Take a fresh look at your lifestyle.

Evde Mayonez Nasıl Yapılır?

0 0

Özellikle gençlerin vazgeçilmez lezzetleri içerisinde olan mayonezi evde yapmayı daha önce denediniz mi? Bizce kesinlikle denemeli hatta mayonez ile değişik salatalar yaparak masalarınızı süslemelisiniz. Cevabınız her ne olursa olsun birde bizim verdiğimiz tarifi deneyin.

Hazır mayonezlerle aynı tadı yakalayacağınız.

Mükemmel mayonezin tarifi.

Türk mutfağına ait olmasa da Türkiye’ de çok fazla tüketilen mayonez evde nasıl yapılır. İşte tam damak tadınıza uygun mayonezin tarifi.

Malzemeler:
2 Adet yumurtanın sarısı
1,5 Su bardağı zeytin yağı
2 Yemek kaşığı limon suyu veya sirke
1 Çay kaşığı karabiber
1 Çay kaşığı tuz

Hazırlanışı:
Evde mayonez yapımı için uygun boyuttaki cam kasenin içerisine 2 adet yumurtanın sarısını, 2 yemek kaşığı limon suyunu ve 1 çay kaşığı tuzu hızlı ve güzelce çırpın. Çırpma işlemi devam ederken içine yavaş yavaş 1,5 su bardağı zeytin yağını ilave edin. Karışımınızın rengi beyazlayana kadar çırpma işlemine devam edin. Renk beyazladığı zaman yapmış olduğunuz karışım tam anlamıyla tutmuş olacaktır. Son olarak 1 çay kaşığı karabiberinizi ilave ederek son bir kere daha karıştırın ve mayonezimiz hazır. Mayonez yaptığınız zaman hazırlamış olduğunuz mayonezin iki gün içerisinde tüketilmesi gerektiğini unutmayın. Zeytin yağı yerine ay çiçek yağı kullandığınız taktirde mayonezinizden istediğiniz lezzeti alamayacağınızı unutmayın.

Leave A Reply

Your email address will not be published.