Biz Biliyoz

Saç Kremi Nerelerde Kullanılır

Saç Kremi Nerelerde Kullanılır

Günümüzde bir çok ürün asıl amacının dışında kullanılmaktadır. Saç kremi başka kullanım şekillerinden dolayı hayatın bir çok alanında bizlere kolaylık sağlamaktadır. Peki saç kremi nerelerde kullanılır?

Saç kremi çerisinde bulunan bileşenler sayesinde saçı yumuşatma ve şekle sokma özelliğinden yararlanılabildiği gibi birçok farklı alanda da kullanıma hitap etmektedir. İşte saç kremi de bunlardan bir tanesidir.

Saç Kremi Nedir?

Saç kremi nedir sorusunun cevabını bilmeyen kişi yoktur sanırım. Esas amacı saçları beslemek ve yumuşatmak olarak piyasaya sürülmüş olan bu ürün saçları yumuşatmak, beslemek, kırışıklığını gidermek, düzleştirmek gibi amaçların dışında da kullanılabilmektedir. Biliyoz ekibi olarak saç kremi başka nerelerde kullanılır sorusunun cevabını araştırdık.

Saç Kremi Nerelerde Kullanılır?

Saç Kremi Makyajı Çıkartır

Makyaj temizleme ürünlerinin fiyatlarından şikayetçi olanlar için işte alternatif bir çözüm yolu olarak saç kremini deneyebilirsiniz. Makyaj temizleme pamuğu üzerine bir miktar saç kremi gözlerinizi yakmadan makyajınızı temizleyeme olanak sağlayacaktır.

Fırçaların Ömürlerini Uzatır

Bir çok kadının kullanmış olduğu makyaj fırçaları arasına biriken kir ve tozlardan zaman zaman fırçalarımızı arındırmak gerekmektedir. Makyaj fırçasını temizlemek için saç kremi kullanabilirsiniz. Duru su ile yıkadığınız fırçanızı avuç içine döktüğünüz bir miktar saç kremi ile ovalayın ve ılık suda bir süre bekletin. Tahmin edebileceğinizden çok daha iyi bir sonuçla karşılaşacaksınız.

Saçı Düzleştirir

Saç kremi zaten adı üzerinde saçı yumuşatmak, beslemek ve daha kolay taranmasını sağlamak için tasarlanmış bir üründür. Bunun yanında saçı düzleştirme etkisi bulunan saç kremini spreyli bir şişenin içerisine 1 – 2 çay kaşığı koyun üzerini tamamen ılık su ile doldurun. Kremin erimesi açısından suyun ılık olmasına özen gösterin. Şişeye bir çay kaşığı deniz tuzu ve yine bir çay kaşığı saç jölesi ilave edin iyice çalkaladıktan sonra spreyi saçınıza püskürtün. Saçlarınızın büyük ölçüde düzleştiğine tanık olacaksınız. Kullanılan malzemelerin kimyasal olduğunu unutmayın ve gün sonunda mutlaka saçınızı yıkayın.

Tıraş Kremi Yerine Saç Kremi

Bizzat denediğim bir işlemdir. Özellikle sakalların uzadığı zaman çok faydasını görüyorum. Saç kreminin köpürme özelliği bulunmamaktadır. Fakat sakalları ciddi oranda yumuşatan saç kremi aynı zamanda kayganlaşan ciltte tahrişi de önlemektedir. Tıraş kremi yerine saç kremi kesinlikle tavsiye edilen bir yöntemdir.

Saç Kreminden Yumuşatıcı

Saç kremini su ile karıştırın iyice çalkalayın sonra çamaşır makinesinin yumuşatıcı gözüne ekleyin. En az normal bir yumuşatıcıdan aldığınız etkiyi alacağınızı unutmayın. Aynı zamanda alerjik astımı olan kişiler yumuşatıcıların kokularından etkilendiği için bu ürünleri kullanamamaktadır. İşte size kokusuz saç kreminden çamaşır yumuşatıcısı.

Geçici Dövmeleri Saç Kremi İle Çıkarın

Geçici dövmeyi çıkartmak için saç kremi kullanabilirsiniz. Sıkıldığınız geçici dövmenin üzerine saç kremi dökün ve pamukla iyice ovalayın Dövmenin çıktığına kendi gözünüzle şahit olacaksınız.

Çelik Parlatmak İçin Saç Kremi

Çelik parlatmak için saç kremi kullanın. Paslanmaz çelik ürünlerinizin üzerine saç kremi dökün ve ovalayın. Çelik parlatıcı ürünlerin verdiği etkiden çok daha fazla bir etki sağladığına şahit olacaksınız.

Saç Kremi ile Parkelerinizi Parlatın

Parkelerinizi temizlediğiniz suyun içerisine bir miktar saç kremi dökerek iyice karıştırın. Suyunuzun her zamankinden daha fazla kirlendiğini ve parkelerinizin parladığını göreceksiniz.

Çiçeklerinizin Yapraklarını Parlatın

Solgun gözüken yapraklar için bir pamuğa az miktarda saç kremi dökerek yumuşak hareketlerle çiçeklerinizin yapraklarını ovalayın.

Saç Kremi ile Mücevherlerinizi Parlatın

Solgunlaşan mücevherlerinizi saç kremi ile karıştırılmış bir suda kıza süre bekleterek yumuşak bir bez ile ovalayın.

Deri Ayakkabılarınızı Parlatın

Saç kremi başka ne işe yarar diye düşünmeyin. Süngerinizin üzerine bir miktar saç kremi dökerek ayakkabılarınızı kremli sünger ile silin ve parlaklığa kendi gözlerinizle şahit olun.

İlginizi Çekebilir: 30 yaş ve üstü kadınlar için cilt bakımı nasıl olmalıdır?

Kapı Gıcırtısını Giderir

Kapı gıcırtısının geçirmek için saç kremi kullanın. Kapı gıcırdamasının sebebi menteşeler biriken toz ve pas tır. Gıcırdayan kapı menteşelerine bir çok yağ çeşidi kullanılmaktadır hatta halk arasında zeytin yağı bile bu iş için uygundur. Fakat yağ yerine saç kremi kullanmanız zaman içerisinde kapı menteşesindeki pasların yok olmasına sebep olacağı gibi paslanmayı da geciktirecektir.

Saçınızı Klordan Korur

Saç kremi neden kullanılır sorusuna en iyi örneklerden biridir. Yaz döneminde deniz yerine havuzu tercih edenlerin mutlaka kullanması gerekmektedir. Klor’ un zararlarını bilmeyenimiz yoktur. Havuza girmeden önce saçlarınıza uygulayacağınız saç kremi klorun saçlarınıza yarattığı olumsuz etkiyi minimum a indirecektir.

Sıkışan Fermuarları Onarır

Özellikle mont kaban gibi kalın ve metal fermuarlı ürünlerde fermuarın kalınlığından ötürü ufak potluklar oluşmaktadır. Bu potluklar fermuarınızın zor hareket etmesine ve sürekli takılmasına sebep olacaktır. Elinize bir miktar saç kremi alarak fermuarlarınıza sürün ve nasıl kolay açılıp kapandığını görün.

Paslanmayı Engeller

Metal ürünlerdeki paslanmayı engeller özellikle uzun süre kullanılmayan takım çantanızda bekleyen pense, anahtar gibi aletlerinizi saç kremi ile silmeniz bu ürünlerinizin paslanmasını engelleyecektir.

Kıyafetlerinizi Düzleştirir

Saç kremi su ve bir iki damla sirkeyi iyice çalkalayarak kırışık ürünlerinizin üzerine bir sprey yardımı ile uygulayın. Özellikle ütü yapmayı sevmeyen bekar erkekler ve öğrenciler için ideal bir çözüm yolu.

Kazaklarınızı yumuşatın

Kazaklar için saç kremi nasıl kullanılır hemen anlatalım Yine aynı karışımı yün ürünlerinizin üzerine sprey yardımı ile uygulayın kazaklarınız en pahalı yumuşatıcıların gösterdiği etki kadar yumuşak olacaktır.

Topuk Çatlaklarını Giderir

Saç kremi nerelerde kullanılır? Saç kremi nasıl kullanılır diye düşünmeden her evde bulundurulması gereken bir üründür. Topuklarınızda oluşan çatlaklarınızı gidermek için önce topuk taşı ile ölü derilerden arındırın ve saç kremi ile düzenli olarak ovalayın topluklarınızdaki çatlakların kısa sürede yok olduğunu göreceksiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ