Take a fresh look at your lifestyle.

Ev Yapımı Doğal Makyaj Temizleme Ürünü

0 1

Yapılan makyaj sayesinde cilt onlarca kimyasala maruz kalırken birde temizlemek için kullanılan kimyasal maddeler cilde verilen zararı ikiye katlamaktadır. Makyaj malzemeleri cildin hava almasını engelleyerek belirli tahribatlara sebep olurken makyaj temizleme ürünleri ise zararı ikiye katlayarak cildin mükemmel yapısını bozar. Bu sebeple doğal ürünleri kullanmanız cilt sağlığınız açısından çok önemlidir.

Ev yapımı doğal makyaj temizleme ürünü ile cildinizi maruz kaldığı kimyasal maddelerden koruyun. Peki evde doğal makyaj temizleme sütü yapımı nasıldır?

Peki cilt sağlığını korumak için evde doğal makyaj temizleme ürünü nasıl yapılır? Netdesin kadın ekibi sizler için araştırdı. Tamamen doğal cildinizi besleyen doğal makyaj temizleyici tarifi.

Doğal makyaj temizleme suyu nasıl yapılır?

Malzemeler
Salatalık 2 adet
Badem yağı 1 tatlı kaşığı
Lavanta yağı 2 damla

Hazırlanışı:
Doğal makyaj temizleme yağı için salatalıklarınızı rendeleyerek veya sıkıştırarak suyunu çıkartın. Çıkan suyun içerisine 1 tatlı kaşığı badem yağını ve 2 damla lavanta yağını ilave edin. Elinizde varsa hazırladığınız karışımı bir sprey şişe içerisine koyun.

Makyajınızı temizlerken bu karılımı kullanın. Hazırlamış olduğunuz karışım hem makyajınızı temizleyecek hem de cildinizi besleyecektir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.