Biz Biliyoz

Eski Sevgiliden Dost Olur mu Dersiniz?

Eski Sevgiliden Dost Olur mu Dersiniz?

Çok uzun zamandır ortada dolaşan eski sevgiliden dost olmaz (eski sevgiliden arkadaş olmaz) sözünün doğruluğu var mı sizce? Eski sevgiliden dost olur mu ne dersiniz? Bir çok kişinin kullandığı eski sevgiliden dost olur mu (eski sevgiliden arkadaş olur mu) sorusunun cevabını buyurun hep birlikte arayalım.

 

Eski sevgiliden dost (arkadaş) olmaz sorusunun cevabını bu makalede arayacağız. Eski sevgiliden dost olur mu eski sevgiliden arkadaş olur mu öğreneceğiz.

İnsan hayatı inişli çıkışlıdır. Sosyal ve iş ortamında karşılaşılan ilişkilerin hepsi bir şekilde insan hayatını psikolojik veya fiziksel olarak etkiler. Bu etkileşim ise doğrudan sağlık ile ilişkilidir.

Kurulan ilişkilerin bir bölümü gerek istek dahilinde gerekse istemeden sonlana bilmektedir. Evliliklerde bir ilişki türüdür ve günümüzdeki evliliklerin büyük bir bölümünün sonunda boşanma gerçekleşmektedir. Tüm ilişkilerin unutulmaması gereken genel bir kuralı vardır. İster kabul edin ister etmeyin fakat ilişkiler içerisinde boşanmayı, bitmeyi, ayrılığı barındırır. Ancak bazı formüller psikolojiyi ayakta ve sağlam tutmak adına yararlı olabilir. Peki eski sevgiliden dost olur mu? Eski sevgiliden arkadaş olur mu?

Eski sevgiliden dost olmaz sözü doğru mu?

eski sevgiliden dost olur mu

eski sevgiliden dost olur mu

Bir çok evlilik danışmanı veya psikolog yapmış olduğu seanslarda boşanma sonrasında arkadaş kalan çiftlere denk gelmektedir. Ayrılık sonrası görüşebilen, hal hatır soran, gerektiğinde oturup bir kahve için, hatta birbirleri ile fikir alışverişi yapan kişilere. Peki bu kişiler aşk ilişkisini yürütemedikleri halde nasıl arkadaşlık ilişkisi kura bilmektedir? Bu durumu yapabilen kişiler varsa herkes yapabilir mi diye düşünmeden edemiyorum. Peki uzmanlar bu konuda ne diyor bir kulak vermek lazım.

 

Yapılan araştırmalar, aşk ilişkisinin bazı durumlarda arkadaşlığa dönüşebileceği, eski sevgililerin iyi bir arkadaş olarak hayatımız da kalabileceğini göstermektedir. Fakat; bu durumun gerçekleşmesi kişinin herhangi bir şekilde faydası olması ile devam etmektedir. Bir nevi çıkar ilişkisi (sevgi, ilgi, alaka, para, kariyer, statü gibi) denebilir. Buna ilaveten (iş ortamı, arkadaş ortamı, çocuk gibi) faktörler de istemeden de olsa arkadaş kalabilmenin getirdiği mecburiyetler içerisinde yer alabilir.

Tabi ki bu arkadaşlığın ne kadar sağlam olacağı ise kişilere ve sağladığı faydaya bağlı olarak değişmektedir. Selam vermek, yolda görünce ne haber nasılsın demek arkadaşlık olarak değerlendirilmemelidir. Peki ya sizce eski sevgiliden dost olur mu?

Eski sevgiliden dost olur mu? Eski sevgiliden arkadaş olur mu?

Şu ana kadar ki durumu bakıldığında çıkan sonucu kısaca özetlemek gerekirse eski sevgiliden dost olur mu sorusunun cevabını aslında anlamış olmamız gerekir. Eski sevgiliden neden dost olsun ki adı üzerinde eski. Eski sevgili ile arkadaş kalabilmenin de yolunun bir takım mecburiyetlere veya çıkarlara dayandığını görmekteyiz.

 

Kaç kişi aşık olduğu bir insanın yanında başka birini görmeyi kaldırabilir? Kaç kişi deliler gibi severken ondan uzak olabilmeyi, bir tatlı söz duymamayı kendine yedirebilir? Burada sorulması gereken diğer bir soru ise eski sevgili ve ya eşle kurulacak olan arkadaşlığın sizi beslemesi veya size zarar vermesidir. Aslında tüm soruların altında yatan tek bir şey varsa eski sevgili veya eski eş ile neden arkadaş kalmak istediğinizdir.

 

Eğer arada bir çıkar ve mecburiyetler yoksa biz şunu bilir şunu söyleriz;

  • Eski sevgiliden dost, eski kaşardan tost olmaz
  • Ex’ten next olmaz
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ