Biz Biliyoz

Nasır Nasıl Geçer Bitkisel Krem Tarifi

Nasır Nasıl Geçer Bitkisel Krem Tarifi

Nasır, derinin zarar görmesi ile kendi kendine oluşturduğu bir savunma sistemidir.

Bir çok kişinin karşılaştığı nasır problemi hem sosyal hem de iş hayatını olumsuz etkilemektedir. Peki nasır nasıl tedavi edilir. İşte nasırı geçiren kür tarifi.

 

Deri sürtünme sonucu zarar görmeye başladığı anda sert bir tabaka ile kendini koruma altına alır ve genelde insanın hem iş hem sosyal hayatını etkileyecek şekilde acı verir. Peki nasır nasıl tedavi edilir?

Genellikle ayaklarda ve özellikle ayakkabının vurması veya sürtünmesiyle oluşan nasıl probleminden kolaylıkla kurtulabilirsiniz İşte evde nasır tedavisi.

Suna Dumankaya: Nasıra İyi Gelen Bitkisel Krem

Suna Dumankaya Nasır Tedavisi

Nasır özellikle çok iş yapan, çok ayakta duran, elleriyle çok ağır iş yapan kişilerde görülen bir durumdur.
Nasıra en iyi çözüm nasırlı bölgeyi nemli tutmaktan geçer. Bu yazımızda sizlerle nasıra nelerin iyi geldiğini paylaşacağız.

 

İşte Suna Dumankaya’ nın nasıra iyi gelen önerileri:

1 leğenin içine sıcak suyu ekleyin, bu suyun içerisine 1 çorba kaşığı kadar gliserin ve 1 çorba kaşığı kadar deniz tuzu ilave edin.

Elleriniz nasırlıysa ellerinizi, ayaklarını nasırlıysa ayaklarınızı bu suda 20 dakika boyunca bekletin. 20 dakika sonunda ayaklarınız ya da elleriniz sertleşecektir. Serteleşen deriyi, ponza taşı ile temizleyin.

Daha sonra, 10 adet ezilmiş aspirinle vazelini karıştırıp ayaklarınıza sürün. Ayaklarınıza önce nemli gazlı bez sarın daha sonra strech film çekerek 2 saat boyunca bekleyin. 2 saat sonunda ayaklarınızı açtıktan sonra ayaklarınıza masaj yapabilirsiniz.

Bu kürü haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

Nasır Nasıl Geçer El, Ayak?

Malzemeler:
Aspirin 1 adet
Bir İki damla limon suyu,
Pamuk,
Streç film

Hazırlanışı:
Bir adet aspirini iyice ezerek toz haline getirin. Üzerine bir iki damla limon suyu damlatın ve aspirininizin macun şeklini almasını sağlayın.

Hazırladığınız macunu nasırlı bölgeye sürerek üzerini streç film ile sarın. Gece boyunca ayağınızda bekleyin. İşlemi bir kaç gece tekrarladığınızda nasırın temizlendiğine şahit olacaksınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ