Take a fresh look at your lifestyle.

İnstagram Mavi Tik Nasıl Alınır?

1 126

İnstagram günümüzde en çok tercih edilen sosyal medya platformları arasında yer alıyor. İnstagram mavi tik alma kullanıcıları arasında yaygınlaşıyor.  Genellikle bloggerlar, ya da ünlü, fenomen kişilerin her biri mavi tik alarak hesaplarının orijinal olduğunu belli etmeyi tercih ediyor. Çünkü mavi tik alındığında bu hesabın orijinal olarak kişiye ait olduğunu belirten bir durumdur.

Instagram’da mavi tikin nasıl alındı merak edilen bir konudur. Mavi tik almak için öncelikle İnstagram hesabına giriş yapılır. Daha sonra sağ bulunan menü kısmına tıklanır. Menü kısmında bulunan ayarlar kısmına giriş yapılır. Buradaki hesap kısmı hesap doğrulama ve mavi tik alanına yönlendirir.

İnstagram Mavi Tik

Daha sonra doğrulama bölümüne gerekli bilgiler girilerek mavi tik talebinde bulunulur. Bu aşamalardan sonra İnstagram kişiden gerekli kimlik fotoğrafını ister. Kimlik fotoğrafı da hazırlandıktan sonra gerekli başvuru iletilir. Instagram, başvuruda bulunan kişinin hesabını inceledikten sonra mavi tik verip vermeyeceğine karar verir.

Instagramda Aktif Olmanın Önemi

Mavi tik başvurusu yaptıktan sonra İnstagram kişilerin hesabını detaylı olarak inceler. Bu esnada kişilerin sosyal medya hesaplarını aktif şekilde kullanıyor olması önemli bir detaydır. İnstagram kullanıcısı olan kişilerin hesaplarını aktif olarak kullanıp takipçileri ile etkileşim içerisinde olmaları önemlidir.

Ayrıca İnstagram hesabında profil resminin olması da yine İnstagram açısından önemli bir durumdur. Mavi tik almak isteyen bir kişi açısından profil resminin olması önem taşır. Paylaşım sayısı şu kadar olacak diye bir şey yok ama az da olmamalıdır. Takipçi sayısı da aynı keşilde az olmaması faydalı olacaktır.

İnstagram Hesabı ve Etkileşim

Günümüzde İnstagram en sık kullanılan sosyal medya platformları arasında yer aldığı için etkileşim de bu konuda oldukça önemlidir. İnstagram hesabı üzerinden markalaşma ya da bu tarz kazanç amaçlı kullanan kişiler için mavi tiki almak da önem taşır. Etkileşim her geçen gün daha da arttıkça bu konuda, mavi tiki almak daha da önemli bir hale gelir. Mavi tik alındıktan sonra, kişiler hesaplarının orijinal olduğunu netleştirerek daha profesyonel bir görüntü oluşur. Hem etkileşimin artması hem de mavi tik alımı ile hesabın daha da orijinal hale gelir. Bu durum takipçilerin artması açısından önemlidir.

İnstagram da Mavi Tik Almanın Önemi

Kolaylıkla mavi tik alarak, kişiler Instagram’da kemiklerini doğrulattıkları için orijinal olup olmadığı netleşir. Pek çok ünlü ya da fenomen kişiler mavi tık alarak diğer kendi adına açılan sahte hesapların önüne geçmiş olur. İnsanları yanıltmamak ve orijinal hesap olduklarını belirtmek adına mavi tık almak önemlidir.

Ayrıca mavi tik alan kişiler kendi adlarına herhangi bir sosyal medyada olumsuz durumun oluşmasını engellemiş olurlar. Mavi tik almak, avantaj sağlayan yönleri ile özellikle pek çok fenomen ve blogger kişilerin tercih ettiği bir durumdur. Üstelik mavi tik alma ücretsizdir.

Ayrıca mavi tiki aldıktan sonra hesaplara ulaşmak isteyen farklı markalar ve firmalarda daha kolay bir ulaşım sağlar. Çünkü mavi tek kişinin kendisine ait orijinal hesabını doğrulamış olur. İnstagram Videoları Nasıl İndirilir? öğrenmek için linke tıklayınız.

1 Comment
  1. Abdurrahim Açıkgöz says

    Bilgilerinizden dolayı bizleri aydınlattığın için teşekkürler hocam

Leave A Reply

Your email address will not be published.