Biz Biliyoz

Gardırop Düzeni İçin 9 İpucu

Gardırop Düzeni için 9 ipucu

  • 05 Nisan 2020
  • 90 kez görüntülendi.
Gardırop Düzeni İçin 9 İpucu

Gardırop düzeni ve raflarınızın dolup taştığı halde hala üzerinize giyebilecek bir kıyafet bulamamaktan şikayetçiyseniz eğer gardırop raf temizlik zamanınız gelmiş, geçiyordur.

Fazlalıkları komşu kızına ayırmaya ve gardırop düzeninizi korumak için ipuçlarını takip edebilirsiniz.

 

En iyi Gardırop Düzeni Nasıl Olmalıdır?

1 Kural, Gardırop düzeni için bütün bavullar, kıyafetler dışarı aksesuarlarınızı bütün eşyalarınızı rahatça görebileceğiniz bir şekilde bir yere sabitleyin ve kategorize edin; Gardırop düzeni için elbiseler, pantolonlar, kabanlar, bluzlar gibi. Böylelikle çokça satın aldıklarınızı şıp diye fark edeceksiniz. Birden fazla siyah kazak görüyorsanız problem yok. Yalnız bir çoğu kıyafeti giyip giymediğiniz konusunda kendinizi sorgulamalısınız. Ayrıca bu yöntem sayesinde gardırop içerisinde unutulmuş birçok eşyayı görebilecek ve hatırlayacaksınız.

 

2 Kural, Soru zamanı kendinizi dürüstçe sorgulamalısınız (bu durum çiçek gibi açılmayabilir). Kendinize sormanız gereken sorulardan örneklemek gerekirse eğer, Şu ayakkabıyı bu gün vitrinde görsem satın alır mıydım? O gömleği en son ne zaman giydim? Şu etek hala belime oturur mu? Rahat hissettirir mi? Bu gibi sorulara cevaplarınız “HAYIR” ise, o parçaları hayatınızdan çıkartabilirsiniz. Komşu kızları veya yeğeninize vermeniz onları mutlu edecektir.

 

3 Kural, Önemli bir hatırlatma yapalım: Eğer giydiğiniz bir kıyafetten haz alıyorsanız keyifle giyiyorsanız eğer onu atmayın. Tam tersine ona iyi bakmalısınız hep temiz tutun, onarılması gereken yerleri varsa onarın ve büyüklüğüne göre kılıflarda saklayın. Böylece aklınıza geldiğinde hemen alıp giyebileceğiniz şekilde hazırda olur.

 

4 Kural, Görüşlerine güvendiğiniz yakın bir arkadaşınız, siz kıyafetleri denerken sizin yanınızda olup fikir alışverişi sağlayın bu durum hem dışarıdan nasıl göründüğünüzü hem de sizin rahatça analiz etme imkanınız olur yalnız ondan dürüst olmasını isteyin.

 

gardırop düzeni

gardırop düzeni

 

5 Kural, T-shirt ve iç çamaşırlarınızı da elemeyi unutmayın. Solmuş, yıpranmış olan atın veya belediyelerin tekstil bölümlerinde geri dönüşü imkanlarından yararlanabilirsiniz.

 

6 Kural, Dolabınızdaki kıyafetlerin hala etiketleri duruyor mu? Bilmelisiniz ki elden çıkarılmalıdırlar. Yukarıdaki yazımızda belirttiğimiz gibi ya bağışlayın yada ikinci el sitelerde satışa sunun. Hiçbir kıyafeti kilo verme umuduyla saklamamalısınız. Büyük ihtimal o kilolar verilemeyecek ve dolabınızda size sürekli olarak eski günlerinizi hatırlatacak ve dolayısıyla kendinizi kötü hissettirecektir. Kendinizi kötü hissettirecek hiçbir şeyi yakınınızda tutmamalı hatta bir an önce uzaklaştırmalısınız.

 

7 Kural, Gardırop düzeni için ayıklama işlemleri tamamen tamamlandıktan sonra hangi İnternet sitelerinde kıyafetlerinizi satışa çıkarabileceğiniz bakın bir liste hazırlayın. Gardırop düzeni bulunan ancak giymediğiniz kıyafetlerin neden giyilmediğini bir kenara not edin, belki pastel tonlar cildinizin rengine uymuyor veya belli bir yaka kesimi size yakışıyor olabilir. Bu noktaları gelecekteki alışverişlerinizde hatırlamayı unutmamalısınız. Satılabilecek kıyafetlerinizden elde ettiğiniz paranın hesabını tutun. Hem temizliğin maddi hemde manevi olarak sizleri ferahlatacak ve özgürleştirecektir.

 

8 Kural, Kaliteli askılar satın almalısınız. Kıyafetlerinizi kategori edip gardırop düzeni için renklerine göre asmalısınız. Giydiklerinizi yerine asarkende bu düzeni kurmanız eksikliğini hissettiğiniz bir parçayı da tesip etmenize olanak sağlayacaktır. Her şeyin üzerine giyilebilecek bir süveter veya bir ceket gibi.

 

9 Kural, Kendinize prensip edinmelisiniz, Gardırop düzeni için bir iki parça bir şey eklenecekse eklenecek sayı kadar kıyafet çıkmalı gibi. Harcadığınız miktarı limit olarak belirlemelisiniz ki aşırıya kaçmayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ