Take a fresh look at your lifestyle.

Kimyasal Hadım Nedir? Kastrasyon Ne Demek?

0 1

Kimyasal hadım dünyanın bir çok ülkesinde cinsel saldırı suçundan mahkum edilen kişilere uygulanan tecavüz ve cinsel saldırı suçlarına karşı olarak kullanılan bir yöntemdir.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ ın açıklamaları ardından Kimyasal Hadım Nedir? Kastrasyon Ne Demek? Merak konusu oldu.

 

Kimyasal Hadım Nedir? Kastrasyon Ne Demek?

Kısaca çeşitli ilaçlar sayesinde testosteron hormon seviyesini alçaltarak cinsel isteği ortadan kaldırma eylemine verilen isimdir. Cinsel saldırı ve tecavüz suçunu işleyen kişilere belirli aralıklar ise verilen ilaç sayesinde cinsel isteği azaltma işlemidir.

 

Kimyasal Hadım Kastrasyon Nasıl Uygulanır?

Kimyasal hadım yönteminde klasik yöntemde olduğu gibi herhangi bir kesme işlemi uygulanmıyor. Suçluya verilen haplar veya iğneler sayesinde testosteron seviyesi düşürülerek cinsel dürtülerinin ortadan kalkması sağlanıyor.

 

Kimyasal Hadım Kimlere Uygulanır?

Uygulama geçmişten bu güne kadar özellikle pedofililere yönelik olarak uygulanmakla birlikte cinsel saldırı ve tecavüz suçlarını işleyen kişiler üzerinde de uygulanabiliyor. Geçmişte kullanılan ilaçların yan etkilerinden ötürü 1981 yılında yapılan düzenlemeden sonra yan etkileri ortadan yok edilerek bir çok ülkede kullanılmaya devam ediliyor. Hemen hemen hiç bir yan etkisi bulunmayan yöntemin uygulanması bu aralar ülkemizde de gündeme alındı.

 

Kimyasal Hadım Kastrasyon Hangi Ülkelerde Uygulanıyor.

Birleşik Krallık, Polonya, Moldova, Estonya, Amerika Birleşik Devletleri, Arjantin, Avustralya, Hindistan, İsrail, Rusya, Güney Kore gibi ülkelerde çeşitli zamanlarda belirli suçları işlemiş kişilere uygulanmakta.

Adalet Bakanı Yeni Dönemde Devreye Sokacağız
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ “Cinsel kastrasyon dediğimiz tedbiri de bütün yönleriyle yeni dönemde devreye sokacağız” ifadelerini kullandı.
Küçük Eylül’ ün katledilmesine “ vahşice bir cinayet “ yorumunu yapan Bozdağ, açıklamalarına devam etti. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ “Ülke olarak bu tür cinayetlerin işlenmesini önlemek adına ciddi tedbirleri hayata geçirdik. Önümüzdeki dönemlerde de bu tedbirleri tekrar gözden geçirip cezaları daha da arttıracak adımlar atacağız” dedi

Leave A Reply

Your email address will not be published.