Biz Biliyoz

Huzurlu ilişkinin sırları

Huzurlu ilişkinin sırları

Kim istemez ki yaşadığı ilişkinin huzur dolu olmasını. Peki huzurlu bir ilişki yaşamak için neler yapıyorsunuz?

Mutlu, sağlıklı ve  huzurlu ilişkinin sırları.

İlişkinizde sorun mu var? Daha huzurlu bir ilişkimi yaşamak istiyorsunuz? biliyoz.com sizler için araştırdı işte size huzurlu bir ilişki için harika öneriler sunuyoruz.

 

1- Biri sinirlendiğinde diğeri susmalı.
Sinir bir çok ilişkinin sonunu hazırlamaktadır. Özellikle karşılıklı öfke kontrolü sağlanmazsa ağızdan çıkan kelimelerin pek dönüşü olmaz. Sinirli insana karşılık vermek ise yangına körükle gitmekten farksızdır. Karşılık verirseniz emin olun ki tartışmaya başladığınız konudan geriye eser kalmaz ve konu çok farklı yerlere gider. Bu sebeple biri kızıyor ise diğeri mutlaka susmalı ve siniri yatıştırmaya çalışmalı.

 

2- Şeffaf olun.
İlişkinizde şeffaf olmak tüm kartlarınızı ortaya koymak güven açısından çok önemli bir husustur. Birlikte olduğunuz kişiden bir şeyler saklamak veya tatminkar davranmamak sürekli sorunlar yaşamanıza sebep olacaktır. Sorunları en aza indirmek için olabildiğince açık ve net olarak soru işaretlerinden kaçının.

 

3- Omuz omuza verin.
Hayat şartları zaten yeterince zor bazen insan yanında bir omuz ister onun yanında olduğunuzu her ne olursa olsun desteklediğinizi hissettirin. Omuz omuza olarak en azından manevi desteği esirgememek ilişkinizin pekişmesine fırsat verecektir.

 

4- İlgili gösterin.
Partneriniz sizin hayatınızda iken ona odaklanın aksi taktirde umursanmadığını ve ikinci planda kaldığını hissedecektir. İlgilenmek ve öncelikli olduğunu bilmek değer gördüğünü hissetmesine sebep olacaktır.

 

5- Değerli verin.
Sevdiğinizin değerli olduğunu hissettirmek için özel bir gün beklemeyin. Onun sevdiği veya seveceği şeylerden ufak ta olsa sıradan zamanlarda ona sürprizler yapın. Bu onu düşündüğünüzü, onun sizin için değerli olduğu anlamına gelmektedir.

 

6- Partnerinizle önce arkadaş olun
Sevgili olmadan önce arkadaş olmayı deneyin. Rahat konuşabilmeli karşınızdaki ile rahat zaman geçirebilmeniz iyi bir arkadaş olmanızdan geçer.

 

7- Sohbet edin.
Eğer ki zevkle sohbet edemiyorsanız o ilişkiden hemen uzaklaşın. Karşınızdaki kişi ile konuşabiliyor bir şeyleri paylaşabiliyor. Önemli önemsiz her konuda birbirinizi dinlemekten zevk alabiliyor iseniz doğru yoldasınız demektir.

 

8- Hislerinizi söyleyin.
Her kadın veya her erkek kendisine duyulan hisleri duymaktan zevk alır. Bu yüzden içinizdekileri ona söylemekten tasarruf etmeyin. Aynı zamanda mutluluklarınızı, korkularınızı, endişelerinizi partnerinizle paylaşmanız ona önemsendiğini hissettirecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ