Take a fresh look at your lifestyle.

Gümüş Suyu Nedir? Faydaları Nelerdir?

0 11

biliyoz.com ekibi olarak sizler için gümüş suyunu ve gümüş suyunun faydalarını araştırdık. AIDS gibi hastalıkların tedavi edilmesine katkıda bulunabileceği düşünülen Koloidal gümüş suyu hakkında bilmeniz gerekenler.

Gümüş suyu diye bir şey daha önce duydunuz mu? Peki gümüş suyunun ne olduğunu biliyor musunuz? Hadi inceleyelim gümüş suyu nedir? Gümüş suyunun faydaları nelerdir?

 

Kolodial gümüş suyu içerisinde sıvıda bekletilmiş minik gümüş parçacıkları bulunmaktadır. Alternatif tıpta kullanılan bu özel suyun sağlığa bir çok faydası bulunmaktadır. Resmen antibiyotik göreve gören Koloidal gümüş suyu sanıldığı gibi bakteriler ile savaşmamaktadır. Hücre duvarlarına yapışarak enzim üretimini engelleyerek bakterileri boğuyor.

Yapılan araştırmalar sonucunda gümüş suyunun AIDS ve tüberküloz gibi hastalıkların tedavisine iyi geleceğini göstermektedir. Bu konudaki çalışmalar halen devam etmektedir.

Koloidal gümüş suyu üzerine halen çalışmalar devam etmektedir. Bu maddenin kullanılması gerektiği halen tam olarak netleştirilememiştir. Yaraların iyileşmesi üzerinde oldukça etkili olan gümüş suyu tümörlü hücrelerin DNA yapısını bozduğu bilinmektedir.

Diğer Gümüş Suyu Faydaları

– Yeni cilt hücresi oluşumunda etkilidir. Uygulandığı bölgedeki tahriş ve kaşıntıyı yok eder.
– Sinüs enfeksiyonlarının gelişip yayılmasını engeller. Gümüş suyunda burun spreyi yapılır.
– Sivilce tedavisinde etkilidir Antiseptik özelliği sayesinde yüzde bulunan mikropların temizlenmesinde kullanılır.
– Yaralar üzerinde etkilidir temizlemek ve çabuk iyileşmesi için kullanılmıştır.
– Eklem sorunlarının giderilmesinde kullanılır. Kemik ve kas sistemini güçlendirir

Gümüş Suyu Nasıl Kullanılır?

Gümüş suyu, saf su içerisinde gümüş parçacıklarının homojen olarak dağılmış halidir. Yaklaşık olarak 6 dakika içerisinde etki göstermeye başlar. Tüm kaynaklarda ağız yolu ile kullanılabileceği bilgisi bulunmaktadır. Araştırmalarımız sonucunda kaynaklar içerisinde hiç bir yan etkisi olmadığı bilgisi bulunmaktadır. Ağız yolu ile alındığından tüm sindirim sistemi elemanları üzerindeki rahatsızlıkların giderilmesi sağlar.

Not : DOKTOR TAVSİYESİNE BAŞ VURMADAN KESİNLİKLE KULLANILMAMALIDIR.

Leave A Reply

Your email address will not be published.