Evde Roll-on Nasıl Yapılır

 Evde Roll-on Nasıl Yapılır

Terleme ve ter kokusu önleyici Roll-on evde nasıl yapılır? Tamamen doğal terlemeye karşı etkili anti bakteriyel roll-on tarifi.

Günlük hayatta hareket, sıcak ve çalışma ortamına bağlı olarak koltuk altındaki terlemeyi en aza indiren roll-on hakkında bu güne kadar bir çok şey yazıldı, söylendi. En önemlisi de cilt kanserine yol açtığıydı. Bizde tamamen bitkisel roll-on tarifini sizler için araştırdık. İşte evde koltuk altı terlemesine kesin çözüm olan roll-on tarifi.

Evde Roll-on nasıl yapılır?
Malzemeler:

50 gram Hindistan cevizi yağı
10 gram Badem yağı
30 gram Shea Yağı
15 gram Balmumu boncukları
10 gram Kabartma tozu
10 gram Pembe kil
5 damla Uçucu grayfurt yağı
3 damla Uçucu adaçayı yağı

Yapılışı:
Roll-on’u hazırlarken mümkünse boş roll-on şişesi kullanmanızı tavsiye ederiz. Sürme açısından size avantaj sağlayacaktır.

50 gram Hindistan cevizi yağı , 10 gram Badem yağı, 15 gram Balmumu boncuklarını eriyene kadar cam bir kase içerisinde benmari usulü ısıtın. Eriyen malzemelerinizin içerisine 30 gram Shea Yağını ilave ederek iyice karıştırın. Karışımınız soğuduktan sonra 10 gram Kabartma tozu, 10 gram Pembe kil, 5 damla Uçucu grayfurt yağı, 3 damla Uçucu adaçayı yağı karışımınızın içerisine ilave ederek iyice karıştırın. Karıştırma işlemini gün içerisinde bir kaç kere tekrarladıktan sonra roll-on şişesine doldurup buz dolabında 10 dakika bekletin ve sonrasında kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın