Biz Biliyoz

İlişkinizde Asla Bunları Yapmayın

İlişkinizde Asla Bunları Yapmayın

İlişkilerde partnerinizi kendinizden uzaklaştırmamak için asla yapılmaması gereken hareketleri sizler için araştırdık.

İlişkilerde yapılmaması gereken 7 hareket.

Her insan sevdiğini kıskanır ama fazla kıskançlık, fazla sorgulama, fazla sıkma gibi davranışlar partnerinizi sizden yavaş yavaş uzaklaştırır.

Bu tavırlar farkında olmadan ilişkinin sonunu hazırlar.
Sevdiğiniz insanın size bağlanması her ne kadar sizin duygu, düşünce, tavır ve davranışlarınızla doğru orantılı ise uzaklaşması da aynı tavır ve davranışlara bağlıdır.

Hatalı davranışlar zaman içerisinde ilişkide kaybetme korkusu yaşamanıza sebep olur

Yapılan araştırmalar ilişkileri çıkmaza sürükleyen yedi kusurlu davranışı göstermektedir. Peki nedir ilişkilerde yapılan hatalar?

1- Ana kuzusu olmayın.
Herkes annesini sever fakat sevgilinizin yanında sürekli annenizden bahsetmeyin ve annenizin sizi ilişkinizi veya evliliğinizi yönetmesine izin vermeyin. Bazı kadınlar ve erkekler ana kuzusu olan partnerlerini sevmezler fakat bazı Kişiler ise annesinin sözünü dinleyen eşinin de sözünü dinler mantığını savunmaktadır. Yine de fazla ana kuzusu olmak karşınızdakinin düşüncesini bilmediğinizden ötürü kusurlu hareketler arasına girmektedir.

 

2- İlişkide yalan söylemeyin.
İlişkide asla yalan söylemeyin. Bir kere yalan söylemek akıllarda kalacak ve her zaman karşınızdakinin size şüphe duymasını sağlayacaktır. Her ne yaparsanız yapın kafada bir acaba sorusu olacaktır. Yalan sadece ilişkide değil hiç bir zaman hiç bir yerde söylenmemesi gereken kusurlu hareketlerin başını çekmektedir. İlişkide güven kadar önemli bir şey yoktur.

 

3- Sevgilinizi değiştirmeye çalışmayın.
Her insanın kendine göre bir yapısı ve bir karakteri vardır. Karşınızdaki insanın yapısını beğenmeyip onu değiştirmeye çalışmak partnerinizin kişinin antipatisine sebep olacaktır. Elbette ki sevilmeyen huylar olabilir sabırlı olun zaten taşlar zamanla yerine oturacaktır.

 

4- Asla saplantılı bir insan olmayın.
Partnerinizin yanında her zaman rahat olun. Ne kendinizi nede karşınızdakini kasmayın. Konuşurken kullandığınız kelimeler ile onu ne kadar etkilerseniz o kadar da itebilirsiniz. Ben şunu sevmem ben bunu sevmem diyerek tepki toplamak yerine karşınızdakini kırmayacak şekilde ifade edebilirsiniz.

 

5- Maçoluk ta bir yere kadar.
Fazla sert olmak fazla atıp tutmak veya olmadığınız bir kişi yerine kendinizi koymak hiç akıllıca bir hareket değildir. Ya olduğunuz gibi görünmelisiniz yada göründüğünüz gibi olmalısınız. Aksi taktirde kendinizi göstermek yerine daha fazla yerin dibine çökebilirsiniz.

 

6- Çapkın olmayın şuh durmayın.
İlişkinin temelini güven oluşturur hiç kimse karşısında sağı solu ile ilgilenen birini istemez. Çok yakışıklı veya çok güzel olabilirsiniz. Bu egonuzdan kurtulun etrafınızdaki yabancılardan uzak durun. Sağınız veya solunuzla ilgilenmek yerine partnerinize odaklanın aksi taktirde hem partnerinizi hem de diğer kişileri zaman içerisinde kaybedersiniz. Bugün sizin için başkasını bırakan yarın bir başkası içinde sizden uzaklaşır. Bu kadar şıp sevdi bir insanla kim beraber olmak ister ki.

 

7- Çok fazla şüphe yaratmayın.
Şüphesi olmak kadar şüphe yaratmakta ilişkiye zarar veren unsurlardır. Gizli kapaklı gizemli olmaktansa kartlarınızı açık oynamak ilişkinizin sağlam temellere dayanmasına olanak sağlar. Şüphe yaratacak her türlü hareketten veya davranıştan kaçının şeffaf olun içiniz dışınız bir olsun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ