Take a fresh look at your lifestyle.

Islak Mendilin Zararları Nelerdir

0 0

Kadınların makyaj temizliği dahil hemen her yerde kullandığı ve bir çoğunun çantasından ayırmadığı, çocuk ve bebeklerin ise özellikle genel tuvalet ihtiyaçları dahilinde sıkça kullanılan ıslak mendillerin zararlarını hiç araştırdınız mı?

Hadi hep beraber inceleyelim ıslak mendilin cilde zararları nelermiş.

Her derde deva olarak görünen kadınların yanından ayırmadığı, çocukların temizliği için sıkça kullanılan ıslak mendilin zararlarını biliyor musunuz?

Temizlemek ve temizlenmek adına kullanılan ve hijyenik olduğu düşünülen bu ürünlerin sebep olduğu sağlık sorunlarını öğrendiğinizde tekrar kullanmak istemeyebilirsiniz. Her marka ürünün aynı etkileri sağlamayacağını söylemekle hayatımızın bu kadar içerisinde olan bu ürün ciddi güvenilir markalardan temin edilmesini önemle rica ederiz.

 

Islak Mendilin Cilde Zararları Nelerdir?

Connecticut Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Dermatoloji ve Pediatri Profesörü Dr. Mary Wu Chang, 8 yaşındaki bir kızın yüzünde oluşan ciddi derecede isilik ve kızarıklardan ötürü Antibiyotik tedavisine başlayarak tedavi sonrasında aynı durumun tekrar yaşanması ise konunun geçmişini araştırdı. Alerjik bir duruma maruz kaldığı düşünülen küçük kız için Dr. Mary Wu Chang ıslak mendillerden şüphelendi. Küçük kızın kullandığı ıslak mendili başka çocuklar üzerinde deneyen Dr. Mary Wu Chang kızdaki etkinin diğer çocuklarda da olduğunu fark ederek kullanılan ıslak mendilin ne gibi zararları olduğunu, içerisindeki zararlı maddeleri incelemeye başladı.

 

Dr. Mary Wu Chang incelediği ıslak mendil içerisinde, bebek mendilleri, el kremleri ve losyonlarda kullanılan methylisothiazolinone adı verilen kimyasal madde ile karşılaştı. Genelde cilt üzerinde sivilce, isilik, kızarıklık, döküntü gibi sorunlara sebep olan methylisothiazolinone adındaki kimyasal maddeye karşı küçük kız üzerinde testler yapıldı. Ve kullanılan ıslak mendilin bırakılması ile kızda oluşan cilt sorunları düzelmeye başladı. Aynı rahatsızlık ile ilgili toplam 6 vaka ile karşılaşan Dr. Mary Wu Chang verdiği röportajda aileleri içerisinde methylisothiazolinone olan ürünlere karşı uyardı.

 

Islak mendiller içerisinde bulunan methylisothiazolinone adlı madde yüzünden siz ve çocuklarınızda çok ciddi cilt sorunlarına neden olabilir. Bu sebeple ıslak mendil alırken içeriğinde methylisothiazolinone adlı maddenin olmamasına özellikle dikkat etmeniz gerekir. Piyasada hem normal hem de özellikle çocuklar için üretilmiş ıslak veya temizleme mendilleri bulunmaktadır. Kendi ve çocuklarınızın sağlığı için merdiven altı üretimlerden uzak durun ve normal ıslak mendilleri makyaj temizleme mendili olarak asla kullanmayın.

Leave A Reply

Your email address will not be published.