Biz Biliyoz

FBI Ajanları İçin Hazırlanan Zeka Testi

  • 15 Kasım 2018
  • 80 kez görüntülendi.
FBI Ajanları İçin Hazırlanan Zeka Testi

Amerika’nın federal yönetime bağlı olarak çalışan soruşturma kuruluşu FBI tarafından özel hazırlanmış bu zeka testini, teste katılanların sadece yüzde 5’i doğru cevaplayabiliyor.

Herkes bu testi konuşuyor. FBI ajanları tarafından özel hazırlanan bu testi sadece çok zeki insanlar çözebiliyor. Sizde zekanıza güveniyorsanız hadi başlayalım.

Zeka ve Düşünce Testi

Sadece beş sorudan oluşan bu testin her sorusunun sonunda cevapları verilmektedir. Teste başlamadan önce belli bir mantık yürütmenizi, olayları çok düz mantık ile bakmamanızı, elbette sizi şaşırtıp ters köşe yapabilecek şekilde mantık yürütüldüğünü unutmayın.

Zeka Testi

1. Soru – Annesi Kim?

fbi-testi-soru-1

Resme baktığınız zaman odada iki kadının oturduğunu bir çocuğun ise oynadığını görüyorsunuz. Resmi iyi inceleyin sizce çocuğun annesi kim?

Cevap

fbi-testi-soru-1

Çocuğun annesi resmin sol tarafında bulunan yeşil kıyafetli kadın. Neden mi? Annenin oturuşuna dikkat edin. Annelik iç güdüsü ile rahat oturmuyor. Çocuk için endişeli ve tedirgin. Her an yerinden kalkmaya müsait.

2. Soru – İntihar Mı, Cinayet Mi?

fbi-testi-soru-2

Adam odanın içerisinde ölü bulunuyor. Yanında bir teyp, bir silah ve bir çanta var. Polis gerekli incelemeleri yaptıktan sonra teypte bulunan ses kaydını dinlemek için play tuşuna basıyor. Kayıtta “Bu hayattan ve yaşamaktan çok yoruldum artık çektiğim acıları sonlandırmak istiyorum” denildikten sonra silah sesi geliyor. Polisler ses kaydını dinledikten sonra cinayetten şüpheleniyor. Peki yerde yatan şahıs ses kaydı bırakmış olmasına rağmen polisler neden intihar değil de olayın cinayet olduğundan şüpheleniyor?

Cevap

fbi-testi-soru-2

Aslında birazcık düşünmek yeteli. Polisler play tuşuna basar basmaz ses kaydı başlamıştı. Hiçbir ölü kasetteki ses kaydını geri saramaz değil mi? Kayıt kaset sonuna kadar devam eder ve kaset bitince kayıt sonlanır.

3. Soru – Zehirli İçki

fbi-testi-soru-3

Bir kafede oturan çift 5 bardak buzlu içki istiyor. Gelen içkilerin 4 bardağını kadın hızlıca içiyor. Bir tanesini ise adam tüketiyor. İçkisi biten adam hemen zehirlenerek ölüyor. Uzmanlar bardakları inceliyor. 5 bardağında zehirli olduğunu söylüyor. Gelelim soruya 5 bardak içkinin hepsi zehirli olmasına rağmen bir bardak içki içen adam ölürken 4 bardak içki içen kadına bir şey olmuyor?

Cevap

fbi-testi-soru-3

Soruyu dikkatlice okuyanlar çoktan cevabı verdiler. Zehir içkide değil buzda. Kadın içkileri hızlıca içtiğinden dolayı buzda bulunan zehir eriyerek içkiye karışmıyor.

4. Soru – Yılbaşı Gecesi

fbi-testi-soru-4

Bu hikayede ise komşusu tarafından hırsızlıkla suçlanan bir adam var. Komşusu polise şikayetini şu şekilde bildiriyor. Adam yılbaşı gecesi komşusunun evinde verilen partiye geliyor. Parti esnasında evde bazı şeyler çaldığını bildirerek şikayetçi oluyor. Polis hırsızlıkla suçlanan adama söz hakkı veriyor. Adam suçlamalı kabul etmiyor. İfadesinde ailesi ile birlikte başka bir arkadaşının evinde olduğunu, evlerinden çıkmadan ise kendi ağaçlarını süslemek için bile zor zaman bulduğunu söylüyor. Olay yerine gelen polisler hırsızlıkla suçlanan adamın masum olduğuna kanaat getiriyor. Peki ama neden?

Cevap

fbi-testi-soru-4

Polis resimde bulunan yılbaşı ağacının süslerinden bazılarının eksik olduğunu ve ağaçta bulunan lambaların fişe takılmadığını görerek o evde parti verilmediği kanısına varıyor. Buda hırsızlıkla suçlanan adamı haklı, komşunun ise yalan söylediğini ortaya çıkartıyor.

5. Soru – Seri Katil

fbi-testi-soru-5

Bu hikayemiz ise matrix ten esinlenerek yapılmış. Seri katil kurbanlarını kaçırdıktan sonra önce onlarla konuşuyor sonra 2 tane hap çıkartıyor. Kurbanlarına bu haplardan birinin zehirli olduğunu söylüyor. Kurban bir hap seçiyor diğer hapı ise bizim seri katil yutuyor. Kurbanlar her seferinde zehirlenerek ölüyor. Nasıl oluyor da zehirsiz olan hap her seferinde seri katile kalıyor?

Cevap

fbi-testi-soru-5

Belki de haplarda Bir şey yoktur. Zehir kurbanın önünde olan sudadır. Ne dersiniz?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ