyguladınız. Sıra geldi göz çevresine. Göz çevresi yüzün en hassas olduğu noktalardır. Göz çevresinde oluşan morluklar ve göz altlarındaki torbalar Koreli kadınların en hassas olduğu noktalardır. Siz yüzünüze ne yaparsanız yapın altında torbalar oluşmuş bir göz tüm güzelliğin perdelenmesine neden olacaktır.

Bilmeyen kaldı mı bilmiyorum ama soğuk çelik veya metal bilyeler göz altı morlukları ve torbaları için oldukça popüler bir masaj yöntemidir. Soğuk olarak uygulanan bu yöntem sayesinde göz çevreniz oldukça rahatlayacaktır.

9- Cildi nemlendirme

Cam cilt bakımı ve uygulamaları için artık sona yaklaşıyoruz. Cildin nemli olmasının ne kadar önemli olduğunu bilmeyen yoktur. Kuru bir cilt susuz kalmış toprak gibi zaman içerisinde çatlayıp gider. Hem cildi koruyan hem parlaklığını arttıran bu adım için cildinize uygun bir nemlendirici işinize yarayacaktır. Bu arada doğal ve en ideal nemlendiricinin bol miktarda su içmek olduğunu da hatırlatırız.

10- Güneşin zararlı ışınlarından korunma

Güneş yaşam için ne kadar önemli ise fazlası da zarar verici olabilmektedir. Cildin kararmasına, kurumasına ve çatlamasına sebep olur. Cilt bakımınızın son aşaması ile güneşten korunmaktır. Eğer bakımınızı gündüz yapıp dışarı çıkacaksanız iyi bir güneş kremi, eğer bakımınızı gece yapıyorsanız ise sok nokta olarak gece kremi kullanmanız cildiniz için oldukça yararlı bir adım olacaktır.

 

Koreli kadınların büyük bölümünün beyaz tenli olması güneşten iyi korunmalarından kaynaklıdır. Hem güneşten korunmak hem de güneşin oluşturabileceği lekeleri önlemek için güneş kremi onlar için ekmek ve su gibi bir rutin haline dönmüştür.

 

Bu makalemizde sizlere cam cilt bakımının inceliklerini ve aşamalarını anlatmaya çalıştık. Bu bakımı uygular uygulamaz faydalarını göreceğinizden şüpheniz olmasın. Ve bu uygulamaları bir rutin haline getirirseniz zaman içerisinde mükemmel bir cilde sahip olacağınızı bilmenizi isteriz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.