Biz Biliyoz

Evde Cilt Serumu Yapımı

06.08.2018
25
Evde Cilt Serumu Yapımı

Yaz ve kış aylarında, soğuk ve sıcakta hatta rüzgarda vücudumuzun hava muhalefetinden hemen etkilenen cildimizi korumak için yeri geldiğinde dünyalar kadar masraf yapıyoruz. Özellikle bayanların en çok kullandığı kozmetik malzemelerinden biridir cilt bakım serum ve kremleri.

Cildinizi beslemek, güçlendirmek, güneş ve soğuktan korumak için pratik, kolay ve çok az maliyetle Evde Cilt Serumu Nasıl Yapılır?

Bugün basit ve pratik bir şekilde çok az maliyetle tamamen doğal cilt bakım serumu yapmayı öğreteceğiz. Bu sayede kendi cilt bakımınız için gereken ürünü kendiniz hazırlamış olacaksınız.

Hazırlayacağımız bu basit serum sayesinde hem cildimizi dış etkenlerden koruyacak hem de yaşlanma etkilerini en aza indireceğiz.

İste tamamen doğal cilt bakımı.

Yağlarla hazırlanan evde cilt serumu yapımı.

Malzemeler:
E vitamini kapsülü 2 adet( Eczanelerden temin edebilirsiniz.)
Tatlı badem yağı 1 yemek kaşığı ( Aktar veya bazı eczanelerden temin edebilirsiniz.)
Avokado yağı 1 yemek kaşığı ( Aktar veya bazı eczanelerden temin edebilirsiniz.)
Üzüm çekirdeği yağı 1 yemek kaşığı ( Aktar veya bazı eczanelerden temin edebilirsiniz.)
Jojoba yağı üzüm 1 yemek kaşığı ( Aktar veya bazı eczanelerden temin edebilirsiniz.)

Hazırlanışı
Verilmiş olan yağların hepsini bir kaba boşaltın. E vitamini kapsüllerini delerek yağların içerisine ilave edin. Güzelce karıştırdıktan sonra hazırladığınız serumu püskürtmeli bir şişe içerisine boşaltın. Bu sayede kullanımı daha kolay olacaktır. Mümkün mertebe serin bir yerde muhafaza edin. Kaşık ve kapsül oranlarını istediğiniz gibi yükseltebilirsiniz. Fakat bizim tavsiyemiz az az yaparak sürekli taze serum olarak kullanmanızdan yanadır. Cilt serumunu kullanmadan önce mutlaka cilt temizliğinizi gerçekleştirin. Bu sayede uyguladığınız serumun etkisi daha fazla olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.