Take a fresh look at your lifestyle.

Kadınlar Hakkında İlginç Bilgiler

0 16

Kadınlar gerek yapı gerek düşünce gerekse fikir olarak erkeklerden çok farklı yaratılmışlardır. Size ak gelen kadın için karadır. Onların doğrulukları hiç bir zaman tartışılmaz. Her ne olursa olsun sonunda haklılardır. Ama kadınlara göre de erkekler farklıdır. Kadınlar bir çok konuda erkeklere nazaran pratik düşünme yetisine sahiplerdir.

 

Bir çok kadın bir çok konuda erkekler fark etmeseler de hızlı karar verirler. Kararsızlıkları genelde alışveriş konusundadır. Peki kadınların bilmediğiniz özelliklerini öğrenmek ister misiniz? İşte kadınlar hakkında ilginç bilgiler ve kadınlar hakkında bilinmesi gerekenler.

Kadınlar hakkında ilginç tespitler

1- Çok fazla konuşması ile ünlü olan kadınların kelime dağarcıkları erkeklere göre çok daha fazladır. Kadınlar bir gün içerisinde yaklaşık 21,000 kelime konuşurken erkekler yaklaşık üçte biri olan 8000 kelime konuşur.

2- Kadınların en mukaddes görevlerinden biri de ırkın devam etmesi için doğum yapmak. Fakat dünya genelinde her 1,5 dakikada bir kadın doğum esnasında hayatını kayıp ediyor.

 

dogum

3- Kadınlar dedikodu yapar mantığı sanırım sır saklayamamalarından geliyor. Çoğu kadın maksimum 48 saat 24 dakika içerisinde sırrı paylaşıyor.

4- Roma imparatorluğu geçmişte bir çok doğru ve yanlışa imza atmış bir imparatorluktur. Peki roma imparatorluğu döneminde kadınların kullandıkları parfümün gladyatörlerin terinden üretildiğini duymuş muydunuz?

İlginizi çekebilir: Menopoz sonrası kemik erimesine dikkat

5- Avrupa’da yapılan bir araştırma sonucunda bir kadının en fazla 20 çift ayakkabısı olduğu saptanmış. Peki ya ülkemizde durum nedir?

6- Dünya devi olarak bilinen Amerika’da doğum yapan kadınların yaklaşık yüzde 37’sinin evlilik dışı ilişkiden olduğunu duymuş muydunuz?

7- Kadınların normal şartlarda yaşam süreleri ortalama 70 yıldır ve 70 senenin 1 senesini sadece kararsızlıkla geçirirler.

8- Günümüzde topuklu ayakkabılar bayanlara özel bir tasarım olsa da ilk kullananlar erkeklerdir.

topuklu

9- Kadınlardın askerlik yaptığını biliyor muydunuz? Kadınların İsrail’de zorunlu askerlik süreçleri vardır.

10- Kalp krizinin habercisi göğüste ağrı ve sıkışma olarak bilinse de kadınlarda genelde omuz ağrısı ile kendini gösterir.

11- Doğruluğu tartışılır ama hamilelik döneminde horlayan kadınların bebekleri ortalamadan daha ufak doğar.

İlginizi çekebilir: Cilt Bakımı İçin En İyi Tüyolar

12- Kısa boyunlu olan kadın veya erkeklerin uyku apnesine yakalanma riski olsa da kısa boyunlu kadınların, uzun boyunlu kadınlara göre kanser hastalığı riski çok daha yüksektir.

13- Dünya üzerinde zengin kadın çoktur. Fakat gelen zenginlikleri genelde miras yolu ile kalmaktadır.

14- Kadınların göz kırpma süreleri erkeklere göre daha fazladır. Ömürleri boyunca gözlerini erkeklerin üç katı fazla kırpar.

goz

15- 8760 saat yani bir yıl kadınlar ortalama 8760 saatin 105 saatini aya karşısında kendilerine bakarak geçirir.

16- Genelde erkekler esneme esnasında ağızlarını yumruklarını tutarlar. Kasınlar ise daha kibarca avuç içlerini.

17- Kadınlar ağlamayı severler gözlerinden yılda 52 damla yaş dökülür.

18- Sarılmak kadınların doğasıda vardır içten sarıldığı kişiye karşı büyük güven duygusu beslerler.

19- Tat almak kadınların işidir. Erkeklere oranla kadınlar çok daha fazla tat alırlar. Yaşamdan bile.

20- Ortalama 70 yıl yaşayan ve 15 yaşından sonra çanta kullanmaya başlatan Avrupalı kadınlar 55 yıllık çanta kullanım süresinde yaklaşık 95 adet farklı çanta kullanırlar

Leave A Reply

Your email address will not be published.