Take a fresh look at your lifestyle.

En İyi Ücretsiz VPN Uygulamaları

0 18

En iyi ücretsiz VPN uygulamaları, çeşitli nedenlerle yasaklı sitelere giriş yapmak isteyenlerin amaçlarına kolaylıkla ulaşmalarını sağlayan yazılımlardır. Bu uygulamalar sayesinde gerek masaüstü ve gerekse mobil cihazlarınızdan erişim engeli bulunan yasaklı sitelere giriş yapabilir ve internette özgürce gezinebilirsiniz.

En İyi Ücretsiz VPN Uygulamaları Hangileri?

VPN uygulamaları herhangi bir ülke yönetimi tarafından yasaklanan sitelere, kullanıcının sanal ağlar üzerinden ve bir başka ülkeden giriş yapıyormuş gibi gözükmesini sağlayan “perdeleme” yöntemi ile çalışırlar.

Örneğin Türkiye’de yasaklanan bir web sitesine erişim için bu uygulamalar sayesinde, Türkiye’de ki bir kullanıcıların başka ülkedeymiş gibi erişim sağlamaları mümkündür.

ZenMate

Dünya genelinde en fazla ilgi gören VPN uygulamalarından biri olan ZenMate, masaüstü ve mobil cihazlar ile erişim sağlayan yasaklı sitelere ücretsiz giriş uygulamaları arasındadır.

Birçok uygulama kısıtlı limitlerle hizmet verirken, ZenMate herhangi bir limit koymadığı için daha fazla tercih edilmektedir. Ücretsiz sürümünde dört ayrı ülkeden giriş özelliği vardır. Hem ücretli versiyonunu kullananlar daha fazla ülkeden yasaklı sitelere erişim sağlayabilirler. Bu uygulamnın Chorome internet sağlayıcısında eklentisi bulunmaktadır.

Express VPN

Yasaklı sitelere erişim konusunda en iyi ücretsiz VPN uygulamaları arasında Express VPN bulunmaktadır. Üstelik giriş seviyesindeki internet kullanıcılarının bile sorunsuzca kullanacakları yazılımlardan biridir.

Hızlı yapısıyla dikkat çeken uygulamanın ücretli sürümünü kullanabilirsiniz. Bu durumda daha fazla ülke seçeneği ve yüksek hızda bağlantı imkânlarına sahip olabilirsiniz.

VPN Unlimited

Uygulama üzerinden e-postanız ile hesap açtığınızda daha fazla özellikten faydalanabilirsiniz. Ancak doğrudan kullanımlar için aylık GB kotası, VPN kullanımına fazla ihtiyaç duyanlar için yetersiz gelebilir.

Uygulamanın en önemli özelliği basit kullanım imkânı sunmasıdır.  VPN Unlimited ücretli sürümünde daha yüksek hız sunmaktadır. Ayrıca reklam engelleme gibi özellikleri de bir arada sunmaktadır.

Hotspot Shield Free VPN

En fazla tercih edilen ve en iyi ücretsiz VPN uygulamaları arasında gösterilen başarılı bir yazılımdır. ZenMate gibi aylık kota bulunmaması, birçok insanın Hotspot tercih etmelerinin nedenlerinden biridir. Ücretsiz sürümünü 4 ülke ile sınırlıyken, ücretli sürümünde 35’in üzerinde farklı ülke seçeneği bulunuyor.

Windscribe

En iyi ücretsiz VPN uygulamaları arasında olmasına rağmen, maalesef ki aylık GB kotası ciddi anlamda düşüktür. Aylık veri aktarımı 2 GB ile sınırlı olan Windscribe kaliteli yapıya sahip olsa da, kota konusunda bekleneni verememektedir.

Bu dezavantajı avantaja çevirmek için, uygulamaya ücretsiz kayıt olmanız gerekiyor. Kayıt olduğunuzda ücretsiz aylık veri aktarımı, 20 GB’a çıkmaktadır. Bu aktarım limiti birçok kullanıcı için yeterli seviyededir.

ProtonVPN

ProtonVPN en popüler ücretsiz VPN uygulamaları arasında, gelişmiş ve kotasız veri aktarımı sağlamasıyla öne çıkmaktadır. Ücretsiz versiyonunu tercih edenler için ülke sayısı kısıtlı olsa da GB kısıtlaması bulunmamaktadır. Ayrıca reklam engelleyici gibi ek özellikleri ile kullanışlı bir yazılımdır.

VPN hiznetlerinde en iyi fayda maalesef ücretli versyonlarında çıkmakatadır. Bu durumda ya ücret ödeyecek yada ilk kullanımlarda olan deneme hakları kullanılabilirsiniz. En iyi bedava VPN uygulamaları hakkında paylaşmak istediklerinizi, aşağıdaki yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.