İranlı Kadınların Güzellik Sırları Ortaya Çıktı

 İranlı Kadınların Güzellik Sırları Ortaya Çıktı

Dünyanın en güzel kadınları arasında sayılan İranlı kadınların güzellik sırları arkasındaki perde aralandı. Her ne kadar genetik ve coğrafi koşullar ön planda olsa da işte İranlı kadınların güzellik rutinleri.

İranlı kadınlar güzellik konusunda çok bilinçliler. Güzelliği ve görünümü korumak için diyetlerinde besleyici yiyecekler almayı tercih ederler. Bu da ciltlerinin parlamasını ve ışıltılı olmasını neden olur. Ayrıca parlayan saçlar da bozulmadan canlılığını koruyarak kalır.

İranlı Kadınların Güzellik Sırları

İranlı Kadınlar Güzellik
İranlı Kadınlar Güzellik

Bu makalemizde sizlere İranlı kadınların neden bu kadar güzel olduğunu, İranlı kadınların güzellik sırları ve bu güzelliği korumak için neler yaptıklarını anlatacağız.

İranlı kadınlar dünyanın en güzel kadınları arasında sayılıyor ve bu güzellik için kozmetik ürünlerinin çoğundan ve cerrahi işlemlerden yani estetikten kaçınıyorlar ancak burun estetiği onlar için önemli.

Peki İranlı kadınların bu güzellik sırlarını neye borçlu olduğunu biliyor musunuz? İşte İranlı kadınların güzellik sırları.

Masaj Terapisi

Bu ülkenin kadınlarının en çok kullandığı ürün Hindistan cevizi yağıdır. Ve tüm bedenlerine bu yağ ile masaj yapıyorlar. Aynı zamanda yüzleri için ise balı Hindistan cevizi yağı ile karıştırarak kendilerine günlük olarak masaj terapisi yapıyorlar.

Ev Yapımı Ürünler

İranlı kadınlar kozmetik ürünleri kullanmak yerine ev yapımı besleyici ve doğal ürünleri tercih ediyorlar. Evde yumurta ve limonu karıştırarak yapmış oldukları yüz maskesini sıklıkla kullanmaları, cildin sürekli parmak kalmasını sağlıyor.

Aynı zamanda Anti Aging etkisi gösteren bu maske cildin zamanın etkilerine karşı korunmasını sağlayarak yaşlanmayı geciktiriyor.

Estetik Cerrahi

iranlı-kadınlar
iranlı-kadınlar

Her ne kadar estetik cerrahiye karşı olsalar da Burun Estetiği İranlı kadınlar için oldukça önemli. İranda yaygın olarak yaptırılan burun estetiği İranlı kadınların adeta vazgeçilmezi.

İran plastik cerrahi derneği verilerine göre özellikle 17 – 26 yaş gurubu kadınlar burun estetiği olabilmek için plastik cerrahi uzmanlarına başvuruyor. Bu arada İranda üç bin üzerinde plastik cerrahi uzmanı bulunuyor.

Burun estetiği konusunda oldukça başarılı işlere imza atan uzmanlar hem başarıları hem de uygun fiyat politikasından dolayı dünyanın bir çok yerinden danışan kabul ediyor.

Kuru Meyveler

İranlı kadınlar burun estetiği
İranlı kadınlar burun estetiği

İranlı kadınlar beslenme alışkanlıkları içerisinde kuru meyveleri dahil ediyor. Özellikle E vitamini açısından zengin olan kuru meyveler cildin yenilenesini, genç kalmasını sağlarken parlak görünmesini de destekliyor.

Tuzlu Su

Bu coğrafyada yaşayan kadınların tuzlu su ile banyo yaptıkları iddia ediliyor. Hem ciltteki alrjik reaksiyonlar tuzlu su ile temizleniyor hem de cilt üzerindeki döküntülerin yok olması sağlanıyor.

Görsel ve Kaynak: https://www.bouncefeed.com/iranian-beauty-secrets-revealed-do-you-know-these-hidden-secrets-of-iranian-womens-beauty/

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın